چه اپلیکیشن‌هایی در حوزه‌ی آموزش و معلم‌محور میشناسید؟

چه سایت هایی برای ثبت تجارب معلمان وجود دارد؟
چه نرم افزارهایی در حوزه ی آموزش و معلم محور میشناسید؟

6 پسندیده

سایت روش تدریس سایت خوب و به‌روزی است، جالبه که هم آموزشا و محتواهای نسبتاً مفید وطنی داره و همین هم منبع کسب درآمد شده.

نرم‌افزارهای تولید محتوا یا آزمایشگاه مجازی هم فراوانند. با همه اینها را در کلاس‌های ضمن خدمت آشنا شدم ولی هیچوقت پیگیری دقیق برای استفاده و اجراش توسط من و حداقل ۹۹ درصد همکارام انجام نشد. یکی از دلایلش عدم استفاده از تکنولوژی در کلاس درس بود یا اینکه شاید مثلاً اجرای بعضیاشون به کلاسی با کامپیوترهای شبکه نیاز داشتیم. یا کار تیمی یا ادامه یافتن کلاس‌ها.

یادمه نرم‌افزار مدارهای الکتریکی ادیسون رو سال‌ها قبل در اتاق کامپیوتر مدرسه به بچه‌ها نمایش دادم، جالب بود.

برای نرم‌افزار اینتراَکتیو فیزیک هم تلاش کردم نیمه رها شد.
اَداب کَپتیویت عالیه برای فیلم‌برداری تعاملی از صفحه نمایش کامپیوتر، اونم بعد کلاسش رها شد.

اخیراً یعنی روزهای پایان اسفند ۹۶ هم در کلاس دوـسه ساعته جئوجبرا شرکت کردم که به نظرم بسیار مفید بود، سریع نصبش کردم، و یه انیمیشن ریاضی کوتاه باهاش ساختم و بعد اپلیکیشن اندرویدشم رو گوشیم نصب کردم که تو وقتای بیکاری باهاش کار کنم ولی همون دوسه روز اول بود تازه با خودم قرار گذاشتم تابستون بشینم حسابی باهاش کار کنم و نمایش‌های گرافیکی از درسایی که فهموندنش به بچه‌ها سخته بسازم. بویژه اینکه کلی آموزش مفید تو اینترنت براش وجود داره، الان تابستونه و هنوز پیش نیومده و اینم ممکنه مثل بقیه به فراموشی سپرده بشه.
الان حق دارید بگید من یه معلم با انگیزه بی‌برنامه‌ام ولی باور کنید همش وابسته به من نیست، منم هزار کار و زندگی دارم. چکار کنم به نظرتون؟
گفتم که بهتره معلما تابستون منسجم آموزش ببینن.
البته کلی بخشنامه میاد ( مثلاً شرکت در مسابقه تولید محتوا یا امثالش ) ولی هیچوقت نشده شرکت کنم. فرصت نمیشه. تا نگاه می‌کنی وقت رفتن است تابستونم خیال نکنید خیلی وقته، اونم زود تموم میشه.
راستی کلاس درس گوگل هم باید جالب باشه، ازش چی می‌دونید؟ من که داشتم با فرم‌ساز گوگل کار می‌کردم فهمیدم که مثلاً میشه معلم باهاش برای دانش‌آموزاش آزمون بسازه یا کارای دیگه. البته ما که تحریم هستیم.

3 پسندیده

Armadillo run
این بازی فکری جالبی بود که بچگیام بازی میکردم ۲mb بیشتر حجمش نیست اما واقعا عالیه. مبحثش هم فیزیکه

Educreations

این جالبه کمکیار آموزشیه اما فقط برای اپل متاسفانه و باز ما محرومان :joy:

2 پسندیده