چه راهکارهایی برای بازاریابی پادپرس پیشنهاد میدید؟

از نظر من پادپرس نیاز به جذب اعضای بیشتری داره تا سطح تعامل در موضوعات مطرح شده و برآیند کلی فعالیت ها رشد داشته باشه و البته سرعت تولید محتوا هم افزایش پیدا کنه:

• تعدد کاربران و داشتن دیدگاه های بیشتر، نقاط اشتراک و اختلاف بیشتر رو شامل میشه.
  • افزایش تعداد اعضای فعال یا بازدید کننده ها باعث افزایش رتبه وبسایت و نمایش بهتر خواهد شد.

مشخصا انجام فرآیندهای تبلیغاتی در بیشتر موارد ایجاد کننده هزینه های زیادی برای صاحب کسب و کار هستند.

ولی خب به روش های مختلفی هم میشه اقدام به جذب کاربران کرد که بدون هزینه باشن و یا هزینه هایی بمراتب کمتر و معقولتری داشته باشند.

تعامل و همکاری کاربران در معرفی و پیشبرد اهداف بازاریابی میتونه بسیار تاثیر گذار باشه و در پادپرس بهترین بستر برای جلب همکاری کاربران در جهت سرعت بخشیدن به فعالیت بازاریابی بصورت بالقوه و با توجه به ماهیت کاری پادپرس فراهم هست .

شما چه پیشنهادی دارید؟

• چطور میشه تعداد کاربران پادپرس رو بیشتر کرد و این سرویس رو به افراد بیشتری معرفی؟
  • چطور میشه سطح تعامل و استفاده از پادپرس رو بالاتر برد؟
  • چطور میشه جامعه متنوع تری رو در این بستر کنار هم داشت؟
  • روشی خلاقانه برای معرفی این ابزار به ذهنتون میرسه؟

یکی دوباری با گفته هایی از این دست روبرو شدم که در پادپرس کمیت هیچ اهمیتی نداره و تمرکز بر کیفیت هست:

در سرویسی که مقیاسی برای سنجش کیفیت وجود نداره تمرکز روی کیفیت کاری کاملا بیهوده محسوب میشه و در عصری که مقادیر و کمیت ها تعیین کننده هستند بی توجهی به اونها در نهایت باعث مرگ تدریجی خدمات و محصولات مختلف خواهد بود. همینطور وجود این دیدگاه بی ارزش بودن کاربر رو به کاربران القا میکنه ( دقیقا همونطور که بیان میشه). سرویس هایی که تعامل محور هستند بدون وجود کاربران ارزشی نخواهند داشت و پیشرفتی هم نخواهند کرد.

6 پسندیده

واقعاً . . . . . . . . ؟
چطور میشه همزمان کیفیت و کمیت رو حفظ کرد؟
من به عنوان غیرمتخصص می‌پرسم که:
تعداد بازدیدکننده غیر عضو و اعضای غیرفعال و کاربرها هرکدوم چگونه تأثیری بر رتبه سایت داره؟
افزایش کاربر با سخت شدن کنترل کیفیت در ارتباطه، نظرتون چیه؟
آیا پادپرس از لحاظ فنی و فکری و کار نیروی انسانی باید به جای خاصی برسه که بتونه تعداد زیادی کاربر رو با حفظ کیفیت یا امنیت بپذیره؟

2 پسندیده

اگر شما مشتری من باشید و وارد مغازه که میشید میشنوید من دارم میگم بود و نبود اینا واسه هم هیچ فرقی نداره ، من بهترین ویترین شهرو دارم !!
شما چه احساسی ممکنه پیدا کنید؟قطعا ترغیب به خرید از اون مغازه نمیشید

