پادپُرس نسخه‌ی ۱۱۲ شهریور مهر ۱۳۹۶

هدف

افزایش و همگرایی تجربه‌های راجع به مسئله‌ی آب،
حضور ده نفر لیدر فعال در جامعه‌ی کاربری، متناسب با دورنمای پادپُرس

تمرکز

برگزاری نُوآ۰۰۷ در قالب یک رویداد یک‌ هفته ای
آماده سازی برای سری دوم مسئله‌بازهای برتر

تسک ها (ماموریت ها)

:white_check_mark: آماده سازی محتوای تعامل با فضای بیرون از وبسایت پادپُرس

:white_check_mark: پیدا کردن آدرس تماس ذی نفعان مختلف در حوزه‌های آب، ارزش‌آفرینی، خبررسانی، علمی-دانشگاهی

:white_check_mark: انتشار محتوای مربوط به تعامل با فضای بیرون از وبسایت پادپُرس

:white_check_mark: پیگیری تماس‌ها و به وجود آوردن همکاری در زمینه‌ی نُوآ۰۰۷

:white_check_mark: آماده‌سازی پرسش‌ها و مسئله‌هایی مربوط به مصرف آب در ابعاد خانگی، برای برگزاری هدفمند نوآ۰۰۷
مشابه مطلبی که در این موضوع مطرح شد: چطور میشه از پادپُرس برای تولید محتوای علمی استفاده کرد؟
:white_check_mark: شناخت و درک هدف پادپُرسی‌ها از مشارکت در نُوآهای گذشته برای طراحی بهتر نُوآ
به کمک پاسخ پادپُرسی‌ها در این موضوع: چه انگیزه هایی شما رو به فعالیت در نوآها سوق داده؟

:white_check_mark: بازتعریف نیازها و مقدمات برنامه ی مسئله‌بازهای برتر به کمک ایشان

زمان آغاز

۱۵ مرداد ۱۳۹۶

زمان تکمیل

۳۰ مهر ۱۳۹۶

2 پسندیده

من به عنوان یک پادپرسی چه کمکی میتونم به پیش برد این اهداف کنم؟

2 پسندیده

ممنون برای این طرح پاسخ و همراهی :+1: تا اینجای راه هم به کمک پادپُرسی ها پیش اومدیم و شادیم که میتونیم به همچین شبکه‌ی موثری تکیه کنیم .

نظر خودتون چیه و فکر میکنین کجاها و به چه صورتی دوست دارین همراه و نُوآور باشین؟

پ. یا اگه ترجیح میدین، بگین که ماموریت‌های در اولیتمون رو با جزئیات بیشتری توضیح بدم، و در جاهایی که متناسب دیدین همراه شین @Mehrdad_Roshan .

موردی که بیشتر از هر چیزی منو جذب این شبکه میکنه همین زنده بودنشه :+1:
این که نوآ ها برگزار میشن اگر جایی غلطی وجود داشت ویراستاری میشه ، شبکه به کاربرای برتر اهمیت میده و به طور مرتب خروجی ها برسی میشن و از کاربرا نظر خواهی میشه و …

این شبکه با پروژه متن باز Discourse به وجود اومده و تا جایی من با Discourse آشنایی دارم واقعا برای ویرایش و بهینه سازی اون تیم شما خیلی زحمت کشیده . منتها نمیدونم تو اولویتتون هست یا نه که از نسخه متن باز Discourse برای اندروید رو هم بهینه سازی کنید و پادپرس رو روی پلتفرم اندروید هم داشته باشید.

