مرد که گریه نمیکنه!؟

مرد که گریه نمیکنه از اون جمله هاست که هم به مرد و هم به زن لطمه وارد کرده.
اصلا چرا میگن مرد که گریه نمیکنه؟؟

سال های خیلی خیلی قبل وقتی که مرد سالاری خیلی بیشتر از الان دیده میشد در شأن و ابهت یک مرد نبود که گریه کنه! انگار که یک مرد با گریه کردن تمام ابهت و قدرتش زیر سوال میره

تو ذهنشون هک شده بود که اصن مرد رو چه به این کارای زنونه؟؟؟

من مطمئنم همگی شنیدیم این حرفارو و شاید استفاده کردیم

• فلانی مثل زن ها گریه میکنه!
  • مگه زنی که گریه میکنی؟؟

حالا یکی نیست بگه بابا مگه مرد از سنگه! احساس نداره؟؟؟ لطافت نداره؟؟
هر انسانی احساس داره فارغ از این که چه جنسیتی داره.

همونطور که یک زن میتونه گریه کنه و احساسات خودش رو بروز بده یک مرد هم میتونه!

گریه کردن بروز احساساته
کنترل کردنش نه نشانه ی قدرته نه ابهت
ینی اگه زن ها گریه میکنن نشون میده ضعیفن؟؟؟
اینا همه تو ذهن ما ها غلط ثبت شده
هر وقت احساس کردی دوست داری گریه کنی گریه کن
هم سبک میشی و هم احساس خوبی میگیری
نه غرورت شکسته …
نه ضعیفی …

مرتبط با موضوع مردها برای تخلیه فشار عصبی، از چه راهکاری به جای گریه استفاده میکنن؟

4 پسندیده

گریه رو دوست دارم ولی تو خفا
چون ارزش بیشتری داره

با نظر شما کاملا موافقم
ولی فکر کن یه پسری جلوی جمعی از دخترها گریه کنه!
من مطمئنم که اون دخترا در مورد اون پسر اصلا فکر خوبی نمیکنن و فکر میکنن اون یه پسر ضعیفه

@مجتبی درست میگید ولی من و امثال من دارن سعی میکنن تا دخترایی با این طرز تفکر این افکار پوسیده رو بندازن دور و بفهمن ضعف و قدرت ادما رو اشک ثابت نمیکنه
من خودم به شخصه اگه پسری جلوم گریه کنه اصلا چنین فکری نمیکنم و خیلیم خوبه که ادم بروز بده این چیزارو تا عادی بشه

1 پسندیده

شما فرد روشن فکری هستید امیدوارم روزی همه‌ی انسان‌ها مثل شما روشن فکر بشوند

1 پسندیده

@مجتبی لطف دارید
اره واقعا به امید اون روز😁

1 پسندیده

دقیقا درسته این کلیشه ها باعث شده دختر و پسر شناخت شفاف و درستی از هم نداشته باشن و وقتی مثلا یه پسر به دلایل فشارهای وارده پیش یه دختر احساس ضعف کرد یا احساس ترس اون دختر اون پسر رو در حد تکیه گاه ندونه درحالیکه پسر هم آهن نیس توی خلوت خودش هزاران بار احساس ضعف ترس نیاز به همنوع کرده ما انسانیم و تمامی این صفات را باهم داریم

1 پسندیده

در کل گریه کردن ربطی به زن و مرد نداره گریه برای یک علت مهمه ! مثلا دستت زخم بشه خب گریه کنی خیلی مسخره است :expressionless: اما عزیزت (خدای ناکرده )بمیره حق داری گریه کنی ! اینکه میگن دختر و پسر و مرد دراصل مربوط به احساساتی تر بودن زن نسبت به مرده ! (منظور این نیست که دخترا تا پخ کنی گریه میکنن منظور اینه که دختر ها بیشتر به مسایل عاطفی اهمیت میدن تا پسرا ) و البته که ربطی نداره به این مسایل که مطرحش میکنن و برای هر مسیله چرتی استفاده اش میکنن ! مثلا بچه سه ساله دستش زخم شه گریه کنه اینو میکن ! خب مثلا که چی ! بچه است دختر و پسر نداره هردوباید یاد بگیرن گریه نکنن حالا تو به پسره اینو میگی به دختره چی میخوای بگی ؟!
درکل این جمله چیز چرتیه !