چه قدر از انواع کتاب می‌دونید؟

پیدا کردن کتاب مناسب، یکی از گام‌های اساسی برای شناخت موضوعاته.
اما چه طور به به کتاب مناسب برسیم؟! علاوه بر روش تحقیق، روش ساماندهی و ارائه کتاب خیلی مهمه… .
دایره‌المعارف، فرهنگ‌ها، درس‌گفتارها، شروح، متون اصلی و… بعضی از اقسام کتاب‌ها هستند.
سوال اینه، چه انواع دیگه‌ای برای کتاب‌ها ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌می‌شناسید و از هر نوع چه موقعی استفاده می کنید؟
تو این زمینه هیچ چیز رو جا نگذارید، حتی مقالات ویکی پدیا.

7 پسندیده

وقتى ميرم كتابفروشى، تو ذهنم كتابها اين طور دسته بندى شده:

• زندگينامه
  • رمان
  • شعر
  • اموزشى – ارتقاى مهارت
  • اموزشى – درسى
  • نمايشنامه

مطمئنا دسته بندى هاى خيلى بيشترى هست، منتها الان چيزى به ذهنم نميرسه و دليلش هم فكر كنم اينه كه هيچ وقت دنبال خريد كتابهاى ساير دسته ها نرفتم! مثلا پدرم كتاب بزرگى دو جلدى دارن به اسم اطلاعات دارويى، از جنس كتابهاى مرجع هست و در دسته هاى بالا نميگنجه. اطلاعات خيلى خوبى داره ولى من هيچ وقت براى رفع نيازم به چنين اطلاعاتى از كتاب بهره نبردم و گوگل كارم رو راه مينداخته!

3 پسندیده

اول اینکه باید بدونیم برای چه کاری میخوایم دنبال کتاب بریم؟چه موضوعی هست که میخوایم درباره ش بنویسیم یا بخونیم و کتاب میخواد کمک کنه بهمون.
همون طور که لاله جان فرمودن دسته بندی های متفاوتی داره.
مثلا خود من به اندازه ای که برای ادبیات و داستان نویسی دنبال کتاب هستم ،خیلی دنبال کتاب های تخصصی رشته م نیستم که بخوام موضوعات رو بررسی کنم و طبق روز پیش برم و بخوام مهندسین و یا متفکرین حوزه درسیم رو بشناسم.چون چندان علاقه ای بهش ندارم اما درباره داستان نویسی و کتب منتشر شده و نویسنده های متبحر و …رو بررسی میکنم و حتی نظریات دوستان و کسانی که در این حوزه فعالیت دارند رو میپرسم.

3 پسندیده

کتابی میخوام بخونم یاد بده چطوری پولدار بشم