میشه راهنماییم کنین چطوری زبان انگلیسی رو تو این سن یادبگیرم؟

سلام
من 19سالمه، و زبان انگلیسی بلد نیستم

وقتی که مهدکودکی بودم بهم کمی فرانسه یاد دادن، رنگ ها، اعداد و… اینطور ک میگن

اما هیچی یادم نیس

و بعدش بهم حروف الفبای انگلیسی، شمردن اعداد تا 100 یا 1000، رنگ ها و چن تا کلمه

بعد اون اول ابتدایی که بودم کلاس زبان رفتم و چند تا کلمه بهم یاد دادن فقط آیس کریم رو یادم مونده و تمام

بعد اون دوباره سوم یا چهارم ابتدایی ک بودم 2 ترم برام تعیین سطح کرده بودن و جک و لوبیای سحرآمیز رو آموزش دادن و 2تاکارنامه الکی دارم

ضریب هوشی بالایی دارم و حافظه ام شنیداریه

نمرات زبان راهنمایی و بیرستانم هم بسته به معلم ها فرق داشته
از 20 تا17

اما میشه گفت ک اصلا زبان بلد نیستم

حالا با این وضع میتونین راهنمایی ام کنین ک از کجا یادگیری زبان رو شروع کنم؟

دارم 20 ساله میشم و تا 2سال دیگه وقت دارم ک کامل زبان رو یادبگیرم

اینم بگم ک دانشجو هستم و درسامم نسبت به بقیه رشته ها سخت تره، و هر ترم بین 7 تا 12 کتاب توی دانشگاه باید پاس کنم

تو این 2سال چیکار کنم ک زبان رو کامل یادبگیرم؟
و مهم برای من حرف زدن و فهمیدنه ن نوشتن و گرامر ک آموزشگاه های ناکارآمد ایران روش زومن

دوست دارم وقتی ی فیلم انگلیسی نگا میکنم یا ی آهنگ گوش میدم بفهمم چی میگن

ولی بریتانیایی سخت تر از آمریکاییه بنظرم و از ی آهنگ انگلیسی من هيچي نمیفهم اصن ازبس سریع حرف میزنن و لهجه اشون غلیظه متوجه نمیشم کلمات رو

پیشنهادتون معلم خصوصیه؟ یا دوره های فشرده؟

و بازم تاکید کنم ک فعلا نوشتن و گرامر و چارچوب جزو اهداف و خواسته ام نیس

میخام قشنگ صحبت کنم انگلیسی رو مث زبان مادری ام

کسیو اطرافتون میشناسین که زبانش خوب باشه؟ (عالی منظورمه)

7 پسندیده

شخصاً به‌نظرم کتاب بگیر و روی اون بخون. ولی راه‌های دیگه هم هست مثلاً این‌که فیلم/انیمیشن ببینی، ترجیحاً با زیرنویس انگلیسی. کلاس هم واقعاً به آدم کمک می‌کنه، مخصوصاً روی صحبت کردن. یا اپلیکیشن Cake. از Memrise استفاده کنی، یا با Anki یا تیک8 کلمه بخونی. پادکست گوشی کنی و خیلی کارهای دیگه. کلاس هم واقعاً به آدم کمک می‌کنه، مخصوصاً روی صحبت کردن.

3 پسندیده

ایده ی خیلی خوبیه

از بابت بقیه اش هم ممنون

خودمم فک میکنم بهتره اول با برنامه کودک های انگلیسی شروع کنم که گوشم عادت‌ کنه

1 پسندیده

درود بر شما!
این موارد را صرفا بر اساس تجربه ی شخصی ام می نویسم:

