چه جوری میشه توجه آدمای بیشتری رو به آلودگی هوا جلب کرد؟

هوا که همه جا هست، و همه مون در حال استفاده ازش. ولی انگار صرف مصرف باعث نمیشه دلمون بخواد خوبش رو داشته باشیم! :frowning:

این حلقه طرح یه استودیو دیزاین هست برای قسمتی از هوای چین به صورت بلوری شده، طرحی که هدفش ایجاد آگاهی و توجه به چالش آلودگی هوای چین هست.

نوآوری برای کاهش آلودگی هوا

روش بانمک و البته لوکسی هست. به چه روش های خلاقانه و ساده ای میشه راجع به موضوع آلودگی هوا آگاهی و توجهی رو ایجاد کرد؟

2 پسندیده

بچه که بودیم میومدیم دیدار فک و فامیل، یکی از چیزایی که جلب توجه می کرد برای ما این بود که بعد یه روز کف پامون سیاه می شد :grin:

تو مناطق مختلف شهر یه سری پارچه سفید آویزون کنیم بعد ببینیم بعد یه مدت زمان چه بلایی سر رنگش میاد.

2 پسندیده

بنرهای تبلیغاتی کنار بزرگراه های شلوغ ، از نمایی که آدما تو اونجا می بینن و یه عکس از یک روز تمییز

بنظرم با نشون دادن مقدار مریضی ها و نشون دادن بیماری ها

گروه های داوطلب به زندگی بدون ماشین در سطح شهرر فعال باشن وتبلیغات انجام بدن

دیدن این آمارها توجه منو جلب کرد:

  • 92 درصد مردم دنیا، هوای آلوده تنفس می کنند.
  • آلودگی هوا موجب مرگ زود هنگام سالانه 5 تا 6.5 میلیون نفر در دنیا می شود که تقریبا معادل است با 10 تا 11 درصد کل مرگ و میر های دنیا، یعنی 1 نفر به ازای هر 9 یا 10 نفر.
  • مرگ و میر قبل از موعد ناشی از آلودگی هوا، هزینه ای نزدیک 5 تریلیون دلار بر اقتصاد جهانی تحمیل می کند که تقریبا معادل است با دوبرابر درآمد سالانه انگلستان.
    منبع : 1 و 2.
1 پسندیده

ایجاد کمپین ها و نهادهای مردمی برای پیگیری های مستمر

الان تو ایران حدود 56 میلیون گوشی تلفن هوشمند وجود داره که میشه از این محیط استفاده خوبی برای اطلاع رسانی کرد. مثلا وقتی افراد میخوان از گوشیشون استفاده کنن همون صفحه اول که تغییر اب وهوا نشون میده به صورت روزانه یه آپدیتی از تصویر آلودگی هوای شهر افراد برای اونها نمایش بده.

2 پسندیده

داشتم به اين فكر ميكردم كه چطوري ميشد اگه يه روزي ادمها همه چيز رو سياه و سفيد مي ديدن. مثلا تويي يه هفته شهرداري تمام بنرهايی تبليغاتي رو سياه و سفيد نصب كنه اگرچه باعث ميشه كه مردم تا حد زيادی افسرده بشن ولی بعد از يه هفته وقتی مردم بنرهايي رنگی با اسمون ابی كه توش رهيافتهای كاهش الودگی رو می ديدن حس وجود اسمون ابی رو بهتر درك می كردن.

3 پسندیده

خطر بیماری های خطرناک برای فرزندان