خریدهای بد رو چی کار کنیم؟

جدیدا تو آف تابستانه ی یکی از برندهای معتبر، یه جفت کفش با تخفیف بالا به قیمت نه چندان پایین خریدم، حدود ۴۰۰ تومن.
که خب کفشم هم خوشگله و هم برندی هست که حداقل تو ذهن من معتبر بود.

روز خرید از کارم راضی بودم و شاد، ولی دو روز که این کفش رو پا کردم پدر پاهام دراومد و همه لذت خرید برام از بین رفت.

در چنین مواقعی تکلیف چیه؟‌

خرید با تخفیف بالا

دنباله‌ی موضوع چطور میتونیم یک خرید خوب داشته باشیم؟

اتفاقا پرسش شما به همین پست پادپُرس در مورد حقوق مشتری مربوط میشه.
چیزهایی مثل کفش رو با یه بار پوشیدن توی مغازه و چند قدم راه رفتن نمیشه انتخاب کرد. خوبه که قبل از خرید با فروشنده طی کنی که توی خونه می پوشی و اگر مشکلی داشت بر می گردونی.
اما در کشورهای خارجی این یه حق تعریف شده برای مشتری هست که کالایی رو که خریده بدون هیچ مشکلی می تونه برگردونه و پولش رو پس بگیره. حتی لازم نیست به جای اون خرید دیگه ای انجام بده.

1 پسندیده

یک راه برای جلوگیری از چنین وضعیتی، الزام تولید کننده به گارانتی کردن محصول هست.
کفش فروشی هایی هستن که کفش رو با گارانتی می فروشن.

1 پسندیده

##پرسش
چه جور شرایطی برای برگردوندن کالا منظورتون هست؟ اینجا هم خیلی از مغازه دارها محصول فروخته شده رو پس میگیرن، با اینکه شرط خاصی اولش تعریف نمیکنن.

به فامیل یا دوستان نمیتونید بفروشیدش؟ حساسیت پای آدما به کفش متفاوته.

#کامنت
جدا از مواردی که بچه ها خوب گفتن: 1- مثل حق مشتری تعریف بشه، چیزی که هنوز شاید براش باید تلاش و راهکار چید، جدیدا تو شهر ما یه سازمان مردم نهاد با این هدف تشکیل شده. 2- گارانتی کردن محصول.

پیشنهاد من اینه که تا اینا بیاد جا بیوفته، شما محصول رو از جایی خرید کنید که اطمینان دارید پاسخگو و صادق هستن. خصوصا وقتی دارین همچین مبالغ بالایی رو می پردازید!!!

1 پسندیده