چطور از افکار منفی دوری می‌کنین؟

اگر یه سری افکار زیاد منفی اذیتتون کنه چیکار میکنین که از دستشون خلاص شین؟

5 پسندیده

سعی می کنم سبکشون کنم و تعدادشون رو بیارم پایین.

اون افکار که کاری در موردشون ازم بر نمیاد میذارم کنار و فکر نمی کنم راجعبشون. این روزا: آدمای متقلب، دروغگو، خبرای بد و سیاستمدارای نادون…

اونایی که اولویت حیاتی دارن رو میذارم دستور کار و راه حل پیدا می کنم براش… مثلا اضافه وزن یا یاد گرفتن مهارت شغلی

با خودم میشینم میبینم: اصلا فلان آدم یا فلان مسئله اینقدر ارزش اذیت کردن خودمو داره؟ بذارمشون کنار

کمتر در معرض آدمای منفی یا فضاهایی قرار میدم خودمو که این افکار رو تشدید کنه و سعی می کنم بیشتر با آدمای مثبت و اهل ساختن و خودسازی معاشرت کنم.

شکرگزاری و ورزش انجام میدم. شاید باورتون نشه ولی امروز از نقاشی چندتا طوطی روی دیوار پارک لذت بردم و شکرگزاری انجام دادم که همچین نقاشی وجود داشته که اونا رو بکشه تا چشمام نوازش بشه.

5 پسندیده

فراموش کردن فکر منفی هم سبب تولید توجه حول اون فکر میشه
باید حواسمون باشه در این مواقع تغییر وضعیت بدیم و افکار مثبت دارای فرکانس بالا رو جذب کنیم

2 پسندیده

نجمه راهکارهای خوبی رو توصیف کردن @najme. صرفا یه نکته بخوام بهش اضافه کنم:

گاهی روزا هست که خیلی کلافه م. این جور وقتا اجازه میدم افکار منفی کار خودشون رو بکنن؛ یعنی تو ذهنم باشن و تلاشی برای خلاصی از دستشون نمیکنم. فقط بهشون گوش میدم-نگاهشون میکنم و سعی میکنم درکشون کنم. بالاخره من هم آدمم و حق دارم گاهی کلافه و آزرده باشم.

این جور وقتا تنها چیزی که لازمه براش تلاش کنم اینه که حواسم باشه اقدام و عملی بر اساس اون فکر منفی انجام ندم. یعنی عملم رو به خواسته ی خودم فلج میکنم و هر کاری که با فکرای منفی همجهت باشه رو به تعویق میندازم (وگرنه بعدش حتما پشیمون میشم).

4 پسندیده

یه جمله تو کتاب مقدس هست که میگه :

one cannot break evil alone , break evil white good

یعنی هیچ کس نمیتونه َشر رو به تنهایی شکست بده . شر رو باید با خوبی ها شکست داد .

فکر میکنم راجع به افکار منفی هم همین باشه . ما شاید نتونیم به تنهایی افکار منفی یا عادت های بد رو شکست بدیم . چیزای منفی رو باید با خوبی ها جایگزین کرد

2 پسندیده

Screenshot_2019-12-22-17-57-18-1
Screenshot_2019-12-22-17-57-18-2

قسمتی از تاملات فیلسوف آرتور شوپنهاور

2 پسندیده