مشکل دیر گرم شدن آب شیرهای آب چشمی را چطور میشه برطرف کرد؟

شیر آب های چشمی، طول میکشد تا آبشان گرم شود و در زمستان دستت یخ می‌زند تا بتوانی به آب گرم دسترسی پیدا کنی.

در ادامه ی مطلب های :

2 پسندیده

به چشمش ربط داره ایا؟

ربطش به چشمش اینه که نمیتونی دیگه همین جوری شیر رو باز بذاری که آبش اول گرم شه و بعد دستات رو ببری زیرش، از همون اول باس دستات رو ببری زیرش تا آب بیاد و بعد واستی تا آب گرم شه. حالا همه ی این ها رو در زمستان های سرد زنجان و در یه فضای سرد کاری تصور کن.

این مشکل که از شیر آب گرم اول آب سرد خارج میشه، برای شیرهای آب عادی هم برقراره، با این تفاوت که اونجا به جا اینکه دستت یخ بزنه، آب رو میذاری هدر بره.

2 پسندیده

هاااا … یه روش خبیثانه و اب دوست نداشتنانه این که یه قاشقی، تکه چوبی چیزی بگیری جلوی چشمش :wink:
اما یه پادپرسی هیچ وقت این کارهای زشت رو نمی کنه. اصلا چرا اب سرد میشه؟ چرا نمیشه گرم بمونه ؟

اگر قراره وسیله ای رو جلوی شیر بگیریم چرا از لیوان یا پارچ استفاده نشه؟ اینجوری از ابی که توی لیوان یا پارچ هست میشه بعدش استفاده کرد

1 پسندیده

مشکل این روش اینه که کلا اب زیادی جمع میشه، بسته به مکان زندگی سرنوشت این آب فرق می کنه . اگه شهرستان باشم که می برم می ریزم توی باغچه. توی آپارتمان گلدون هست اما مگه گلدونا چقدر آب می خوان؟
بهتره که ریشه اش حل بشه. این مشکل موقع دوش گرفتن هم هست. باید بذاری اب اول گرم بشه کلی اب هدر میره. هرچند جمعش هم کردم چند بار اما بعد دیدم استفاده ازش راحت نیست. یه طوری بسازن همون اول که باز می کنی شیر آب رو مجبور نباشی صبر کنی تا گرم کنی.

بعضی جاها هم برعکسه باید صبر کنی تا اب سرد بشه.

1 پسندیده

به نظرم دو تا مسئله که باعث میشه این اتفاق بیوفته یکی زمان لازم برای گرم شدن اب توسط لب گرم کنه یکی هم اب توی لوله بین شیر و اب گرم کنه که گرماشو از دست داده. حل این مسائل خیلی ساده به نظر نمیاد

یه طوری باشه که اول دماشو تنظیم کنیم (عددی) بعد شیر اب رو باز کنیم. داریم؟

2 پسندیده

یک هیتر برقی :zap: :fire: قوی ترموستات دار به شیر اضافه کنیم،
تا وقتی آب گرم نیومده، هیتر برقی آب رو به دمای مطلوب برسونه،
بعد که آب گرم اومد ترموستات خودش حرارتش رو کاهش میده.
و هیتر از چشمی دستور میگیره، قبل از وص شدن آب، کار خودش رو شروع میکنه. و وقتی دست جلوش نیست، هیتر خاموش یا در حالت آرام قرار میگیره.