نتایج جام جهانی، مرحله مقدماتی: نظرتون چیه؟ شگفتی یا قابل پیش‌بینی؟

نتایج جام جهانی رو هر روز آپدیت میکنیم میزاریم اینجا باشه. نظرتون در مورد هر بازی رو بگید؟ قابل پیش‌بینی بود یا شگفتی رخ داد؟

گروه اول

روسیه 5 - عربستان 0
اروگوئه 1 - مصر 0

روسیه 3 - مصر 1
اروگوئه 1 - عربستان 0

اروگوئه 3 - روسیه 0
عربستان 2 - مصر 1

گروه دوم

ایران 1 - مراکش 0
پرتغال 3 - اسپانیا 3

پرتغال 1 - مراکش 0
اسپانیا 1 - ایران 0

اسپانیا 2 - مراکش 2
پرتغال 1 - ایران 1

گروه سوم

فرانسه 2 - استرالیا 1
دانمارک 1 - پرو 0

دانمارک 1 - استرالیا 1
فرانسه 1 - پرو 0

فرانسه 0 - دانمارک 0
پرو 2 - استرالیا 0

گروه چهارم

آرژانتین 1 - ایسلند 1
کرواسی 2 - نیجریه 0

کرواسی 3 - آرژانتین 0
نیجریه 2 - ایسلند 0

آرژانیتن 2 - نیجریه 1
کرواسی 2 - ایسلند 1

گروه پنجم

صربستان 1 - کاستاریکا 0
برزیل 1 - سوییس 1

برزیل 2 - کاستاریکا 0
سوییس 2 - صربستان 1

برزیل 2 - صربستان 0
سوییس 2 - کاستاریکا 2

گروه ششم

مکزیک 1 - آلمان 0
سوئد 1 - کره‌ جنوبی 0

مکزیک 2 - کره جنوبی 1
آلمان 2 - سوئد 1

کره جنوبی 2 - آلمان 0
سوئد 3 - مکزیک 0

گروه هفتم

بلژیک 3 - پاناما 0
انگلستان 2 - تونس 1

بلژیک 5 - تونس 2
انگلستان 6 - پاناما 1

تونس 2 - پاناما 1
بلژیک 1 - انگلستان 0

گروه هشتم

ژاپن 2 - کلمبیا 1
سنگال 2 - لهستان 1

ژاپن 2 - سنگال 2
کلمبیا 3 - لهستان 0

کلمبیا 1 - سنگال 0
لهستان 1 - ژاپن 0

3 پسندیده

آلمان باخت :laughing::joy::grin: البته آرژانتین هم مساوی کرد :disappointed_relieved::sob::sneezing_face:

3 پسندیده

تا الان کیفیت و جنگندگی بازی اسپانیا-پرتقال از همه بازی‌ها به نظرم بهتر بوده. البته از سبک بازی برزیل هم خوشم میاد، هر چند تیمش رو دوست ندارم.

فکر نمیکردم اسپانیا مساوی کنه، انتظار داشتم آرژانتین ببازه :blush: ! از آلمان اصلا انتظار باخت نداشتم. دوست داشتم برزیل هم ببازه، البته انتظارش رو نداشتم به آرزوم برسم.

در کل نتایج برام قابل انتظار نبودن و میشه گفت شگفتی آور بوده.

2 پسندیده

واقعا باخت آلمان عصبي كننده و غير قابل پيش بيني بود.
حتي خوش بين ترين هوادارهاي مكزيك هم به اين برد اميدوار نبودن
اسپانيا اينقدر قشنگ بازي ميكرد كه برد كوچكترين پاداشش بود، اما از پس لشكر يك نفره پرتقال برنيومد
ايران كه😐
واقعا خراب كردن پنالتي مسي، يه اتفاق بعيد و ويژه بود
در كل به نظر من تا الانش جام شگفتي هاست.

2 پسندیده

آرژانتین و برزیل ببازن؟ خیلی انتظارات جهتداریه :grin:
آرژانتین امکان باختش به دلیل سبک بازی باحوصله، کمتر از مساویه. تیم عجیبیه (اساسا تیم که نمیشه گفت) ولی برزیل تیم باکیفیتیه.

سوئد هم برد، حالا آلمان میتونه با یه مساوی با سوئد حذف بشه :grin:

1 پسندیده

بازی امشبو شاید بقیه حرفه‌ای تر از من گزارش کنن، ولی برای شخص من خیلی خاص بود امشب، بازی خیلی خوب بود، بازیکنا و هیجان بالا، دو بار تا حد تصور گل برای ایران، اوج هیجان.
اما تماشاچی‌های بازی امشب و فضایی که من درش بودم، چیز دیگری بود، خاص‌ترین فوتبال دیدنم بود.
خیابان مولوی، با کارتن‌خواب‌ها، فوتبال دیدم، خودمم باورم نمیشد یه چهارشنبه‌شبی بتونم با گروه پایان کارتن‌خوابی همراه بشم.
تو راه قبل بازی شادیمون مثل برنده‌ها بود،
موقع بازی حسابی تماشاچی‌گری کردیم،
پرده سفید وسط کوچه تاریک، صدا عالی.