آیا پادپرس قرار هست در زمینه خاصی طرح سوال کند؟
ازدیاد مسائل و سطح تعامل بالا قطعا بر سطح کیفی این سرویس تاثیر مستقیم دارد
اینجا قرار است جواب هر سوالی باشد ، یا ، انواع جواب ها برای یک سوال باشد
پس انتظار این است که این سرویس تعداد زیادی سوال داشته باشد ( الان هم کم ندارد ) و پاسخ های بسیاری دریافت کند ( الان هم خوب است ) و سطح تعامل بالایی در آن وجود داشته باشد
این یعنی یک پادپرس با کیفیت
بعد از آن مسائلی همچون رابط کاربری ، ویراست متون ، کیفیت محتوا و … “البته” ویژگی های موازی تاثیر گذار بر کیفیت محسوب میشوند.
پس این از خدماتیست که سطح کمی آن تا حدود فراوانی بر سطح کیفی آن تاثیر گذار است
در یک شرکت تولید پیچ و مهره قطعا نیاز است که شما زیاد تولید کنید ، این تا حدودی مشخص کننده سطح کیفی و توانایی کاری شماست و قابلیت تغذیه بازار را فراهم میکند.

این خیلی طولانی میشه اگر بخوام اینجا بنویسم اما مطالعه شود :
آموزش گام به گام تحلیل رتبه الکسا یک سایت
این فکر میکنم مناسب باشه

فکر میکنم دقیقا نمیتونم منظورتون از کیفیت رو متوجه بشم
دقیقا سخت شدن کنترل چه مواردی رو میفرمایید؟

3 پسندیده

یک پیشنهاد : : : :

فکر کنید یک سری برگه داریم که هفتگی چاپ میشه
روش یک سوال نوشته شده ( این سوال سوال برتر پادپرس میتونه باشه ) و جایی برای نوشتن پاسخ دارن
این برگه ها رو میشه به افراد داد یا زمینه ای فراهم کرد تا سوالی که دوست دارن رو بردارن و بهش پاسخ بدن
پشت کاغذ هم اطلاعاتی بهشون داده بشه در مورد پادپرس . که با اومدن به این سایت یا اسکن کردن این کیو آر کد میتونید پاسخ ها و نقطه نظرات بیشتری در مورد این سوال رو ببینید و البته نظرات خودتون رو به اشتراک بذارید و …

من خودم حاضرم به عنوان نمایندگی قزوینش فعالیت کنم و اینجا پادپرس رو معرفی کنم تا در آینده حتی بشه در مورد مسائل مربوط به تک تک شهر ها هم صحبت کرد

مبشه تو جلسات کتاب خوانی هم بخشش کرد :face_with_raised_eyebrow:

4 پسندیده

تعجبم برای این بود که پادپرس به کاربرش اهمیت میده، و اینجور نیست که براش مهم نباشن حتماً @team دقیق‌تر جواب میدن.

3 پسندیده

در مثال مناقشه نیست
قطعا اهمیت میدن
شاید نباید در طرح متن اصلی از لفظ “هیچ” استفاده میکردم
من قصدم از مطرح کردن این موضوع توجه بیشتر به کمیت هست و شاید در اولویت قرار دادنش نسبت به کیفیت
در مورد شخص خودم
من اینجا هستم که برای سوالاتم جواب های خوبی پیدا کنم یا برای صحبت هام نقد های مختلف بشنوم
فکر میکنم دیگر دوستان هم برای همین اینجا باشن و این فضا براشون جذاب باشه
برقراری تعامل های سازنده
شاید @team اهداف متفاوتی از کاربران رو دنبال کنه که خب طبیعی هم هست

گرچه این صحبت ملاک بی اهمیت بودن کاربران نیست و تحت تاثیر شرایط خاصی مطرح شده
ولی خب چون قطعا سوال بود که چرا چنین موردی رو درج کردم گفتم یک نمونش باشه

3 پسندیده

درسته، اینجا مهم ترین و باارزش ترین سرمایه ش، کاربران باکیفیتی هست که داره. و بالتبع اگه رشد جامعه کاربری از طریق همین کاربران و دایره ارتباطات ایشون رخ بده، کیفیت کار نه تنها حفظ میشه؛ ارتقا هم پیدا میکنه.

