فیلم پیشنهادی‌تون برای تعطیلات نوروز ۱۴۰۰ چیه؟

یکی از لذت های یک سال اخیر من تو دوره کرونا دیدن فیلمای خوب بوده. نوروز ۱۴۰۰ هم که نزدیکه… چهار تا از بهترین فیلمایی که دیدین رو ممنون میشم معرفی کنید.

چهارتا پیشنهاد خودم:

IMG_20210225_200953_668

13 پسندیده

من زیاد اهل فیلم نیستم ولی فکر میکنم اینتر استلار ارزش دیدن رو داره یه بار ناقص دیدم ولی دلم میخواد یه بار دیگه ببینم

4 پسندیده

فهرست شیندلر رو دیدم از نظرم فیلم متوسط به بالایی هس من فیلمای

و یه چیز پیشنهاد میدم اگر در دیدن فیلم عمق نگاه داشته باشیم از فیلم خروجی بهتری میگیریم، مثلا فیلم جوکر ۲۰۱۹ فیلمی هس که یه آدم مطرود از جامعه توسط قشر ثروتمند نادیده گرفته میشه دچار روانگسیختگی عمیقی هس آدمی هس که تا مغز استخوان تنهاست بی کس هست و همچین ادمی که تصمیم میگیره علیه برساخت های اجتماعی طغیان کنه و بگه من هستم این دقیقا فلش بکی هس به موضع دکارت و البر کامو که میگفت من طغیان میکنم پس هستم .

7 پسندیده

من یه فهرست اختصاصا کره‌ای رو مطرح میکنم که تا در کنار فهرست سایر دوستان تنوع بیشتری ایجاد بشه!!

1- انگل (Parasite 2019)

2- برف‌شکن (Snowpiercer 2013)

3- شغل پرخطر (Extreme Job 2019)

4- نبرد بزرگ (The Great Battle‎ 2018)

6 پسندیده

دقیقا به همین خاطر دوست دارم پادپرسی ها فیلمای مورد علاقشون رو بگن :ok_hand: :slightly_smiling_face:

2 پسندیده

فیلم اسپانیایی the invisible guest رو پیشنهاد میکنم که یه فیلم کارآگاهی-درام هست.

خودم تا الان چهار بار دیدمش، تا حالا پیش نیومده تمایلی داشته باشم به دیدن چند باره ی یه فیلم، حتی وقتی اون فیلم جذابه برام. ولی این یکی ذهنم رو به شدت درگیر کرد و مشابه یه معما بود برام، از این معماها که حتی وقتی یه بار حلش کردین، باز هم میتونه ذهنتون رو درگیر کنه.

10 پسندیده

من خودم بیشتر فیلم هایی که تم فلسفی روانشناختی دارن رو می پسندم و از فیلم های جنایی کارآگاهی خوشم نمیاد از فیلم های پر زرق و برق اکشن هم زیاد میانه ای ندارم‌ . فیلم پلاتفورم راجب یه ساختمونه که ۳۰۰ طبقه داره و نمادی از طبقات جامعه و حالا غذایی از بالا میاد به اندازه تمام طبقات ولی این به رفتار انسانها ربط داره که طبقات پایین بهشون غذا میرسه یا نه ، این وسط خیلی چالش وحشتناکی پیش میاد طبقات پایین حتی گوشت همدیگه رو میخورن و این همین تبعیض های جامعه هس خیلی فیلم عجیبی هس . فیلم دیوانه از قفس پرید هم که واقعا نیازی به معرفی نداره شخصیت مورفی چقد دوسش دارم.

7 پسندیده

فیلمهای خوبی اینجا پیشنهاد شدن. من یه فیلم چینی رو پیشنهاد می‌کنم. عنوان انگلیسی اون
Dying to survive هست. موضوع فیلم یه داستان واقعی پیرامون یک دارو برای بیماران مبتلا به سرطان خون هست (البته شخصیت‌ها کاملا واقعی نیستند).