به نظرم اگر اهل مطالعه ی داستان و رمان هستید، بعد از اینکه کمی روی ریل قرار گرفتید، کتاب داستان های سطح بندی شده را نیز امتحان کنید و بعد کم کم و با پیشرفت سطح تان به متن های کامل آسان، متوسط و بعد پیشرفته تر بروید، اگر خیلی از زبان آموزی فاصله گرفته اید، به نظرم یک دوره ی زبان از یک موسسه ی معتبر که آنلاین هم باشد، بد نیست، شاید دوره ی فشرده انتخاب چندان مناسبی برای اول راه نباشد و شما را بعد از مدتی دل زده کند، در ضمن سعی کنید اول مقدمات زبان را یاد بگیرید، اعداد و کلمات و فعل های ساده و روزمره و پرکاربرد، در گام بعد سراغ جملات ساده ی مفید بروید مثل((معنی این کلمه/جمله چیست؟))، ((منظورتان را متوجه نمی شوم))، ((این جمله را لطفا دوباره تکرار کنید)) و غیره. یک پدر و مادر زبانی پیدا کنید! یعنی کسی که به مکالمه ی شما گوش کند و ایراد را بگیرد مثل معلم هایی که در همین کلاس های مقدماتی پیدا می شوند و در نهایت به حرکت لب افراد خصوصا توجه ویژه داشته باشید و تقلیدشان کنید و سعی کنید مدام با کلمات جدید، جملات جدید بسازید تا ماهیچه های صورت و ذهن تان با هم هماهنگ شوند، به نظرم برای زبان آموزی دانستن این موضوع که باید مانند کودک در حال یادگیری مرحله به مرحله جلو رفت، الزامی است.
برای این بحث @Ali_Shakeri را دعوت می کنم که احتمال می دهم تجربیات جالبی از زبان آموزی داشته باشند و حتی اگر اشتباه نکنم برنامه ای برای یادگیری زبان مانند یک کودک را هم در نظر داشته است و البته نمی دانم آن تجربه به نتیجه ای رسیده یا خیر.

در نهایت اصلا نگران نباشید، هرچه می توانید ببینید و بشنوید و در کارتان تنوع داشته باشید و سعی کنید اگر خودخوان هستید در خواندن کتاب های آموزشی گرامر و کلمه، کم کم و با حوصله جلو بروید، به نظرم Oxford Word Skills که از سطح ابتدایی تا پیشرفته شروع می شوند برای افزایش سطح کلمات تان بد نیستند، گرچه خودم زیاد سراغ این کتاب ها نمی روم چون یادگیری کلمات از فیلم ها برایم جذاب تر است و البته فیلم نگاه کردن هم نکات خاص خودش را دارد(اینجا به نظرم توضیحات خوب و معتبری دارند)
در ضمن فکر نمی کنم کانال های اینستاگرام، تلگرام و سایت های بی شناسنامه منبع خوبی برای یادگیری باشند، شخصا سعی می کنم از این موارد دوری کنم و آموزش روشمند را انتخاب می کنم، بعد از اینکه احساس کردید مقدمات را یاد گرفته اید در گروه های بحث آزاد شرکت کنید و سعی کنید در بحث ها مشارکت داشته باشید و اصلا از اینکه اشتباه بگویید خجالت نکشید، حتی سعی کنید اشتباه دیگران را پیدا کرده و حداقل در ذهن تان آن را تحلیل کنید.

4 پسندیده

سلام و روز به خیر
نکته اول: تو این سن؟!!!
فکر کنم اگه واقعا قراره چیزی رو یاد بگیریم باید با علاقه و بدون مانع های ذهنی بریم سراغش، سن مساله ای برای یادگیری نیست. دلیل اینکه چرا می خواهید انگلیسی یاد بگیرید رو برای خودتون پیدا کنید و ببینید چقدر براتون مهمه. دلیل اگه واقعا مهم باشه، از هر راهی می شه یاد می گرفت. ولی چون گفتین که حرف زدن و فهمیدن براتون مهمه با شنیدن شروع کنید. دیالوگهای ساده، آهنگ های ساده و کارتون. اگه گوشتون به تشخیص کلمات عادت کنه خیلی پیشرفت خوبیه. اینطوری همزمان هم تلفظ درستش رو یاد می گیرید و هم کاربردش رو. بعد تو دیکشنری موبایلتون می تونین معنیش رو هم راحت پیدا کنید. یه مدت که دایره لغاتتون و اعتماد به نفستون در زبان بیشتر شد، کم کم برید سراغ خوندن متن ها و یادگیری گرامرهای ساده و… فقط ادامه بدید. از هر راهی که براتون جالبه خودتون رو در معرض زبان انگلیسی قرار بدید تا ذهنتون باهاش هر چه بیشتر ارتباط برقرار کنه. موفق باشید

