چگونه برای یک ایده ناب سرمایه گذار پیدا کنیم؟

خیلی وقتها ایده‌هایی داریم که توان اجرای اون از لحاظ مالی برامون مقدور نیست.

• راه معمول برای جذب سرمایه‌گذار به چه صورتیه؟
  • تا حالا تجربه موفق یا ناموفقی از تلاش برای جذب سرمایه برای اجرای ایده رو داشتید؟
  • یه سئوال جالبتر، ایده‌ی خلاقانه‌ای برای جذب سرمایه برای یک ایده در ذهن دارید؟

4 پسندیده

فکر میکنم @Pourya_Darnihamedani اطلاعات به نسبت جامعی در این مورد داشته باشه. برای پاسخ به این موضوع ازشون دعوت میکنم.

حدسم اینه که @lolmol هم تجربه‌ای در این زمینه داشته باشه!

2 پسندیده

ممنون برای دعوت :blush: سوال کمی کلی هست، و مطمئن نیستم دنبال چه پاسخی هست.

برای شروع به نظرم بد نیست این پاسخ میثم زرگرپور درباره بعضی جزئیات جذب سرمایه رو مطالعه کنین:

۲ راه معمول در ایران برای اپلای به سرمایه‌گذار میشناسم:

• ایده‌تون رو در رویدادهای معتبر مختلف و یا نمایشگاه‌ها و جاهایی که امکان حضور سرمایه‌گذار بالاتر هست، ارائه میدین و در اونجا در ذهن سرمایه‌گذارهایی که به کار شما مربوط هستن و یا جذب ایده میشن، موندگار میشین و وقت میگیرین.

• از طریق آشنایان و یا واسطه‌هایی مثل شتاب‌دهنده‌ها به سرمایه‌گذارهای مرتبط با کارتون معرفی میشین و برای ارائه مراجعه می‌کنین.

بقیه ش میشه متقاعدسازی سرمایه‌گذار راجع به

• توانایی خودتون و تیم اجرا،
    - توسعه‌پذیری ایده و بازارش،
    - تناسب محصول و بازار.

در کل هدف اینه که به سرمایه‌گذار احساس امنیت بدین و اعتمادش رو جلب کنین تا حاضر باشه در بازاری که با خرید ماشین(!) به راحتی میتونه پولش رو چندین برابر کنه، بیاد و روی ایده ناب سرمایه‌گذاری کنه.

1 پسندیده

گفتنی ها در پست آقای زرگرپور و خانم @lolmol گفته شده و نیاز هست که دقیقا موضوع مطرح بشه چون سوال کلی هست.

در کلیت فرشتگان سرمایه گذار در مراحل اولیه و وی سی ها در مراحل بعدی وقتی یک مقدار کسب و کار شما به ثبات رسید سرمایه گذاری میکنند. یک موضوع مهم این است که شما سرمایه هوشمند جذب کنید یعنی سرمایه گذار درک خوبی از کسب و کار داشته باشه و بتواند تاثیر مثبت (با وقت اندکش) مثلا از طریق شبکه های کسب و کارش بگذارد. خصوصیات شخصیتی و چشم انداز نزدیک میتواند بسیار کمک کند.

1 پسندیده

من یکی از جالبترین چیزهایی که دیدم، داستان اوایل ایجاد اپل در فیلم زندگی‌نامه استیو جابز بود. اینکه با ساخت و ارائه محصول در جاهای مختلف سعی در جذب سرمایه داشت. پیشنهاد میکنم حتما با دقت این فیلم رو ببینید. از نظر اینکه چقدر به روند ایجاد کسب و کار دیدگاه واقع‌بینانه‌ای داریم، خیلی میتونه مفید باشه!