چه کم و کسری‌هایی در پادپُرس میبینی؟

تو پادپُرس:

  • هر چی فکر میکنی کم هست،
  • یا هر جایی چیزی لازم داشتی و ندیدی،
  • یا هر جایی چیزی دیدی که نپسندیدی،
  • و یا حتی اگه گنگی و ابهامی در ابزار دیدی،

مطرح کن تا به کمکت فضای بهتری بسازیم :cowboy_hat_face:

2 پسندیده

یکی از دوستان که خیلی وقت ها می خواست پاسخ و کامنتی به متن دوست دیگه ای بده این امکان “پاسخ به نقل قول” رومتوجه نشده بود تا مدت ها، که با انتخاب متن تو صفحه می تونه به شخص پاسخ بده:

که به این شکل می شه:

3 پسندیده

من امروز با این مواجه شدم :

اولش حس بدی بهم دست داد. چون از نوشته شدن این موضوع خیلی وقته میگذره و چون یه سوال مطرح شده بودم ازم در موردش رفته بودم که اون سوال رو پاسخ بدم !
بعد هم سعی کردم بفهمم ریشه این حس بد چیه، نفهمیدم هنوز :slight_smile:

3 پسندیده

درسته! من هم یه موقع تو تاپیک «چه جوری بفهمیم حق با کیه؟» خورده بود تو ذوقم با همین پیام؛ اولش میخواستم بی خیال نوشتن شم بعد دیدن پیام، ولی بعد نوشتم!

چنین پیامی در حد اگاه سازی هست و نه بیشتر، هدفش اینه که به افراد جهت بده که تلاششون برای غنی سازی کیفیت بحث از طریق مشتاق کردن دیگران به شرکت در بحث باشه (وقتی جامعه بزرگ شد معنا پیدا میکنه).

دلیل تو ذوق خوردنم فکر کنم متن پیام بود. خیلی دوستانه و جهت بخش نبود. کمی به مهارت های کپی-رایتری نویسنده ی پیام برمیگرده :wink: اگه پیام شوق برانگیزی پیشنهاد داشتین بگین؟

2 پسندیده

داشتم پادپرس گردی می کردم. چشمم به اون باکس تیپهای شخصیتی خورد. مدل ذهنی؟ یه چیزی توی این مایه ها که الان رفته از گوشه صفحه
اول که با دیدنش این به ذهنم رسید که یه سیستم با هوشی تشخیص داده که مدل ذهنی من چیه : ها ها ها … یعنی فکر کردم اون چهارتا پیشنهاد این سیستم هست. بعد کلیک کردم ببینم چی نوشته که دیدم اشتباه متوجه شدم، انگار باید مدل ذهنیمون رو خودمون وارد کنیم :

2 پسندیده

بسیار خوش حال هستم که این سوال بعد از مدت ها مطرح شد .
یک مورد مهمی که شاید تا به حال در استارت آپ های مشابه رخ نداده استفاده از اساتید و نخبگان علمی کشور برای پاسخگویی به پرسش های رایج یا غیر رایج افرادی هست که در این فضای تعامل کاربران فعالیت میکنن .
برای مثال وبسایتی مانند توئیتر اشخاص مشهور را با نماد خاصی از سایر افراد تمیز میکند و مورد مشابه آن در پادپرس میتواند اساتید یا صاحب نظران علمی با رزومه های موفق دارای نمادی جهت درک میزان اعتماد به تجارب و دانش وی از طریق بررسی میزان اعتبار سنجی پاسخ آن ها استفاده کرد.
عقیده ی من آن است که افرادی با دانش علمی کافی، در رسیدن پاسخ کاربران سهیم باشند که خود یک رشد علمی قابل توجهی خواهد بود برای جامعه و برای کشور .

4 پسندیده

البته الان از این افراد در جمعمون هستن :grin:

ایشان را خیلی راحت میتونید از محتوایشان شناسایی کنید، مطمئنم ایشان اگر تمایل به شناخته شدن فردی داشته باشند در پروفایلشان عنوان میکنند.

