چرا قهوه کافه ها از قهوه ای که توی خونه می سازم خوشمزه تره؟

به خاطر تبحرشونه یا امکانات ؟
قهوه ی خانه در برابر قهوه ی کافی شاپ

7 پسندیده

من فک میکنم محل تجربه بعضی چیزا که تغییر میکنه خیلی حس متفاوتی به آدم میده. مثلا دیدن یه فیلم سینمایی کنار یه دوست با ویدئو پروژکتور! این خیلی با دیدن فیلم تو کامپیوتر شخصی و تنهایی فرق داره! (البته من یه مقدار مسأله رو تغییرش دادم.) اما مکان هم در احساس ناشی از یک تجربه هر چند غذا باشه تاثیر گذاره.

3 پسندیده

حرف شما درسته
اما اگه چندبار قهوه و کاپوچینو خونه ساز(شایدم دست پخت من ایراد داره) رو با کافه ساز مقایسه کنی بیشتر ایمان بیاری به تفاوت مزه ها… البته تاثیر مکانها هم مهمه اما فقط یه شکمو می تونه چشمشو ببنده و به مکان سرو فکر نکنه و فقط مزه هدفش باشه :smile:

1 پسندیده

بیشتر به خاطر تبحرشونه و اون ریزه کاری های ساخت قهوه.
مامان من تو خونه با قوری، قهوه ای با طعم خوش و حتی بهتر از قهوه ی بیرون درست میکنن.
#تجربه

5 پسندیده

چرا قهوه فوری خوشمزه تر میشه؟

1 پسندیده

آیا جنس ظرف در طعم قهوه ی نهایی تاثیر داره؟
چه عواملی در طعم یک لیوان نوشیدنی قهوه موثر هستند؟
#پرسش

2 پسندیده

به نظر من اکثر تفاوتی که در طعم ظاهراً حس میشه به دلیل مکان و زمان این رویداد است. معمولا تجربه قهوه خوردن با یک دوست قدیمی یا صمیمی اتفاق میفته که در هر صورت خوشایند و به یادماندنی میشه! (من شکمو نیستم و ممکنه حتی قهوه خورده هم نشه ولی در نهایت حس خوب رو از اونجا با خودم میارم) حتی اگر این تجربه بدون دوست و تنها هم روی بده وقتی اتفاق میفته که یا وقت آزادی در اختیار دارید یا دوست دارید با خودتون خلوت کنید و به موضوع مهمی فکر کنید…
در نهایت چون هدف اصلی قهوه خوردن نیست مزه اون گم میشه!!!

3 پسندیده

من قهوه‌ای رو که با کافی میکر درست میکنم خیلی خوشم طعم تر هست از همون قهوه وقتی که با کافی میکر درست نمیشه. و همینطور جنس خود قهوه ها هم خیلی متنوع هست و وقتی میشه این مقایسه رو انجام داد که مطمئن باشیم قهوه هام یکی هست حالا میشه پارامترای تجربه و امکانات و محیط رو سنجید.

3 پسندیده

من يه سوال ديگه ميپرسم: چرا ساندويچهاي خانگي به هيچ وجه طعم ساندويچ بيرون رو نداره

2 پسندیده

احتمالا به خاطر چربی بیشتر و سسهایی هست که اضافه میشه و از اونجایی که سیستم مغز ما به مواد شیرین و چرب پاداش بیشتر و در نهایت لذت بیشتری میده ما طعم اون ساندویچهای بازارای رو بیشتر می پسندیم

1 پسندیده

دقیقا، شما بیرون می روید و ساندویچ را با روغن سوخته، سوسیشش جزو ارزانترین و بی کیفیت ترین سوسیس ها، روغن بیش از حد، افزودنی های مجاز و غیرمجاز به قهوه ها، اگه همه اینها رو دقت کنی، ناشی از تجربه های دوران بچگی است، یعنی طعم های ساندویچی که بار اول در خارج از خونه خوردی همینه و به همین دلیل به این ذائقه عادت کردی، اصلا یکی به من میگفت غذای مادرم به چیز دیگه است، چرا؟ چون ذائقه اش اون طوری شکل گرفته بود، و وقتی من خوردم چیز خاصی ندیدم، من به شکم خیلی اهمیت میدم، خیلی از رستورانها میرم، کافه ها میریم، قهوه خوردم از کافه فرانسه، نهار خوردم در رستوران ها، غذا سریع ها ( همون فست فود شما) خوشمزه دیدم، بدمزه هم زیاد دیدم، تجربم به من میگه اونی که به غذا و نوشیدنی احترام می ذاره و شوق و عشق درست کردن چیزی را داره خوراک و نوشیدنی عالی میشه، البته اپشن های با دوستان بودن چیز دیگه ایی است و موضوع من صرفا روی خوردنی و نوشیدنی با فرض ثابت بودن سایر متغیرها ست :slight_smile:

3 پسندیده

به خاطر اینکه هر که را بحر کاری ساختن
ینی قهوه ای که تو کافه ها میخوریم بر اساس
یه دستور خاصی هستش.
اما ما تو خونه هر چقدر دوست داریم و از هر موادی
تو قهوه استفاده میکنیم.
شاید این یکی از دلایلش باشه…

1 پسندیده

در مورد قهوه ترك من خودم يه بار توي يك كافي شاپي ديدم كه چه جوري درست ميكنن ، خود اون قهوه سالم دونه هاشو بالافصله اسياب ميكنن و توي اون قهوه جوش هاي بزرگ ميريزن و تقريبا ميشه گفت غلظتشم خيلي بالاست ! چون ميزان اب و قهوه ش رعايت ميشه
در حالي كه توي خونه ما مثلا پودرشو داريم .
دقيقا مثل اين ميمونه شما با برگ چايي كه از باغتون كندين
چايي درست كنين يا با برگ خشك شدش

1 پسندیده

قهوه باید همون موقع که درست می کنیم پودر بشه. قهوه پودر شده اصلا بیشتر از یک هفته بمونه عطر و طعمش رو از دست میده. کافی شاپ ها چون میزان استفاده قهوشون زیاده اصلا نمیذارن قهوشون بمونه. در ثانی نکات مهم دیگه ای مثل درجه آسیاب قهوه و میزان دمای آب هم هست که روی طعم اون اثر می گذاره…

3 پسندیده

وقتی میگوییم قهوه همه یاد نوشیدنی تیره رنگی می افتند که تلخ است اما در واقع اینگونه نیست. قهوه نام دانه ای خوراکی است که با استفاده از آن نوشیدنی های مختلفی تهیه می شود. اسپرسو، ترک، فرنچ و… از انواع آن هستند و حتی ۱ ثانیه بیشتر جوشیدن یا بیشتر حرارت گرفتن در مزه قهوه تاثیرگذار است. جالب است بدانید جنس قهوه، میزان آسیاب شدن قهوه، حرارت شعله(اگر با اسپرسو ساز باشد حرارت آب جوش) و عوامل مختلف دیگری تاثیرگذار هستند. جنس ظرف هم بسیار مهم است چون حرارت یکنواخت در تهیه قهوه ترک از رموز موفقیت یک قهوه ترک خوشمزه خواهد بود(تلخ)

4 پسندیده