چه کم و کسری‌هایی در پادپُرس میبینی؟

تو پادپُرس:

  • هر چی فکر میکنی کم هست،
  • یا هر جایی چیزی لازم داشتی و ندیدی،
  • یا هر جایی چیزی دیدی که نپسندیدی،
  • و یا حتی اگه گنگی و ابهامی در ابزار دیدی،

مطرح کن تا به کمکت فضای بهتری بسازیم :cowboy_hat_face:

من همین الان دیدم که پای یه پست نوشته شده بود که " یک پادپرسی به این پست رای داده"

رای دادن یعنی چی؟! با لایک کردن فرق داره ظاهرا. اما متوجه نشدم فرقشون چیه

1 Like

رای دادن یه امکان تستی بود برای سنجش رفتار کاربری.

فرقش در این بود که هر پستی تعداد رای هاش بیشتر بود میرفت بالاتر، تا بیشتر دیده بشه.

با توجه به اهمیت ترتیب زمانی پاسخ ها، خیلی به درد پادپُرس نمیخورد و باعث گیجی بود.

1 Like

یکی از دوستان که خیلی وقت ها می خواست پاسخ و کامنتی به متن دوست دیگه ای بده این امکان “پاسخ به نقل قول” رومتوجه نشده بود تا مدت ها، که با انتخاب متن تو صفحه می تونه به شخص پاسخ بده:

که به این شکل می شه:

2 Likes

من امروز با این مواجه شدم :

اولش حس بدی بهم دست داد. چون از نوشته شدن این موضوع خیلی وقته میگذره و چون یه سوال مطرح شده بودم ازم در موردش رفته بودم که اون سوال رو پاسخ بدم !
بعد هم سعی کردم بفهمم ریشه این حس بد چیه، نفهمیدم هنوز :slight_smile:

2 Likes

درسته! من هم یه موقع تو تاپیک «چه جوری بفهمیم حق با کیه؟» خورده بود تو ذوقم با همین پیام؛ اولش میخواستم بی خیال نوشتن شم بعد دیدن پیام، ولی بعد نوشتم!

چنین پیامی در حد اگاه سازی هست و نه بیشتر، هدفش اینه که به افراد جهت بده که تلاششون برای غنی سازی کیفیت بحث از طریق مشتاق کردن دیگران به شرکت در بحث باشه (وقتی جامعه بزرگ شد معنا پیدا میکنه).

دلیل تو ذوق خوردنم فکر کنم متن پیام بود. خیلی دوستانه و جهت بخش نبود. کمی به مهارت های کپی-رایتری نویسنده ی پیام برمیگرده :wink: اگه پیام شوق برانگیزی پیشنهاد داشتین بگین؟

1 Like

داشتم پادپرس گردی می کردم. چشمم به اون باکس تیپهای شخصیتی خورد. مدل ذهنی؟ یه چیزی توی این مایه ها که الان رفته از گوشه صفحه
اول که با دیدنش این به ذهنم رسید که یه سیستم با هوشی تشخیص داده که مدل ذهنی من چیه : ها ها ها … یعنی فکر کردم اون چهارتا پیشنهاد این سیستم هست. بعد کلیک کردم ببینم چی نوشته که دیدم اشتباه متوجه شدم، انگار باید مدل ذهنیمون رو خودمون وارد کنیم :

2 Likes

بسیار خوش حال هستم که این سوال بعد از مدت ها مطرح شد .
یک مورد مهمی که شاید تا به حال در استارت آپ های مشابه رخ نداده استفاده از اساتید و نخبگان علمی کشور برای پاسخگویی به پرسش های رایج یا غیر رایج افرادی هست که در این فضای تعامل کاربران فعالیت میکنن .
برای مثال وبسایتی مانند توئیتر اشخاص مشهور را با نماد خاصی از سایر افراد تمیز میکند و مورد مشابه آن در پادپرس میتواند اساتید یا صاحب نظران علمی با رزومه های موفق دارای نمادی جهت درک میزان اعتماد به تجارب و دانش وی از طریق بررسی میزان اعتبار سنجی پاسخ آن ها استفاده کرد.
عقیده ی من آن است که افرادی با دانش علمی کافی، در رسیدن پاسخ کاربران سهیم باشند که خود یک رشد علمی قابل توجهی خواهد بود برای جامعه و برای کشور .

