مزایای طراحی اپلیکیشن موبایل چیست؟

امروزه بین کسب کارهای آنلاین رقابت جدی وجود دارد. تمامی صاحبان کار در تلاش هستند که بتوانند در زمینه فعالیت خود پیشرفت داشته و درصد بیشتری از مشتریان را به سمت خود بکشند. لازمه این امر فعال بودن در دنیای آنلاین و شناسایی نیازهای مشتریان می‌باشد. یکی از راه‌هایی که می‌توان با قطعیت نتایج مثبتی داشته باشد طراحی و ساخت اپلیکیشن موبایل می‌باشد. در ادامه مزایای طراحی اپ اندروید یا IOS را برای شما عنوان کرده ایم ؛

بهبود کارایی

از آنجا که برنامه‌های کسب‌وکار بر اساس الزاماتی که در ذهن دارید ساخته می‌شود، مانند یک برنامه جامع انجام توابع مختلف عمل می‌کند و نیاز برنامه‌های چندگانه را خنثی می‌کند. همچنین، همان طور که این برنامه‌ها برای سبک کاری شما مناسب هستند، بهره‌وری کاربر را افزایش داده و بازدهی کسب‌وکار را تغییر می‌دهد.

ارائه مقیاس پذیری بالا

برنامه‌های منظم برای رسیدگی به تعداد محدود منابع و فرایندها تشکیل می‌شوند. در صورت رشد کسب‌وکار شما، این برنامه‌ها ممکن است قادر به رسیدگی به امور نباشند. برنامه‌های کاربردی سفارشی، از طرف دیگر همه این پارامترها را در ذهن نگه می‌دارند و می‌توانند به آسانی زمانی که نیاز است مورد استفاده قرار بگیرند.

امنیت برنامه

برنامه‌های عمومی تجاری ممکن است دارای ویژگی‌های امنیتی تخصصی نباشند، که ممکن است داده‌های کسب‌وکار شما را به خطر بیاندازد. داشتن یک برنامه کاربردی سفارشی فقط برای کسب‌وکار شما می‌تواند سیستم امنیت داده‌های شما را تقویت کند.

هماهنگی با سیستم عامل ها

برنامه‌های عمومی کسب‌وکار ممکن است نتوانند با هر سیستم عاملی سازگار باشند. اما طراحی اپلیکیشن سفارشی برای در نظر گرفتن نرم‌افزارهای تجاری فعلی شما ساخته شده‌اند و بنابراین تضمین شده‌اند که بدون هیچ خطایی به خوبی با سیستم موبایل ها ادغام شوند و عملکرد خوبی داشته باشند.

بهبود روابط مشتری

برنامه‌های کسب‌وکار آنلاین به شما این امکان را می‌دهد که به روز رسانی های محصولات مربوط و خدمات خود را به مشتریان فعلی خود ارسال کنید. علاوه بر این، به شما اجازه می‌دهد تا به جزئیات مشتری دسترسی داشته و بازخورد دریافت کنید، که می‌تواند برای بهبود روابط بلندمدت مشتری مفید باشد.

بازیابی داده‌های مشتری جدید

افزودن گزینه اشکال زدایی ساده و آمارگیری در اپلیکیشن موبایل می‌تواند به شما کمک کند اطلاعات مشتری مورد نیاز را دریافت کنید. علاوه بر این که یک روش محتاطانه برای جمع‌آوری اطلاعات حساب می‌شود، همچنین برخی اوقات این به نفع آنها می‌باشد چرا که آن‌ها مجبور نیستند مدارک را به صورت فیزیکی ارائه دهند.

منبع :

شرکت طراحی اپ وب نگاه

اصلا تابلو نیست که دارید تبلیغ کسب و کارتون میکنید :sweat_smile:

اما بیاییم یکم از مشکلات اپلیکیشن موبایل بگیم!

  1. هزینه دیجیتال مارکتینگ بالاتر نسبت به وب سایت و شبکه های اجتماعی

  2. عدم پایداری و ثبات: معمولا اپلیکیشن هایی که توسعه شان برون سپاری میشه پشتیبانی کاملی نمیشن و بعد از مدتی با وجود باگ های زیاد به قبرستان دیجیتال می پیوندند. از اونجایی که اپلکیشن ها مثل وب سایت ها از فریم ورک یا cms استفاده نمیکنند بدهی است که دارای باگ های زیادی باشند. از طرفی پایداری اپلیکیشن به نسخه اجرایی سیستم عامل رابطه مستقیمی داره و ممکنه در نسخه های مختلف اندروید باگ های مختلفی داشته باشند که عملا توسط تیم های توسعه دهنده در میان مدت و درازمدت پوشش داده نمی شوند.

  3. هزینه پشتیبانی بالا: معمولا بیشتر وب سایت های کسب و کارهای ایرانی از فریم ورک، cms یا کتابخانه های اپن سورسی استفاده میکنند که توسط هزاران توسعه دهنده ساپورت می شوند اما اپلیکیشن ها بواسطه بسته بودن سورس شون و نوعا قراردادی که دارند در انحصار تولیدکننده اپ هستند و کافیه که اپلیکیشن در بازار جا بیافته تا شرکت به عنوان پشتیبانی هر فاکتوری دوست داشت صادر کنه.

2 پسندیده

واقعا هم همینطوره و هزینه اپلیکیشن بسیار بالاست…مخصوصا هم بخوای برای اندروید و ios بزنی.

بنظرم بیشتر برای کسایی خوبه که از سایت و شبکه اجتماعی خودشون درآمد خوبی کسب کرده باشن.

فکر نکنم از این به بعد مردم به سایت سر بزنن
بیشتر سرشون تو گوشی و اپهای موبایلی هست
امکانات الیکیشن هم اگر خوب باشه مطئنا گزینه خوبی هست