چه کتاب های خوبی میشناسین که اخلاق حرفه ای رو آموزش میدن؟

از چه لحاظ خوبن این کتابا؟

کتاب خوب برای اخلاق حرفه ای در محیط کار

دنباله‌ی موضوع چه عوامل محیطی میتونن ما رو از اخلاق حرفه ای در محیط کار دور کنن؟

2 پسندیده

یکی از کتابهایی که تازه خوندم کتاب “رهبری” نوشته ماکسول بود
Leadership 101
برعکس نام کتاب، این کتاب صرفا راهنمای رهبران نیست. هر فردی که بخواد زندگی فردی خودش رو هم رهبری کنه بد نیست که یه نگاهی بهش بندازه
در مورد تفاوتهای مدیریت و رهبری هم کمی توضیح داده بود که جالب بودن برام
و اشاراتی به این که کدام مدیران در مقام رهبری هستن و چطور میشه سطح رهبری رو بالا برد
چندین مثال هم از کسب و کارهایی زده بود که با وجود موفقیت نسبی رهبری قوی نداشتن و با کمک گرفتن از افراد بیرون سازمان که رهبری بهتری داشتن موفقیتشون بیشتر شده

نکته روی جلد:
می توان رهبر مردم نبود ولی آنان را دوست داشت
اما بدون عشق به مردم نمی توان آنها را رهبری کرد

2 پسندیده

توصیه می‌کنم کتاب‌های ایروینگ استون رو حتما بخونی!
۱- شور زندگی: داستان زندگی ونگوگ
۲- شور ذهن: داستان زندگی فروید
۳- شور هستی: داستان زندگی داروین

و توی هر رشته‌ای که هستی داستان کامل زندگی (برای هر نفر کتاب‌هایی باشن بالای ۴۰۰ یا ۵۰۰ صفحه) بزرگان اون رشته رو بخونی.
حالا اگر رشته مورد نظرتون رو بگید شاید بتونم بهتر بگم، اما ۳ کتاب فوق رو به شدت توصیه می‌کنم.

خیلی از زندگی‌نامه‌ها یا مقدس‌سازی هستند یا رزومه کاری افراد. باید مشخصات زندگی رو هم با جزئیات بخونید. این تاثیرگذارترین روش برای من در اخلاق حرفه‌ایم بود.

4 پسندیده

در این زمینه رنج و سرمستی داستان زندگی میکل آنژ هم به شدت الهامبخشه برای آشنایی با رفتار یک هنرمند حرفه ای؛

«آفريدن يك اثر بزرگ هنری به ماه‌ها و سال‌ها وقت نياز داشت تا عناصر عاطفی آن تشكيل يابد. زمان نوعی خميرمايه بود. بسياری از نكاتی كه درباره تنديس‌ها، پيش از اين از خاطرش می‌گريختند، اكنون براي او روشن بود، شكل آنان نضج يافته و حدّشان مشخص شده بود. يك اثر هنری از جزء به كل شكل می‌گيرد و كامل می‌شود. براي انجام يك كار هنری بايد از زمان به بی زمانی رسيد.»

1 پسندیده

ممنون برای کتاب ها.

کتاب رهبری رو نخوندم، میخونم ببینم چی میگه.

و

این کتاب ها رو (به غیر از زندگی ونگوگ) خوندم و اتفاقا خیلی لذت بردم. بیشتر از اخلاق حرفه ای مدل زندگی رو ازش الهام گرفتم که البته یه جور آموزش رفتاره.

ولی بعضی چیزا هست مثل اینتگریتی، عزت نفس، جاه طلبی، اتیکت کاری، و … که از جنس فاکتورهای درونی هست. و البته اموختنی.

کتاب خوبی در این زمینه ها خوندین؟ جرا به نظرتون خوبن؟ یا بهتر بگم چی ازش یاد گرفتین؟

1 پسندیده

سلام.
پیشنهاد میکنم نظم داشته باشین و به مسایل فکر کنید. اینطوری خیلی از رفتارا رو خودتون یاد میگیرین.

این سوال برای من خاطرات خوبی رو زنده کرد. ترم پنجم توسط یکی از اساتید دانشگاه منبع امتحانی ما برای درس اخلاق حرفه ای کتابی به نام مدیریت و رفتار حرفه ای نوشته ی وحید ناصحی فر معرفی شد. این کتاب در رابطه با موضوعات زیادی چک لیست تهیه کرده است. برای مثال در رابطه با مهارت های مدیریت استرس گفته شده:

استفاده از دفترچه یادداشت استرس، برای ثبت نشانه، ریشه و راه حل اصلی

ورزش

فراموشی مصیبت ها و توجه به نعمت ها

معکوس سازی و دیدن جنبه های مثبت زندگی

حمایت های اجتماعی و کمک از دیگران

سازگاری با مسائل غیرقابل حل و پذیرفتن وضعیت های تغییر ناپذیر و… به نظرم کتاب خوبی برای خریدن باشه.