3 Likes

البته الان از این افراد در جمعمون هستن :grin:

ایشان را خیلی راحت میتونید از محتوایشان شناسایی کنید، مطمئنم ایشان اگر تمایل به شناخته شدن فردی داشته باشند در پروفایلشان عنوان میکنند.

در پادپُرس در زمان های مشخص جمع برترین مشارکت ها رو در قالب گروهِ مسئله بازهای برتر نیز مشخص می شوند.

در نهایت همچنان به دنبال معرفی اینجا به افراد توانمند هستیم. و خوشحال میشیم در این معرفی همراهمون شید :sunglasses:

بله درست هست که در جمع ما هستند ولی وجود یک نماد میتواند این اعتبار را در ذهن افراد بالا ببرد
درست مانند اینکه شخصی در حال جست و جوی یک کلمه می باشد بین دو لغت نامه ی معتبر و غیر معتبر بدون صرف وقت اینکه بفهمد کدام معتبر است و غیر معتبر، فرهنگ نامه ی معتبر را انتخاب کند و از آن بهره ببرد

3 Likes

ممنون. اضافه شد.

شیمی و فیزیک بود. ولی بیولوژی؟! :face_with_raised_eyebrow:

2 Likes

ممنون از پاسختون به طور کامل مسائل مطرح شده رو ندیدم و به خاطر همین مسئله ی مطرح شده شبیه به مساله ی مطرح شده ای که اشاره کردید بود
چه قدر خوب میشد که مسائل مطرح شده رو در زمان نوشتن با یک موتور جست و جو مشابه هاش رو نشون بده تا مسئله های تکراری مطرح نشه

2 Likes

ممنون برای پیشنهاد خوب :slight_smile: پیگیر این قسمت هم هستیم، ولی کار بلندمدتی هست که کمی دیتا (محتوا) نیاز داره.

تا اون موقع محتواهای مربوطی که میبینیم، رو در موضوعات مربوطه مطرح میکنیم.

1 Like

ممنون از حسن توجه تون

1 Like

داشتم بحث های پادپرس رو بر اساس تعداد بازدید و پاسخ میدیدم که به مشکلی خوردم: هیچ کدوم از بحث های قدیمی برام باز نمیشد تا بتونم مطالعه کنم.

1 Like

نمیدونم اسم پادپرس از کجا انتخاب شده ولی اولین بار که من آدرس سایت رو دیدم فکر کردم سیستمی هست که سوالات تحت بخش های صوتی یا همون پادکست ها مطرح میشن و به همون سیستم هم پاسخ میگیرن چون از تایپ کردن خیلی سریعتر و راحت تر هست و البته میتونه خیلی کمک بکنه به بهتر نتیجه گرفتن در بحث ها
فکر میکنیم اگر چنین امکانی به بحث های پادپرس اضافه بشه جالب میشه که افراد صداشونو ارسال کنن
البته میشه کاری کرد که پادپرس از سیستم ضبط صدای تلگرام پشتیبانی کنه و صدا های ضبط شده در تلگرام رو بشه به اینجا انتقال داد

https://padpors.com/t/topic/5959?u=padpors&source_topic_id=5967

خطا موقت هست و امیدواریم زودتر برطرفش کنیم. متاسفیم برای آزاری که این دو–سه روز برای افراد ایجاد کرده.

فعلا جز برنامه مون نیست که از هر روشی برای ایجاد تعامل بهره ببریم. ابزارهایی مثل تلگرام و وی چت و … دارن این امکان رو ایجاد میکنن.

تمرکزمون روی گفتگوی با تامل و فکر شده هست و در ضمن مستندسازی مناسب این گفتمان. و اعتقاد زیادی به تاثیر نوشتن و خوندن در چنین تعاملات فکر شده ای داریم.

راستش کلا گمان می کنم محیط پادپرس کمی گیج کننده است.از قدیم گفته اند:«زیبایی در سادگی ست!»کاش محیط کار پادپرس کمی ساده تر از آنچه هست باشد.پوزش از اینکه اینقدر صریح نظرم رو گفتم:slight_smile:

1 Like