چه ترفندهایی برای تشخیص میوه‌های سالم از ناسالم بلدین؟

چند روز پیش رفتم یه کیلو سیب قرمز خوشگل خریدم و همه‌ش توسیاه از آب دراومد! خیلی کلافه‌کننده بود، و به خودم گفتم حواسم باشه این سری سیب یا پرتقال یا … خریدم، حتما یکیش رو تصادفی همون جا باز کنم.

امروز با پدرم صحبت میکردم گفتن که سیب قرمز اگه ته سیخش، یعنی اونجایی که به سیب چسبیده، سیاه باشه، یعنی توش خرابه! ته سیخش باید سبز باشه.

پرتقال یخ‌زده به همین شکل، روش دونه‌های سیاه سیاه دیده میشه و پوستش یه کم قهوه‌ای دیده میشه. البته ممکنه همون موقع تو میوه فروشی معلوم نشه و بعد که گذاشتی تو انبار خونه یا یخچال این خال ها رو ببینی!

این روزا هم که کلا بازار میوه و میوه های ارزون به راهه! و خیلی از میوه های ارزون مفتش گرونه. شما دیگه چه روش هایی برا شناسایی میوه های سالم سراغ دارین؟

image

دنباله‌ی موضوع چه جوری میشه گردوهای سوزنی رو از گردوی کاغذی تشخیص داد؟

6 پسندیده

بسیار نکته نهفته درین مبحث هست الان که اصلا موقع خرید میوه نیست چون تمام میوه ها انباریه .
وقتی میرین میوه فروشی اول بپرسین سیب ها از کجاست ؟ معمولا راست میگن البته در مورد منطقه کشت.بیشتر مناطق سردسیر مثل کردستان و ارومیه سیب شان تا این موقع بصورت سفت و آبدار میمونه ولی بقیه پوک و سیاه میشه پرتقال هم درست بسته بندی و انبار نمی کنند. تک تک پرتقالها را باید در کیسه های نایلونی بسته بندی کنند تا در مقابل تغییرات دما مقاومت بیشتری داشته باشند.

3 پسندیده

عجب حرف جالبی زدین همیشه فکر میکردم دلیل اینکه مرکبات رو داخل پلاستیک میذارن اینه که اتیلن میوه رسیده روی میوه های دیگه اثر نذاره.

2 پسندیده

ما توی آشپزی بافت سبزیجات و میوه جات رو تست می کنیم.
بوی میوه و سبزی هم می تونه مشخص کنه که چقدر تازه و رسیده است.
در مورد سیب میشه از رنگش و سفتی پوستش متوجه شد که تازه است یا نه و در نهایت بوش خیلی می تونه کمک کنه. فکر کنم.

4 پسندیده

من خودم مدتی میوه فروشی هم داشتم.خیلی ریزه کاری تو شناخت میوه هست که باید دانست تا سر آدم کلاه نره یکیش همین بو هست که دوستمان @yousali فرمودن از بوی میوه به رسیده بودن میوه ها و سبزی جات میتوان پی برد مخصوصا طالبی درمورد پرتقال چون چند رقم پرتقال داریم بیشتر باید دانست رسمی .بیروتی .واشنگتن .تامسون . دارابی…جنوبی.بمی. یافا .انواعی هستند که من میشناسم .مثلا پرتقال شمالی آبدارتره ولی جنوبی کم آب ولی شرینتره البته معمولا .بیروتی بی تخم و پر آبه و توسرخ ها معمولا پر آب و شیرین

3 پسندیده