از این لحاظ به نظرم این سوال در مسیر مناسب هست: «چطور به کمک خود جامعه کاربری میتونیم افراد جدیدی رو جذب گفتگوهای پادپرس کنیم؟»

4 پسندیده

خیلی متوجه نمیشم این سطح کیفی بر اساس چه ملاک هایی در حال سنجش هست :thinking:
کاربران نقطه نظرات متفاوتی دارند و تنوع بیشتر دیدگاه ها باعث بدست اومدن اطلاعات دقیقتر و انجام بررسی جامعتری میشه

بله فکر میکنیم همینطور باشه

صرفا با کمک خود و جامعه کاربری؟
یعنی اگر نوعی از تبلیغات خلاقانه که حاصل تفکر یک کاربر باشه که در انجام اون کاربر نقش و تعاملی نداشته باشه پذیرفته نیست؟
صرف ارائه پیشنهادات رو نمیشه کمک کاربران و جامعه کاربری دونست؟

3 پسندیده

چرا که نه :wink:

3 پسندیده

پیشنهاد جالبیه. واقعا یکی از بهترین راههای بازاریابی پادپرس از طریق پرسش‌های اون هست. و اتفاقا امکان به اشتراک گذاری این پرسش ها به شکل مجازی هم فراهمه: دکمه ی به اشتراک گذاری.

البته سری به نشان به اشتراک گذاری خوب بزنیم میبینیم افراد معدودی بودن که بعضی پرسش ها رو تا الان در شبکه های در دسترسشون به اشتراک گذاشتن. شاید افراد از وجود این دکمه چندان اطلاع ندارن؟ :thinking:

4 پسندیده

من فکر میکنم @lolmol میتونه کاملتر جواب بده، ولی یه توضیح میتونه کمک کنه که معنی حرفی که در نقل قول آمده، بی‌توجهی به کاربران نیست بلکه اهمیت به این روحیه اساسی در پادپرسه که

یعنی اگر کسی به این اصلهای اساسی بخصوص تعاملهای سازنده، که انگیزه حضور اکثر افراد در پادپرس به حساب میاد، احترام نزاره باید چکار کرد باهاش؟ بی‌تفاوت باشیم؟ مسئله یک خطای کوچیک یا اشتباه ناخواسته نیست، بلکه اصرار به رفتاری خطرناک برای محیطه.

شاید بهتر باشه براساس موثر بودن افراد صحبت کنیم، هم به این دلیل که قابلیت کمی شدن داره هم به این دلیل که بار منفی کم‌اثر خیلی کمتر از بی‌کیفیته. اثرگذاری هم قابلیت تعریف و کمی شدن رو داره، البته پیچیدگی خاص خودش رو داره و اینجا نمیشه به طور کامل توضیح داد.

2 پسندیده

در حال حاضر چند کاربر موثر و چند کاربر کم اثر رو معرفی کنید
کاربری که تعداد ارسال هاش کم باشه کم تاثیره؟؟
کاربری که نوشته هاش کوتاه باشن چطور؟
کاربری که محتوای خاصی بیان نمیکنه؟ ( البته اگه بشههمچین چیزی گفت چون همه اینجا هستند برای بیان نقطه نظراتشون پس هر آنچه که بیان میشه یک دیدگاه خاص و یک محتوای یکتا و مفید هست )

نقض قوانین تخلف محسوب میشه و فرد دارای اختیار باید با این تحلف برخورد کنه که کاملا صحیح هم هست
همه کاربرانی که بعد از این میخوان وارد بشن رو بر اساس این پیش فرض میخواییم قضاوت کنیم یا قراره کاربرانی جذب بشن و بررسی بشه که چه افرادی مخرب هستند و چه افرادی سازنده

نفس جمله بیان شده مورد نقد بنده بود ، آنچه برش دلالت داشت و آنچه در مفهوم به مخاطب القا میکرد