شاید همین جرقه‌ای بشه برگردن به زندگی، خونه، سلامتی، حمام، غذای گرم، نزدیک پنجاه یا بیشتر مرد پیر و جوون و کمتر از پنج زن.

فوتبال خوبی بود، اومدیم خونه، بریم حمام، تو جای خوب بخوابیم و مهمونا یا بهتر بگم میزبانا پراکنده خانه‌های خیابانی شدند. اونا هم جذب فوتبال شدند، اما به اندازه ما شادی نکردند، رمقی نداشتن، خوب به فکر بعدشم بودن، شاید بنظرشون این‌همه سر و صدا لازم نبود، ولی فوتبال دیدنو دوست داشتن، هرچند نصفشون بعد نیمه اول رفتن، اما بعضیا هم موندن، اون خانوم با موهای سفید و تن خمیده و اعصاب ضعیف که از پرحرفی و جیغ و داد پسربچه پرهیجان و شاد، پاشد و کناری سرپا فوتبالو تا آخر دید.
شاید این کارها اساسی نباشه، اما از بی‌تفاوتی بهتره.

4 پسندیده

بهترين تبريك ميگم واسه روح بزرگتون.
اين كار از هر كسي، از جمله من برنمياد. الان دارم به احساس امشب شما فكر ميكنم، شايد عذاب وجدان داريد واسه تخت راحتتون.
شايد عصباني هستيد از دست كسايي كه ميتونن كمك كنن ولي نيستن.
شايد داريد فكر ميكنيد كه يه كاري واسشون بكنيد.
من هيچ وقت اين كار رو نميتونستم بكنم، چون اول اونقدر قوي نيستم كه بتونم اين صحنه ها رو ببينم، و دوم اينكه هميشه از كنار خيلي مسائل بي تفاوت گذشتم و نگاه نكردم.
حتي اگه تا ٣ سال هم فكر ميكردم بازي رو كجا ببينم، فكر نميكنم با كارتون خواب ها به ذهنم ميرسيد.
چون هميشه از كنار يه عده به سادگي گذشتم و نديدمشون😔
اين دقيقا فلسفه پادپرس هست و افتخار ميكنم تو اين جمع هستم تا بهتر ببينم.

3 پسندیده

ممنونم من خیلی وقته این گروه رو از دور میشناختم و تحسین و تبلیغشون میکردم و هیچوقت موفق نمی‌شدم از نزدیک کاراشون رو ببینم، تا دیشب، دوستی رو که یه جورایی حس شما رو داشت با خودم همراه کردم، تا ببینیم کیا اونجان. خانوم دکتری که ساعت‌ها وقتشو برای کار شاد در اونجا گذاشته بود، رو صورت هممون سه رنگ پرچم کشید، با ماشین مدل بالاش از خیابونای جامعه‌ای که فرق شادی بالا و پایین شهرش و عمق غم و شادیشون خیلیه، گذشتیم، بوق‌زنون، ایران ایران کُنون با پرچم ایران که از شیشه آویزون بود، مردم خسته رو یاد فوتبال انداختیم، (شاید بالاشهر بود همه در این حال و هوا بودن و ما تک نبودیم‌)، سرراه تو خیابون به مادر مسیب (احتمالن کودک کار ) که فک نکنم ده سالش بیشتر بود، غذا دادیم و اونم کلی اونجا که رسیدیم کمک کرد. خلاصه فوتبالم دیدیدم تا آخر. روح بزرگ نمیخواد این کارا، من از چیزی نگذشتم، کاری نکردم، من فقط در شرایط سلامت چندساعت آسایش تکراریمو رها کردم، برای کسب تجربه.
برای اینکه ربط به بزرگی روح من ربط ندید، بلکه به تجربه‌‌هام، باید بگم من معلم بچه‌های این جامعم، و همیشه تو هر کلاسیم باشند، بچه‌هایی هستن(حتی یکی)، که از شدت بدبختی یا اعتیاد یا بیکاری پدری یا مادری در زندگیشون نیست، و من قسم میخورم هیچ‌کاری براشون نکردم.
ببخشید قصد منحرف کردن بحثو نداشتم. شاید جای دیگه‌ای باید ادامه میدادم.

3 پسندیده

خوبه که به عنوان یه بحث مرتبط با فوتبال و یه مسئله اجتماعی این رو مطرح کنید. همین تجربیات میتونه کمک کنه دنیای پیرامون رو بهتر بشناسیم و جنبه‌های متفاوتی از زندگی در اجتماع رو ببینیم، جنبه‌هائی که کمک میکنه وقتی به مسائل اجتماعی فکر میکنیم وسعت دید بیشتری داشته باشیم.

1 پسندیده