این که این فضا روی پلتفرم اندروید هم قرار بگیره صد در صد در راستای اهدافی که بالا گفته شد میتونه از طریق مارکت های اندروید جامعه کاربری پادپرس رو از قشری که بیشتر پای کامپیوتر هستن و از طریق ایمیل مارکتینگ وارد این شبکه شدن ببره به سمت عموم جوون هایی که شبکه سازی رو دوست دارن .
به عنوان یه دولاپر و طرفدار شبکه شما از نظر فنی اگه کاری از دستم بر بیاد و وقتم اجازه بده حتما کنار پادپرس هستم

3 پسندیده

ممنون حسام جان. امیدوارم بتونیم اجرامون رو زودتر به حد جهانی و استاندارد بالا نزدیک کنیم. با همراهی پادپُرسی ها چندان دور از دسترس نیست :smiley:

راجع به اپلیکیشن اندروید، و پیشنهاد همراهی خیلی ممنونیم :+1: و حتما از مهارت توسعه دهندگی شما کمک می‌گیریم. برای الان، همون طور که اشاره کردی، هنوز جز اولویت ها نذاشتیمش. دلیل اصلیش اینه که خواستیم در رشد کاربرهای شبکه تا حد امکان انتخاب شده پیش بریم و پایه ی اصلی و سنگ زیربنای جامعه کاربری رو با افرادی که علایق (و دغدغه‌های) اجتماعی در کنار تمایل به رشد مداوم و ارتقای مهارت شخصی دارن؛ بسازیم.

کاربرهای گوشی، به مقتضای رفتاری که ابزار گوشی القا میکنه، عادات رفتاری دارن که لزوما مطلوب یه شبکه ی پایدار نیست. مثلا یکی از تفاوت های سبک رفتاری بین کاربر گوشی و کاربر دسکتاپ، اینه که در گوشی، گوگل کردن سخت تر از دسکتاپ هست. در نتیجه محتوای غیر قابل استناد در اپلیکیشن های گوشی خیلی بیشتر دست به دست میشه تا در وب-اپلیکیشن ها.

البته همیشه استثناهایی هم هست. مثلا در خود پادپُرس کسانی رو میشناسم که از گوشی برای مراجعه و یا طرح مسئله و پاسخ استفاده میکنن. ولی اگه بخوایم تو آمار بزرگ تر حرف بزنیم، به تعویق انداختن این کار در حد ۹-۱۲ ماه، به نظرم به نفع کل جامعه کاربری باشه.

2 پسندیده

فکر کنم اگه بشه دقیق بگین از هر کدوم چه چیزی دقیقن انتظار دارید و به دنبال چه چیزی هستین هرکدوم رو که بتونم توش همراهی بیشتری کنم خوب خیلی خوب خواهد بود.

همینطور ترتیب اولویت

1 پسندیده

مواردی که نیاز به توضیح بیشتر داشت در پست اصلی وارد کردم.

یه اتفاق خوب میتونه این باشه که افرادی که تا حالا در فعالیت هایی از جنس نوآ شرکت کردن، در قالب پاسخ به موضوع زیر بگن چه جور مواردی میتونه براشون انگیزه بخش باشه؟

مثلا:

• ایا دوست دارین این فعالیت در قالب یه حرکت داوطلبانه در رزومه‌تون درج بشه؟

• دوست دارین در این رویداد با مدل ذهنی چه کسانی بیشتر مواجه بشین؟

• اگه جز متخصصین در حوزه ی نوآ هستین، ممکنه بحث با یه حداقل سطحی رو بطلبین. و یا براتون مهم باشه که به مسئله های مهم تر و ریشه ای تر به صورت متمرکزتری پرداخته بشه. ایا این طوره؟

• اگه جز کسب و کارهایی هستین که در زمینه ی حوزه ی نُوآ فعالیت میکنین، ممکنه خواسته هایی از جمع کاربری داشته باشین. اون چیه؟

• اگه در حال تحقیق در زمینه‌ی نوآ هستین، ممکنه مشارکت افراد در تحقیق تون بتونه هم در مسئله ی نُوآ موثر باشه و هم در کار تحقیقی شما، دوست دارین قسمتی مربوط به مشارکت در تحقیقات در نُوآ وجود داشته باشه؟

• اگه یه کاربر مشارکت کننده هستین، انتظارتون از کسب و کارها و یا محقق های احتمالی که از مشارکت شما کمک می‌گیرن، چیه؟

• و احتمالا گزینه هایی که به ذهن ما نرسیده هنوز.

1 پسندیده