نظرتون در مورد بازیهای با موضوع خلاقیت چیه؟

اگر دقت کرده باشین، در چند وقت اخیر تلاش کردیم براساس نوشته‌های مربوط به خلاقیت، بازیهایی طراحی کنیم که هم جذاب باشن و هم به همفکری جمعی و ارتقای مهارتمون در پادپرس کمک کنن!

برای مثال بازی انفجار ستاره‌ای در چند موضوع ایجاد شده و سئوالهای جالبی از توش در اومده :star_struck::star_struck:

نظرتون در مورد این حرکت چیه؟ تا حالا فعالیتی در این نوع موضوعات داشتین؟ چه حسی بهتون دست داده؟ چه پیشنهاد به نظرتون میرسه که حرکتهای از این شکل رو جذابتر و موثرتر کنه؟

9 پسندیده

خیلی خوبه ، زیر و بم موضوع و می کشه بیرون

بله شعور درخت ، برای من که حس خوشحالی و خنده

سیستمی طراحی بشه که مثلا منم بتونم یکی از سوالات و بکشم بیرون و بهش جواب بدم. یعنی هر کسی دوست داشت یکی از این ستاره هارو بگیره و بذاره یه جای دیگه.

3 پسندیده

پیشنهاد جالبیه. توی موضوع اصلی این رو به دلیل تمرکز بر پرسش ممنوع کردیم (برخلاف بانک که مجاز به پاسخ همونجا هستین!).
خوب به شکلی تصادفی امکانی برای این ممکنه در دسترس باشه :sweat_smile:
نظرت در مورد این چیه؟ :point_down:
زیر نوشته‌ها قسمتی هست به نام نقد. تا حالا به این دقت کردی؟ (سه نقطه‌ کنار لایک) یه آپشن، جداسازی پست هست! ممکنه این بتونه عملکردی که در ذهن داری رو ایجاد کنه. اینطور نیست؟؟ اگر این رو برای یه پست اعمال کنی، ویراستارها میان سراغش و جداش میکنن!! کمی کندتر از اختیار فردی هست ولی برای شروع بد نیست!!

2 پسندیده

خودم یک بار ازش استفاده کردم ، دقیقا منظورم همین بود فقط نمی دونم چرا دقت نکردم. همین قابلیت مشکل و حل می کنه

1 پسندیده

خونده بودم روشه ایه که تو جلسات استفاده میشه ولی اولش برام فقط بعنوان یه بازی جالب بود تا وقتی در مورد سیل این بازی ایجاد شد حس کردم میشه برای موضوعات مهم هم ازش استفاده کرد و بنظرم روش خوبی اومد.

گاهی وقتی یه مسئله ای پیش میاد بصورت ناخوداگاه وارد این بازی میشم مثلا یه بار باید تو یه سایت خارجی علمی با ایمیل دانشگاهیمون ثبت نام میکردیم ولی یه اروری میداد که برای بچه های سالای قبل نمیداد بعد ناخوداگاه شروع کردیم به پرسیدن سوال درموردش. استادمون هم خندش گرفته بود هم بنظرش جالب میومد… + موضوع درخت و سیل

حس انرژی بالا، هیجان زده شده بودم و لذت بخش بود

بنظرم هرچند وقت یه بار درمورد یه موضوع روز مثلا مسائل اجتماعی، روحی، اقتصادی و … این بازی رو راه بندازین و براش یه مهلت بذارید تا هیجانش بره بالا و از بچه ها هم دعوت کنین برای شرکت درش

1 پسندیده

:heart_eyes: خیلی خوبه چون ایجاد این حس فقط با نوشته‌ها خیلی سخته.

چقدر خوب پس تجربه حرفه‌ای دارین! فکر کنم کم‌کم یه مسئول انفجار داریم پیدا میکنیم :wink:

1 پسندیده

تجربه‌ی حرفه ای نه! :roll_eyes: :wink: تجربه‌ی ناخوداگاه :yum:

:sweat_smile:

1 پسندیده

یک تجربه ی عالی که یادآوریش هم رضایت بخش است
سال 83 تا 86 با همکاری یکی از اساتید خانم دکتر سیمین بازرگان برای دیدن نتیجه ی یک بسته ی آموزشی شروع به کار کردیم
من و دوستم چندین بار این بسته رو به کلاسهای پیش دبستانی بردیم و با نشون دادن عکس یا حتی طرح یک سوال یا موضوع بحث رو شروع میکردیم و بسته ی آموزشی زمین ما و آنچه در آن است به مدارس راه پیدا کرد
اما متاسفانه خیلی از مربی ها آن طور که باید از این بسته استفاده نکردند و در حد پر کردن کار برگ ها و نقاشی و …

3 پسندیده

به نظرم کار جالبیه. معیار خاصی برای تعیین موضوعات هست؟

1 پسندیده

سعی میکنیم بین موضوعات با جنبه‌های مختلف بچرخیم، از طبیعت تا موضوعات کاربردی و موضوعات مدیریتی و … . اگر پیشنهاد برای موضوع دارین همینجا مطرح کنین یا پیام بفرستین تا برای هفته بعد درنظر بگیریم.

1 پسندیده

پیشنهاد موضوع

«استارتاپ» و یا مشتقات این موضوع رو هم در انفجارهای اینده در نظر داشته باشین. دوستی در این باره درخواست داشتن ولی فکر کنم هنوز روال کار دستشون نیومده.

2 پسندیده

پیشنهاد موضوع: تعطیلات! :sunglasses:

1 پسندیده

پیشنهاد جالب و متناسب با زمان بود. موضوع ساخته شده، میتونین مشارکت کنین :wink:

انفجار ستاره‌ای: تعطیلات

2 پسندیده