در نهایت همچنان به دنبال معرفی اینجا به افراد توانمند هستیم. و خوشحال میشیم در این معرفی همراهمون شید :sunglasses:

بله درست هست که در جمع ما هستند ولی وجود یک نماد میتواند این اعتبار را در ذهن افراد بالا ببرد
درست مانند اینکه شخصی در حال جست و جوی یک کلمه می باشد بین دو لغت نامه ی معتبر و غیر معتبر بدون صرف وقت اینکه بفهمد کدام معتبر است و غیر معتبر، فرهنگ نامه ی معتبر را انتخاب کند و از آن بهره ببرد

3 پسندیده

شیمی و فیزیک بود. ولی بیولوژی؟! :face_with_raised_eyebrow:

2 پسندیده

ممنون از پاسختون به طور کامل مسائل مطرح شده رو ندیدم و به خاطر همین مسئله ی مطرح شده شبیه به مساله ی مطرح شده ای که اشاره کردید بود
چه قدر خوب میشد که مسائل مطرح شده رو در زمان نوشتن با یک موتور جست و جو مشابه هاش رو نشون بده تا مسئله های تکراری مطرح نشه

2 پسندیده

ممنون برای پیشنهاد خوب :slight_smile: پیگیر این قسمت هم هستیم، ولی کار بلندمدتی هست که کمی دیتا (محتوا) نیاز داره.

تا اون موقع محتواهای مربوطی که میبینیم، رو در موضوعات مربوطه مطرح میکنیم.

1 پسندیده

نمیدونم اسم پادپرس از کجا انتخاب شده ولی اولین بار که من آدرس سایت رو دیدم فکر کردم سیستمی هست که سوالات تحت بخش های صوتی یا همون پادکست ها مطرح میشن و به همون سیستم هم پاسخ میگیرن چون از تایپ کردن خیلی سریعتر و راحت تر هست و البته میتونه خیلی کمک بکنه به بهتر نتیجه گرفتن در بحث ها
فکر میکنیم اگر چنین امکانی به بحث های پادپرس اضافه بشه جالب میشه که افراد صداشونو ارسال کنن
البته میشه کاری کرد که پادپرس از سیستم ضبط صدای تلگرام پشتیبانی کنه و صدا های ضبط شده در تلگرام رو بشه به اینجا انتقال داد

فعلا جز برنامه مون نیست که از هر روشی برای ایجاد تعامل بهره ببریم. ابزارهایی مثل تلگرام و وی چت و … دارن این امکان رو ایجاد میکنن.

تمرکزمون روی گفتگوی با تامل و فکر شده هست و در ضمن مستندسازی مناسب این گفتمان. و اعتقاد زیادی به تاثیر نوشتن و خوندن در چنین تعاملات فکر شده ای داریم.

1 پسندیده

راستش کلا گمان می کنم محیط پادپرس کمی گیج کننده است.از قدیم گفته اند:«زیبایی در سادگی ست!»کاش محیط کار پادپرس کمی ساده تر از آنچه هست باشد.پوزش از اینکه اینقدر صریح نظرم رو گفتم:slight_smile:

1 پسندیده

:+1: اگه کمی مشخص تر بگین کجاها حس گیجی کردین و یا کجاها محیط به اندازه کافی ساده نیست، میشه راجع بهش فکر کرد و براش راهکارهایی پیدا کرد.

1 پسندیده


وقتی روی مساله ها یا بلاگ کلیک میکنم هیچ دکمه بازگشتی وجود نداره و این گیج کننده اس

1 پسندیده

:+1: ممنون که گفتید. رفع شد.

2 پسندیده

سئوالات متداول در مورد نحوه کار با سایت یا FAQ.
شاید هم هست و من پیدا نکردم :no_mouth:

3 پسندیده

دنبال پاسخ به چه جور سوالی میگشتید؟

  • بخشی به اسم FAQ یا راهنمای سایت داریم،
  • سوالات اساسی مربوط به جامعه در راهنمای جامعه پاسخ داده شده،
  • برای راهنمای ابزار از پادبات هم میتونیم کمک بگیریم: @padbot، این یه راهنمای تعاملی هست که به کمکش کارهای مختلفی که با ابزار میشه انجام داد رو نمایش میده.
1 پسندیده

سلام! برا اینکه ببینی من چی کارا میتونم بکنم کافیه با پیام زیر صدام کنی:

@padbot help.

2 پسندیده