چه فیلم‌هایی برای پخش در کلاس زبان پیشنهاد می‌کنید؟

یکی از کار هایی که لیسینینگ هنر جو های زبان رو قوی میکنه و نسبت به بقیه روش ها جذاب تر هم هست برای هنرجو های زبان ، پخش کردن قسمتی از یه فیلم یا یک فیلم کوتاه به زبان اصلی سر کلاس هست .

شما چه فیلم یا انیمیشن کوتاهی رو یا چه سکانسی از فیلم ها رو برای پخش کردن سر کلاس زبان معرفی میکنید ؟

ویژگی هایی که یک فیلم خوب باید داشته باشه برای کلاس زبان :

• دارای مکالمه باشه و فرضا 5 دقیقه یه صحنه بدون کلام پخش نشه
  • چون اکثرا سر کلاس نوجوون ها میشینن نباید صحنه(ازونایی که صدا سیما سانسور میکنه) داشته باشه .
  • اون سکانس یا فیلم کوتاه از نظر داستانی دارای یه شروع و پایان باشه که بشه راجع بهش یه خلاصه گفت و صحبت کرد
  • ترجیحا سکانسی باشه که فیلم رو اسپویل نکنه . ( من خیلی رو این موضوع حساسم . اصلا دوست ندارم بخاطر 10 دقیقه لیسینینگ کل کلاس لذت دیدن یه فیلم رو از دست بدن )
  • اگر کمدی باشه خیلی بهتر هست .
2 پسندیده

بلافاصله یاد فورست گامپ افتادم. بخش‌هایی هست که قسمتی از زندگی‌اش را تعریف می‌کنه و آسون و شمرده هم حرف می‌زنه. انجمن شاعران مرده هم عالی هست برای این کار. مثلا این سکانس:

اگر کمی جنبه شوخی وجود داشته باشد، دقایق ابتدایی فیلم عشق و مرگ را شدیدا توصیه می‌کنم:

پیشنهاد می‌کنم حتما این آخری را ببینی. عاشق‌اش می‌شوی.

1 پسندیده

سکانس دادگاه فیلم موزها از وودی آلن هم عالی است:

حتما دقیقه ۵:۱۰ تا ۵:۴۰ این ویدیو را ببین.

می‌توانی از فیلم‌های کلاسیک هم استفاده کنی مثلا ۱۲ مرد خشمگین پر از دقایقی است که می‌توان پخش کرد و در موردش بحث کرد.

1 پسندیده