در کل
لطفا دوستان سعی کنن سوالات خیلی از مدار و خواسته اصلی خودش خارج نشه و همه سوالات در نهایت به صحبت های نامربوط نرسه
خواسته سوال

یا

5 پسندیده

تا الان مواردی بوده که دوستان اقدام کردن و به شکل پیام خصوصی من رو هم در جریان گذاشتن:

1. معرفی در شبکه‌های اجتماعی: مثلا دوستانی در شبکه‌ی اینستاگرامشون استوری از پادپرس گذاشته بودن، @arezoo , @Sedarat.m :

و بعد از این استوری هم چند پرسش پادپرس رو داخل شبکه‌ی دوستان اینستاگرامی شون به اشتراک گذاشتن و افراد رو دعوت کردن به گفتگو.

2. معرفی محیطی: دوست دیگری معرفی‌های متنی-عکسی از من گرفتن تا در فضاهای در دسترس خودشون معرفی‌ها رو نصب کنن. @srsb1

3. دعوت مستقیم: اعضایی از پادپرس که اعتبار کافی به دست آوردن از طریق دکمه‌ی دعوت دیگران، افرادی از شبکه‌ي ایمیلی شون رو به اینجا دعوت کردن، @leilay, @moalem, … :

image

1. دعوت غیرمستقیم به موضوعات: دکمه ی به اشتراک گذاری موضوع هم که یکی از بهترین و ساده‌ترین روش‌های دعوت دیگران به موضوعات هست.

به نظرم خیلی جالب‌تر میشد اگه افراد این حرکت‌هاشون رو حداقل روی ایوون پادپرس بروز میدادن تا افراد دیگه هم بتونن الهام بگیرن و یا حتی از امکانات مختلف ابزار خبردار شن. معرفی دهان به دهان یا word of mouth واقعا بهترین روش توسعه‌ی یه شبکه‌ی انسانی هست.

نظر شما چیه؟ چه پیشنهادهای دیگه‌ای برای معرفی دهان به دهان پادپرس دارین؟

6 پسندیده

1 پاسخ به پرسش تازه‌ای منجر شد: نقشهای مختلف در پادپرس چرا ایجاد شدن و افراد مناسب چطور انتخاب میشن؟

درسته پادپرس رو همین اصل تکیه داره و اصلا بخاطر کیفیتش هست که بعضیا اینجا رو ترجیح میدن

2 پسندیده

تقریبا دو سه ماهی است که نگاهی می اندازم به تعداد کابران پادپرس فکر میکنم که چرا افزایش نمی یابند و حدوداً سه هزار کابر داریم آیا راهکاری میدانید که تعداد کابران را افزایش ببخشیم تا هم محتوای زیاد و گوناگون داشته باشیم و هم جامعه ما وسعت بپذیرد، در حقیقت دنبال سازمان دهی یک محیط جذب کننده انگیزه دهنده هستیم که بتواند فرد را فوراً جذب کند و یک نوع دلبستگی ایجاد کند، و دلزدگی را از بین ببرد و خسته کننده نباشد.

1 پسندیده

خب یه اشتباه متداول این هست که مردم بیان عضو بشن و فعال باشن.
خیلی از سوالاتی که اینجا پرسیده شده چیزهایی هست که مردم در روز توی گوگل سرچ می کنن.
پس شما نیاز به عضو ندارید بلکه نیاز به بازدید دارید.
اگر بازدید کننده از مطالب خوشش بیاد و بخواد شرکت کنه عضو میشه.

آمار بازدید شما خوب شده توی سه چهار ماه اخیر ولی در مجموع افتضاح بودید با اینکه کلی مطالب خوب و با کیفیت و یه پلت فرم خوب اینجا دارید.

بذارید Alexa تون رو باهم بررسی کنیم.
ببخشید حوصله طولانی نوشتن ندارم. کلا SEO تون خوب نیست. ببینید یکی از بهترین سوالهای اینجا رو من توی گوگل سرچ کردم اما اصلا توی دو صفحه اول خبری از پاد پرس نبود.

3 پسندیده