در شستشوهای روزانه آیا به حجمی از آب نیازمندیم یا حجمی از جریان آب؟

فکر میکنم با این موضوع بشه یه مقداری از مصرف اب روزانه کم کرد.

سوال من اینکه مثلا ما وقتی داریم لباس میشوریم به حجم آب بالا نیازمندیم و یا نه، به یه شدت زیادی از آب؟ من این حس رو دارم که مثلا برای شستن ظروف ماها به حجم زیادی آب نیاز نداریم و باز کردن بیشتر شیر آب، بیشتر به منظور ایجاد شدت جریان بیشتر هست.

و یا حس میکنم این موضوع برای توالتهای معمولی در ایران صادق باشه و ما بیشتر از حجم اب به شدت جریان خروجی آب نیازمندیم. چند نمونه دیگه میشه برای این موضوع مثال اورد.

اگه با حرف من موافقید چطور میشه با تغییرات خیلی ساده تو همین وسایل خونگیمون، شدت جریان آب رو زیاد کنیم؟

خواهش میکنم فقط ایده هایی رو بدید که خودتون عینا بتونید تو خونتون استفاده کنید و چه خوبه که اگر این کار رو کردید عکسشو توام با سازوکارش بذارید.

در ادامه ی مصرف زیاد آب در خوابگاه ها
و
تفکیک آب های مصرف شده در منازل برای ورود به فاضلاب یا استفاده مجدد

4 پسندیده

بله، خیلی جاها شدت جریان مهمه. اتفاقا شیر آبی جدیدا ابداع شده، که در سر شیر توربین ساده ای در نظر گرفته شده که جریان آب رو چرخشی میکنه. هم مصرف رو میاره پایین و هم زیبایی خاص خودش رو داره:

یه کار ساده که میشه کرد کوچیک کردن روزنه ی شیر/شلنگ هست، که میشه با یه سر شیر ساده انجام بشه.

6 پسندیده

اتفاقا این موضوع در مورد دوش حمام هم عمومیت داره و در حال حاضر سردوشی های حمام داری این قابلیت هستند که هوا رو با اب ترکیب کرده و به جای قطرات اب حبابهای اب به تن شما در حمام میخورد. این باعث صرفه جویی در مصرف اب میشود. آیا موارد دیگری هم وجود دارد.

4 پسندیده

#سوال
ماشین ظرف شویی و لباس شویی نسبت به انسانی که بخواد همون قدر ظرف و لباس رو بشویه چقدر کمتر اب مصرف میکنند؟

2 پسندیده

تا حالا کارواش رفتین؟ به نظرتون با حجم آب ماشین رو تمیز میکنن یا با فشار؟

ماشین ظرفشویی م دقیقا با همین روش (پمپاژ پرفشار آب) با حجم آب کمتر میتونن ظرف ها رو تمیزتر بشورن.

برای وسایل خونگی مثلا شیر ظرفشویی، با سر شیر های فشارشکن که سوراخ های ریزتر دارن میشه فشار آب رو شدیدتر کرد.

4 پسندیده

ماشین‌های ظرف‌شویی بزرگ در حدود ۱۴ لیتر آب مصرف می‌کنند. ماشین ظرفشویی کوچک ما با ۴ لیتر آب ظرف‌ها را می‌شوید. اگر با استفاده از سینک بخواهیم ظرف‌ها را بشوییم، با توجه به وسواسی که داریم در حدود ۱۰۰ لیتر آب مصرف می‌شود.

ماشین‌های لباس‌شویی جدید هم با کمتر از ۲۰ لیتر در حدود ۵ کیلو لباس را می‌شویند.

1 پسندیده

چقدر برق مصرف میشه در این زمان، چقدر آب باید برای تولید این مقدار برق، هزینه میشه در نیروگاه ها؟

1 پسندیده

مصرف برق یک ماشین لباسشویی مدرن در حدود ۵۰۰ وات ساعت هست که حتی از یک کولر آبی هم کمتره (حدودا یک چهارم کولر گازی). توجه کنید که ماشین لباسشویی هر چند روز یک بار روشن میشه. ماشین ظرفشویی هم در حدود ۱۵۰۰ وات ساعت مصرف انرژی داره (هنوز هم کمتر از یک کولر گازی) و نهایتا روزی یک بار یا هر دو روز یک بار روشن میشه.

1 پسندیده