چجوری فراموشش کنم؟

احساس میکنم ۸٠ درصد تایمی که در روز دارم فکر میکنم درباره اونه! خودش خاطراتش حرفاش یادگاری هاش…
میدونم زمان خودش حلش میکنه اما احساس میکنم هرچی بیشتر میگذره من دارم بیشتر غرق میشم تو خاطرات و همش فکرم اینه ینی اونم به من فکر میکنه؟؟ اونم هنوز منو دوس داره؟؟ دلم میخواد برام بی اهمیت بشه ولی نمیشه…ـ
اگه تجربه ای دارین که بدونید چجوری میشه حداقل کمتر بهش فکر کرد و کمتر اهمیت داد ممنون میشم بگید

5 پسندیده

یه تجربه بهتر ،مدیتیشن ،خوندن کتاب ،مسافرت به طبیعت و یادگیری چیزای جدید میتونه آرومت کنه و کم کم فراموش کنی

3 پسندیده

فکر میکنم این بزرگترین اشتباهیه که میخوای بکنی! برا چی میخوایی فراموشش کنی؟ اون یه بخشی از تاریخ توه. کسی که باعث شده تو الان این باشی بنابراین سعی کن بپذیریش. یه جای یه شخصی مسیرش باتو یکی بوه و الان نیست. سخته ولی خوب الان دیگه نیست.

4 پسندیده

@bgolshaee میدونید میخوام جوری بشه که حداقل دیگه بهش اهمیت ندم برام مهم نباشه کسی اومده تو زندگیش یا نه اینقد نرم پروفایلشو چک کنم میخوام برام بی اهمیت بشه
اینجوری از کارو زندگیم افتادم و فقط فکرو ذکرم شده اون

3 پسندیده

میدونی که شرایط منم مث توئه
منم خیلی خیلی بهش فکر میکنم
اما هفته پیش با خدا عهد کردم، بهش قول دادم که دیگه نرم مروفایلشو چک کنم، در عوض خدا هم بهم آرامش داد
من رو قولم موندم و میخوام بهت بگم با اینکه خیلی وسوسه میشم برم چکش کنم اما یاد قولم میفتم و به سختی از فکرش میام بیرون و میرم مشغول یه کاری میشم(حتی اگه بخوام کاری رو برای پرت کردن حواسم انجام بدم باز با یاد اون انجام میدم😄)
یه روزایی خیلی دلم میگیره و دلتنگ میشم و گریه میکنم، یه روزایی هم میگم خب من که دیگه کاری نمیتونم بکنم، باید زمان بگذره تا دردش کم بشه
اما ببین اشتباه نکن، همین که سعی کنی و هی با خودت کلنجار بری که من چرا نمیتونم فراموشش کنم یا اینکه کمتر بهش فکر کنم بدتر غرقش میشی
اولین راه اینه که پروفایلشو چک نکنی
بعدم بخوای نخوای کم کم کمرنگ میشه
یه وقتایی انقدر بی منطق میشم غصه م میگیره که اصلا چرا باید کمرنگ بشه تو زندگیم😄
ضمنا تو Note گوشیم درباره اخلاقای بدی که داشت و باعث شد رابطمون تموم بشه کلی نوشتم که هروقت زیادی دلتنگ حال خوبم کنارش شدم، اونارو مرور کنم و سبکتر بشم
اگر این کارارو کردی، بعدا از حالت بهم بگو که تاثیر داشته یا نه

5 پسندیده

موثر ترین راهش قرار گرفتن تو یه موقعیت جدیده، حالا یا دوست جدید یا فعالیت جدید و…

3 پسندیده

@Fereshteeee حتما انجامشون میدم
تازه میدونی من مثه دیوونه ها به جایه اینکه بدی هاشو بنویسم که ببینم یادم بمونه تو گوشیم پر شده از خاطرات و رفتارای خوبش همین الان میرم پاکشون میکنم و همینجا قول میدم دیگه پروفایلشو چک نکنم
مرسی از کمکت❤