8 پسندیده

فیلم های خوب قدیمی که خیلی زیادن
قوی سیاه و فهرست شیندلر دو تا از بهترین های تاریخ سینما هستن
و جفتشوت موسیقی های تاثیر گذاری هم دارن
اما من فقط فیلم هایی که خودم جدیدن دیدم رو میگم:

Another Round 2020:

این فیلم داستان یه سری معلمه که شروع می کنن به مشروب خوری و تاثیر مشروب خوری رو در کلاس ها و رفتارهاشون گزارش می کنن. یه کم خسته کننده ست اما یه بار دیدنش حتما توصیه میشه- زبان فیلم انگلیسی نیست- نمیدونم سوُدی یا دانمارکیه

A Star Is Born 2018:

این فیلم لیدی گاگا توش بازی کرده و بردلی کوپر. موزیک خوبی داره صدای لیدی گاگا خیلیل صدای قوی و خوبیه -توی مراسم اهدای اسکار هم موزیک های این فیلم اجرا شدن-- ارزش یک بار دیدن داره

Aashiqui 2 - 2013:

اگر فیلم هندی هم میبینین باید بگم که فیلم قبلی (A Star Is Born) از روی همین فیلم هندی ساخته شده - البته ورژن آمریکاییش برای دیدن جذاب تره - اما من هر دوش رو دوست داشتم

Kim Ji-young: Born 1982 - 2019:

این فیلم هم به نظرم دیدنش بر هر مرد و زن متاهل که برنامه ای برای بچه دار شدن دارن لازمه - واجبه اصلا. فیلم مال سینمای کره جنوبی هستش. خیلی هم جالبه که یه سری نزدیکی های فرهنگی داریم -

انیمیشن روح رو هم دیدم و خوب بود- دیدنش رو توصیه می کنم اما این انیمیشن خیلی تبلیغ شده در موردش و امیدوارم که خیلی توقع تون ازش بالا نرفته باشه

7 پسندیده

The Intouchables (2011)

با دیدن این فیلم حال خوبی بهم دست میده. خوبه همیشه خودت باشی

12 Angry Men (1957)

اگه حال دیدن فیلم‌های قدیمی رو دارید خیلی خوبه :slight_smile:
انیمیشن

WALL’E، UP، Soul، inside out

در نهایت

the platform 2018

البته شاید این رو هر کسی نپسنده، چون ژآنر وحشته. اما یک مفهوم عمیقی درش مستتره، برام جالب بود.

4 پسندیده

اخرش رو تعریف نکنید بهتره :slight_smile:

1 پسندیده

چندتا فیلم جدید که اخیراً دیدم و خوشم اومد، آخری جدید نیست ولی فوق‌العاده‌ست.

• Nomadland
  • 7 The Trial of the Chicago
  • I’m Thinking of Ending Things
  • Detachment
4 پسندیده

فیلم cast away از فیلم هایی هست که باید چند بار ببینید (به شخصه معتقدم فیلمی که ارزش سه بار دیدن رو نداره اصلا نباید دید)

این فیلم اول و آخر زندگی خیلی از ما انسان ها میتونه باشه
داستان فیلم فوق العاده حیات بخش برای ادامه زندگی هست و شخصامیخوام دوباره ببینمش …

5 پسندیده

فیلم پدر، the father

به نظرم هر کسی باید این فیلم رو ببینه، تا برای دوران پیری و کهنسالی پدر و مادرش و همین طور دوران پیری خودش، آماده تر باشه. تصویر خیلی خوبی از دوران پیری و زوال عقل در این دوران ارائه کرده، جدا از اینکه بازی دو بازیگر اصلیش عالیه.

4 پسندیده

دو تا فیلم جدید دیدم، جفت‌شون رو ببینید، پشیمون نمی‌شید.

• Dick Johnson Is Dead
  • Billy Elliot
4 پسندیده

فیلم خوبیه چون یادآوری میکنه چه چیزی در زندگی مهمه و قدر چه چیزهایی رو باید دونست.

1 پسندیده