چه آماری راجع به هدررفت غذا وجود داره؟

ازینا به بخش هایی که تو اون بخشا هر کدوم از غذاها چطور هدر میره میشه پی ببریم
فقط بخش آسیای میانه رو نگاه کنید کافیه:)

این آمارا میگه که ما وضعمون از لحاظ سوئ تغذیه خوبه یعنی تعداد کسایی که بهشون غذای کافی نمیرسه تو ایران کمه:)

این دو تا نمودار میگه ما چه قدر واردات داشتیم به چه ارزشی وچه مقدار صادرات داشتیم

این چهار تا نمودار میگن هر کالایی چه درصدی از کل رو تو واردات وصادرات داشت وچه درصدی از پول رو داشت

این چهار تا نمودار هم میگن ما تو چه سطحی چه میزان از محصولات زراعی برداشت میکنیم

اینم همون نمودار های بالا برای محصولات باغی ما:)

چه قدر گوشت قرمز وسفید وشیر تولید کردیم

چه قدر مصرف کردیم:)

قیمت مواد غذایی داره افزایش پیدا میکنه، دور ریزش باعث از بین رفتن آب وافزایش کربن موجود در زمین میشه وهمچنین زمینم از بین میبره

این نقشه ی آخر میگه که ما کم هدر میدیم نسبت به خیلی جاهای دیگه ی دنیا!
ولی سوالی که مطرح میخوام بکنم بعد از همه ی این اطلاعات اینه:
الان اگر میزان واردات وتولیدات داخلی رو جمع کنیم واز اونا میزان صادرات ومصرف رو توی هر بخش کم کنیم بازم یه عددی میمونه اون عدد کجا میره؟:slight_smile: اگر دوست دارید امتحان کنید
و میتونید الان راحت حساب کنید که ما سالیانه چه قدر از هر محصول دور ریز داریم !:slight_smile:
اگر دوست داشتید همین عدد هارو با بقیه به اشتراک بذارید

4 پسندیده

چقدر آمار!!! :slight_smile:

مرسی. حتما حساب می کنم تا ببینم چقدر با آماری که اعلام میشه هم خوانی داره. خوبه که دست به قلم هم بشیم.

چیزی که هست به صورت چشمی و تجربی ملموس هست این آمار ها تو خونه ها و مکان های پذیرایی و …

نمودار تولید ها و صادرات-واردات ها، بر حسب هزار تن بود، دو نمودار مصرف سرانه بر حسب کیلوگرم بود؟!‌

چی شده؟ :dizzy_face:

دارم فکر میکنم این اطلاعات رو چه جوری میشه در یه قالب ساده و خوندنی در اورد؟

اولین جواب اینفوگرافیک هست، ولی این پست اطلاعاتش اون قدر زیاده که مطمئن نیستم در قالب یه اینفوگرافیک در بیاد.

آیا روش دیگه ای هست؟

یه روش ساده که نیاز به سواد گرافیکی بالا نداشته باشه!

اون میزان کیلوگرم ضرب در 80 میلیون میشه ومیشه 640 میلیون کیلو که میشه 640هزار تن:)

2 پسندیده

این امار هم هست که عجیبه برا گوشم:

از این لحاظ عجیبه که اندازه گیری خوبی بود، و دوست دارم بدونم منبعش چیه؟

• در سال 2011 یا پنج سال پیش، امار اروپا در برابر کشورهای جنوب و جنوب شرقی آسیا این شکلی بوده (منبع از فائو):

بعد حالا ایران یه تنه داره به اروپا می‌رسه؟

1 پسندیده