4 پسندیده

اون اگه دوست داشت کنارت میموند
حالا که ترجیح داده پیشت نباشه
خودت به خودت کمک کن
من خودمو یه بچه کوچیک تصور کردم و بخودم قول دادم که در برابر فکرها و وسوسه هایی که بیشتر باعث غمگین شدنم میشه محافظت کنم، آخه منِ کودک هیچکیو نداره و خیلی بی پناهه و من باید بیشتر مراقبش باشم، باید بهش ثابت کنم که دوست داشتنیه و من اجازه نمیدم دیگه هیچکس اذیتش کنه
ضمنا این خیلی غم انگیزه که قبول کنیم ما فراموش شدیم بعد از ۴ ماه
ولی خب اینم بخشی از تلخی زندگیه
بقول یه دکتری از الان سعی کن از تک تک لحظه های خوب، از وجود عزیزانت لذت ببری، چون یهو ممکنه خبر نبودنشونو با یه پیامک بگیری و اگر در لحظه از حال خوبت استفاده نکنی ممکنه سالها تو نسخ اون حال بمونی
پس بذار دلتنگ شی، بذار گریه کنی و از همه مهتر و سخت تر بپذیر که تموم شده و دنبال هیچ نشونه ای نباش
زندگی ادامه داره

3 پسندیده

@Fereshteeee میدونی بیشتر مغزم هنگه اینه که چرا وقتی گفتم نمیخوام رابطه رو ادامه بدیم حتی نپرسید چرا حتی تلاش نکرد نگهم داره… خب واقعا هم اگه دوسم داشت که به این راحتی کنارم نمیزاشت…من خیلی مقاومت میکنم در برابر گریه کردن واسش چون ارزششو نداره و شاید تو این چهار ماه فقط دو بار به خاطر اون گریه کردم احساس میکنم هر چی بیشتر به خودم اجازه بدم گریه کنم بدتر میشم

2 پسندیده

اگه حتی ارزش گریه کردن نداره چرا منتظرشی؟
اگه باهاش خداحافظی کنی و اجازه بدی گریه کنی اتفاقا دیگه هشتاد درصد روز فکرت مشغولش نمیشه
به احساساتت اجازه بروز بده
داری اشتباه پیش میری
چندوقت دوست بودین؟

2 پسندیده

چند وقته جدا شدین؟؟ احتمالا هنوز اوایله اینا جزیی از پروسه ی جداییه که باید طی بشه به مرور زمان کمتر میشه

2 پسندیده

@Fereshteeee یک سالو چند ماه
میدونی من بعد از اینکه تموم کردیم ذره ای ناراحت نبودم و میدونستم کار درستی کردم بعد یه دوره ازش متنفر شدم یادگاریاشو میدیدم دلم میخواست تیکه تیکشون کنم
بعد الان یه دوره ست دلم تنگ شده نشستم منتظر که برگرده
معلوم نیست با خودم چند چندم!

2 پسندیده

@Venus1376 دقیقا ۴ماه و ۱۶ روزه… من انگار برعکس پیش میرم اولش ناراحت نبودم انگار الان یهو یادم اومده چیشده…

2 پسندیده

لطفا عکس هاش و پاک نکن چون به شدت بهشون نیاز پیدا میکنی
کسی رو جایگذین نکن و نخواه کسی بیاد جای اون که اینجوری رنجت چند برابر میشه
بهش فکر کن اتفاقا به اینکه الان بی تو خوبه حالش فکر کن به اینکه واقعا دوستش داری و وقتی بدون تو شادتره، بزار شاد باشه
به خودت برس و نزار نبودنش روی اعتماد به نفست تاثیر بزاره
از رنگ های شاد استفاده کن هر روز
وقتی بهش فکر میکنی به این فکر کن که یه دوره ای بوده که تموم شده مثل دوران دبیرستان با همه خاطراتش، پس فقط خاطراتش رو عزیز نگه دار
سراغ خودش و دوستاش نرو، استوری های خودش و اطرافیانش رو چک نکن
تمام پروفایل هاش رو سیو کن که از این دوره که اومدی بیرون به خودت و این روزات بتونی بخندی :sweat_smile: :sweat_smile:
هر چقدر هم وسوسه شدی واسه جلت توجه اون کاری نکن، استوری نزار یا هر کار دیگه
پیام هاش رو پاک نکن و یادگاری هاش رو نگه دار
این بهترین راه گذروندن این دورانه

