چه ترفندهایی توی زندگی‌تون به کار می‌برین؟

چه ترفندهایی توی زندگی‌تون به کار می‌برین؟ منظورم چیزهای کوچکیه که زندگی‌تون رو با کیفیت‌تر می‌کنه.

2 پسندیده

۱. یه برنامه کلی میریزم و سعی می کنم دنبالش کنم - سعی می کنم برنامه ام (که طولانی مدت هم هست) خیلی سفت و سخت نباشه و یه مسیر کلی فقط ترسیم کنم؛
۲. برای کار های روزانه هم یه روتین داشته باشم؛ منظورم کاراییه که به جایگاه و مسیر حرکت کلی شما ربطی نداره و باید انجام بشه مثل من هفته ای ۳ ساعت ورزش همیشه توی برنامه م هست یا مطالعه غیر تخصصی توی برنامه م هست
همین دوتا زیر و رو می کنه

4 پسندیده

برنامه‌ریزی که عالیه ولی یا اون با من سر سازگاری نداره یا من با اون :slight_smile:

بیش‌تر منظورم چیزای کوچک زندگیه؛ سعی می‌کنم چیز جدیدی یاد گرفتم بیام و بنویسم.

• بیش‌تر مشکلات پزشکی‌ام رو توی NHS جست‌جو می‌کنم. مثل رژیم غذایی.
  • روزی ۱۰ - ۲۰ دقیقه مدیتیشن می‌کنم که از کانال HeadSpace صوت‌ها رو دانلود می‌کنم.
  • از اپلیکشن NewPipe برای مرور و دانلود یوتیوب استفاده می‌کنم.
2 پسندیده

اینی که میگم ترفندی هست که یکی از دوستان اخیرا بهم پیشنهاد داده برای اینکه بتونم تعداد موقعیت هایی که در اثر بی‌تصمیمی از دست میدم رو کاهش بدم:

موقع تصمیم گیری و انتخاب، وقتی برای انجام دادن یا انجام ندادن یه کار دودل هستم و مطمئن نیستم انجامش کار درستی هست یا نه؛ اگه بعد از زمان مشخصی که برای خودم در نظر گرفتم، مثلا یه ساعت، به نتیجه نرسیدم؛ حتما اون کار رو انجام بدم.

با این استدلال که حتی اگه انجامش اشتباه باشه، از این اشتباه میتونم چیز یاد بگیرم و خود این سود هست، در حالی که از انجام ندادن و کاری نکردن، به سختی بشه چیزی یاد گرفت.

پ.ن. موضوع ترفندهای زندگی به نظرم خیلی جا برای به اشتراک گذاری داره، و اگه بشه ترفندها در حوزه های مختلف رو به شکل جداگانه در قالب موضوع مطرح کرد عالی تر میشه. چون کمک میکنه افراد راحت تر ترفندهای احتمالی زندگی شون یادشون بیاد!

5 پسندیده

در روزگاران سامورایی ها، یک سامورایی باید در هفت نفس تصمیم خود را می گرفت!

به گفتهٔ پیشینیان انسان باید به فاصلهٔ هفت نفس، تصمیم خود را بگیرد. مسئلهٔ مهم، مصمم بودن است و داشتن روحیهٔ لازم برای گذر به فراسوی هر چیز.
میتونید به اصل ۱۲ مراجعه کنید:

3 پسندیده
  • برای خوندن مجلات پولی از اکستنشن Bypass Paywall استفاده می‌کنم و در گوش از مرورگر Iceraven.
  • روزی یکی-دو صفحۀ ویکی‌پدیا رو ویرایش می‌کنم، تا به نوشتن و ویرایش کمک کنم.
  • توی حموم مسواک می‌برم و زیر دوش مسواک می‌زنم :دی
  • برای گیت از Bitbucket استفاده می‌کنم.
  • برای برنامه‌ریزی و یادداشت از Notion.so استفاده می‌کنم.
2 پسندیده