4 پسندیده

یک جوری گفتین تو این سن که فرض کردم مثلا ما عضو 100 ساله داریم تو پادپرس!!!
شما عزیزم کتاب داستان از پایین ترین سطح شروع کن به خوندن.
انیمیشن های کوتاه تماشا کن اونایی که مختص اموزش زبان هست.
یک معلم هم جهت راهنما و انگیزه کنارت باشه.
دو سال دیگه همه رو یادگرفتی و به تناسب تمرین و درگیریت با زبان مسلط تر میشه.
تسلط منظورم تقویت لهجه، تنوع گرامر، کلمات گسترده هست.

5 پسندیده

یه نظر من اگه بخاطر چشم و هم چشمی کسی بخواد به هدفی برسه، هی نرسه بهتره چون هم خودش رو سرکار گ گذاشته هم بقیه رو، اگه واقعا علاقه داشته باشین که خیلی عالیه و بهتون تبریک میگم چونکه راهش رو پیدا می کنید.
از من می شنوید یه سرچی هم درمورد برنامه زبانشناس کن. من خودم چند ماهی هست دارم ازش استفاده می کنم و رشدم جهشی شده

2 پسندیده

چشم و هم چشمی تو همه چی دیده بودم تو زبان انگلیسی ندیده بودم

نه جریان کاریه واسه من یکی که از نون شب هم واجب تره
تا 2سال دیگه باید کامل یادگرفته باشم
میخوام کلاس خصوصی هم برم

ممنون بابت معرفی برنامه:rose::hibiscus::heart:

سر کار گذاشتن خودم اکیه، با این سوالم بقیه رو چجوری سرکار میزارم؟ :wink::no_mouth:

1 پسندیده

خوشحالم که برنامه مفید بود براتون.

1 پسندیده

من همیشه دوست داشتم فیلم و آهنگای خارجی رو متوجه بشم. همیشه هم دست روی دست گذاشته بودم تا فرصتش بشه و یاد بگیرم. توی یکی از لایوهای پیام بهرام پور میگفتن که از 1000 واژه پرکاربرد رو یاد بگیرید. من تقریبا 8-9 ماهه شروع کردم ، هر روز هم نمیرسم که تمرین کنم ، بعضی روزا نیم ساعت بعضی روزا شاید 10 دقیقه بعضی روزا هم یه پست تقویت لیسینینگ توی english hoonik
تازه ربات هست ربات تلگرام andy ، پیج اینستاگرام هست ، کتاب خودآموز هست . هزار تا راه داره
واسه اینکه میگید اهنگ که گوش میکنید متوجه بشید یه راه خیلی خوب اینه که ترجمه یا lyrics اهنگ رو بخونید ، بعد چندین بار اهنگو گوش کنید . روی لسینینگ خیلی تاثیر گذاره
من کلا با خودآموزی موافقم ؛ به شرط اینکه عجله نداشته باشی

4 پسندیده

یه استاد داشتیم که میگفت لغت توی جمله راحت تر یادگرفته میشه و نظر خودم و تجربه شخصی من میگه که این جمله رو خشک یاد نگیر با تصاویر با مطالعه منابع مورد علاقه و مفیدت به اون زبان با بازی کردن و هر چیزی که از نظرت خیلی راحته مثل دیدن انیمیشن با زیرنویس فارسی و…
داشتن یه دوست که بتونی باهاش مکالمه کنی یا یه سایت که بتونی نظر بذاری هم خوبه!
پشت خوراکی ها و اجناس و… که از مغازه میخری رو نگاه کن . نوشته ها رو حتما با عکس و فیلم یا زنده ببین و استفاده کن.

1 پسندیده

من با لغت شروع کردم!
هرچی دایره لغاتت بیشتر باشه، راحت‌تر می‌تونی مفاهیم رو منتقل کنی.
پیشنهاد من «۵۰۴ لغت انگلیسی» هست :

درکنارش می‌تونی با چت کردن انگلیسی یا دیدن فیلم‌های زیرنویس انگلیسی یا زبان اصلی، در مکالمه‌ی انگلیسی قوی بشی.

1 پسندیده