چون همه چیز سرجاش هست این سوال رو پرسیدم

اینبار میخوام از همه خواهش کنم میزان تحصیلات و رشته تحصیلیشون و البته اگر دوست دارن، شغلشون رو اینجا بگن.
چرا؟
چون نحوه طرح پرسش ها و پاسخ ها در این محیط خیلی متفاوت هست و سطحی بالاتر از مکالمات عامیانه رو داره به نظرم. خیلی دوست دارم بدونم افرادی که طراح و پاسخگوی این مباحث هستند چه کسانی هستند؟
درواقع همیشه برام سوال بوده!!
میدونم شاید در پروفایل خیلی از شما این اطلاعات باشه، ولی سرچ کردن فرد به فرد اصلا منطقی نیست. پس به صورت یک سوال طرحش کردم.
خود من: فوق لیسانس مدیریت منابع انسانی. مدرس زبان و فریلنسر!

8 پسندیده

درود. شغل خاصی ندارم ولی گاهی بیزنس میکنم. تحصیلات؛انصرافی کارشناسی مدیریت بازرگانی و به عبارت دقیق تر دیپلم انسانی
حالا با این سوال کنجکاو شدم بدونم به این انسان با توجه به سوابقش در پادپرس و شناخت خودت چطور نگاه میکنی :thinking:

10 پسندیده

:thinking:
از همه می خواین؟!!
یعنی اگه همه ی کاربران پادپرس این جا تحصیلات و رشته تحصیلشون رو بگن شما دنبال می کنید؟ :no_mouth: یادتون می مونه همه رو؟ :smiley:
من فوقش لیسانس مکانیک، کارمم اسم به خصوصی نداره، کارمندی در همین راستای تحصیلاتمه.
جالبه که نصف بیشتر زندگی شغل و تحصیلت جزو هویت زندگیته :thinking:

8 پسندیده

جالب بود :rofl:
یاد یه دوست زمان سربازی افتادم بچه ی عباسی خاکی (انتهای نواب) بود هر کسی ازش میپرسید بچه کجایی؟ میگفت انتهای پارک وی :joy:
منم دیپلم تجربی رو که گرفتم تصمیم داشتم پزشکی بخونم قبل از کنکور انصراف دادم هر کاری هم گیرم بیاد میکنم فعلا رانندم

9 پسندیده

من دو بار از دکترا انصراف دادم و جمعا شش سال از عمرم رو صرفش کردم. یک بار دیگه اگه این کار رو بکنم به قول فوتبالی‌ها هتریک کردم :crazy_face:. البته در نهایت یک تصمیم درست گرفتم که الان ازش راضیم. به قول معروف جلوی ضرر رو هر وقت بگیری منفعته :wink:.

رشته تحصیلی‌ام در تمام مقاطع فیزیک بوده اما خودم رو کشتم تا یه شرکتی به من به عنوان برنامه‌نویس به من اعتماد کنه. خیلی سخت بود اما الان نتیجه سختی‌ای که کشیدم رو می‌بینم.

اما در نهایت به نظرم میزان تحصیلات تاثیر مستقیمی در میزان درک و شعور انسان نداره. چه بسا به قول استادی اتفاقا تحصیلات می‌تونه آدم رو بی‌شعورتر بکنه :joy: (غرور کاذب و …).

11 پسندیده

چقدر متنوع و جالب شد :heart_eyes: شاید بهتر باشه دنبال عاملی غیر از تحصیلات و شغل بود تا تمایز در عملکرد افراد در پادپرس به نسبت بقیه جاها رو مشخص کنه.

من هم دکترای فیزیک دارم به دلیل تجربه‌هایی که با داده، برنامه‌نویسی و تحلیل داشتم الان روی تحلیل داده‌ها کار میکنم.

10 پسندیده

تحصیلات نه ولی عمق آگاهی و اصالت و خودشناسی خیلی موثره .

1 پسندیده

من کارشناسی ارشد فیزیک دارم و کارم تحقیق و توسعه نرم‌افزارهای معمولا علمی هست. بیشتر فعالیتم در حوزه پردازش داده، سیگنال، تصویر و مدل، و شبیه‌سازی و بهینه‌سازی هست. گاها هم در حوزه‌هایی که اطلاعات دارم مشاوره میدم و تدریس می‌کنم.

9 پسندیده

سلام مرسی از پاسختون.

من معتقدم نگاه شخص من به شما و یا افراد دیگه اصلا اهمیت نداره. مهم این هست که شما انسانی مستقل هستید و ارزشمند. خوشبختانه همیشه این دیدگاه رو در زندیگم داشتم.
در خصوص تحصیلاتتون خیلی برام جالبه بدونم چرا انصراف؟ تمایل نداشتید تمومش کنین و یا الان رضایت کامل از تصمیمتون دارید؟

2 پسندیده

همه منظورم هرکسی هست که دلش خواست به این سوال جواب بده.

این رو از سر ناچاری انتخاب کردید و یا نه واقعا علاقه مند وارد رشته شدین و در این زمینه کار میکنین؟

من همیشه میگم ما رو تعریف میکنه واسه همینه که خیلی مهم هستن.

1 پسندیده

ممنون از پاسختون.
چی میشه ادم از تصمیم پزشکی به انصراف و حتی عدم حضور در دانشگاه میرسه؟؟

از علایق منه و همیشه دوست دارم راننده ماشین سنگین باشه تو جاده!!

1 پسندیده

:neutral_face: :neutral_face: :neutral_face: :neutral_face:

کاملا موافقم و من با این سوال اصلا قصد ارزیابی این مسائل رو نداشتم و ندارم.
از فیزیک تا برنامه نویسی چقدر راهه؟

1 پسندیده

حسم میگه یک موضوع پژوهشی جذاب در بیاد از این :slightly_smiling_face:

از اون دسته که میگن کار نیست؟ یا انتخاب کاملا شخصی و آزادانه است؟

چه متخصص، بسیار عالی

لیسانس مدیریت مالی دارم.
شغل ثابت نه ، پاره وقت یه سری کارها داشتم که در اصل حسابداری بودن تا مالی. آخرینش حسابدار پزشکی بودم که بیزینس هم داشت!
تصمیم دارم برای ارشد علوم اجتماعی اقدام کنم.

4 پسندیده

درود . راست میگید . ولی خب اینکه تو این آینه چطور توسط دیگران دیده میشم یا تفسیر میشم برام تامل برانگیزه
شایدم به کنجکاوی از جنس کودکی م برمی گرده مثل کنجکاوی شما از پادپرسی ها که اتفاقا خوب هست

2 پسندیده

چه انتخاب نابی.
خداروشکر من در دوران جدی تحصیلم خصوصا کارشناسی، به شدت در حوزه علوم اجتماعی و تاریخ مطالعه کردم و همیشه هدفم این بود بعد از دکتری از رشته خودم، برگردم و تاریخ یا علوم اجتماعی بخونم. غذای روح به معنای واقعی کلمه هستن.

3 پسندیده

همیشه خوب هستیم و خوب دیده میشیم …
فارغ از تمام صفات و القابمون :muscle:

1 پسندیده

اصلا بهتون نمیاد دیپلم تجربی داشته باشید😂 و معلومه اتفاق بزرگی باعث تحول شما و علاقه مندی به ادبیات شده . هر کاری آدم بتونه انجام بده خیلی خوبه دقیقا دنبال همین هستم

3 پسندیده