3 پسندیده

@arezoo من تمام عکس ها و چت هارو همون روزی که تموم کردیم پاک کردم و احساس میکنم بهتره چون وقتی عکساشو میبینم بدتر میرم تو حس و حال گذشته
من اینقدر حرص میخورم که چرا اینستامو انفالو کرده و عکسامو نمیبینه انگار دلم میخواد بش بفهمونم منم بدون اون خوشم :sweat_smile: هی به خودم میگم بیخیال تو برا خودت خوب باش ولی انگار دلم اروم نمیگیره

3 پسندیده

خوشحال باش که انفالو کرده اخه اگه نمیکرد هر روز واسه اینکه بهش اثبات کنی شادی، هی میخواستی پست و استوری به یادش بزاری

3 پسندیده

@nazli
من وقتی دلم براش تنگ میشه یهو یاد تمام کارهایی که دلی براش انجام میدادم و واقعا از جون و پول و وقتم براش میذاشتم میفتم و خودمو جمع و جور میکنم
هیچکدوم از این کارا اشکالی نداشت چون خیلی دوسش داشتم اما کفه علاقه و کارهای من خیلی خیلی سنگینتر بود
من زیاد بودم، زیادی شدم

اینم بگم من حالا حالاها وارد رابطه نمیشم و خیلی سختم، اصرار و پیامهای چند ماهش منو درگیر خودش کرد

خیلی بهش فرصت دادم، خیلی صبوری کردم اما واسه من هیچی جز اضطراب و استرس بالا و پرخاشگری با اطرافیانم نداشت
و وقتی رابطمونو از دور دیدم، دیدم من به تنهایی دارم پیش میبرم، این بود که شال و کلاه کردم و زدم بیرون از رابطه
درکل میخوام بگم وقتی ۴ ماه و نیم از پس دوریش براومدی یعنی قویتر از چیزی هستی که تصورشو میکنی و وقتی دلتنگش میشی از بالغت کمک بگیر، پیش بینی کن که اگه برگرده و دوباره شروع میکنیم همه چیز خوب میشه یا نه دوباره همون آش و همون کاسه ست؟!

چون ذهن ما رویاپردازیش بی نقصه ولی واقعیت پرنقص و پرتنشه

2 پسندیده

چی میشد اگه عشق ، علاقه و محبت از نیازهای انسان نبود :cry::broken_heart:

2 پسندیده

@Fereshteeee دقیقا منم همینجور بودم و هرچی بر میگردم فکر میکنم میبینم منی که منبع در امدی نداشتم تمام پول تو جیبی هامو میدادم چیزی که دوس داره رو بگیرم براش به قول تو منم زیادی بودم کار و مهر محبت بی جا آدمارو پر توقع میکنه و شکی در این ندارم که برگردیم دوباره همون آش و همون کاسه ست حتی بدتر!
و واقعا این چیزی که میگن رابطه ای که یه روزی تموم کردین رو دوباره شروع نکنین خیلی درسته

2 پسندیده

با این مسیله روبرو شو !
بپذیرکه اشتباه بوده بپذیر که اون شخص اومده تو زندگیت و الان رفته !
شخصا به همین دلایل ساده و بعضا پیچیده تر از این ها روابط این چنینی رو نفی میکنم چون پای بندی توش وجود نداره ! صرفا برا حال کردن میاین تو رابطه و بعدا خب حالش تموم شد !
اما طرف ازدواج که میکنه زندگیشو شریک میشه و پایبنده !
حالا دور نشیم از بحث اصلی ! بپذیر که تموم شده ! گردش و حواس پرتی و سرگرمی موقتا حلش میکنه !میگن زمان حلش میکنه چون در طی زمان باهاش کنار میای ! خب الان کنار بیا ! والا هیچ راهی نداره که هی از این سوسول بازیا که بش فکر نکن و برو سراغ یکی دیگ و و و اینا چرت محضه ! یبار باهاش کنار بیای دیگ بش فکر نمیکنی ! بپذیر زندگی ادامه داره بپذیر تکرار اشتباه خودش اشتباهه و غیره ! اگر اومد سراغت نریااااا ! داغون تر میشی و میشه تکرار اشتباه !

2 پسندیده