آنتی ویروس خوب چی پیشنهاد میدید؟

سلام بچه ها

یه گوشی نو خریدم میخوام براش یه آنتی ویروس خوب بگیرم.

چه آنتی ویروسی پیشنهاد میدین که هم قوی باشه و هم سرعت رو پایین نیاره؟

این پادپرس رو هم خوندم ولی نتونستم به نتیجه قطعی برسم.
آیا منبع معتبری میشناسید که بدون حب و بغض و تعصب خاصی آنتی ویروس های مختلف رو رتبه بندی یا امتیاز دهی کرده باشه؟

آیا منبع معتبری میشناسید که بدون حب و بغض و تعصب خاصی آنتی ویروس های مختلف رو رتبه بندی یا امتیاز دهی کرده باشه؟

2 پسندیده

خب برای انتخاب بهترین آنتی ویروس من خودم همیشه از سایتهای معتبر خارجی که کارشون تجزیه و تحلیل آنتی ویروس ها هست و هر چند ماه یکبار گزارش های ماهیانه و یا سالیانه منتشر میکنن کمک میگیرم. 2 تا از معروفترین اونها https://www.av-comparatives.org هست و یکی دیگهAV-TEST | Antivirus & Security Software & AntiMalware Reviews

در مورد AV-Comparatives میشه گفت معروفترین سازمان مستقلی هست که گزارشات 3 ماهه و یکساله منتشر میکنه. AV-TEST هم خیلی معروف هست و این سایت هم هر چند ماه یکبار گزارشات خودش رو روی سایتش منتشر میکنه.

نکته ای که وجود داره این هست که این سایتها فقط یک نوع تست خاص روی آنتی ویروس ها انجام نمیدن بلکه انواع مختلفی از تست ها رو انجام میدن و هر نوع تستی رو با عنوانی خاص به صورت گزارشات خیلی کامل منتشر میکنن.

برای مثال معروفترین تست های AV-Comparatives به شرح زیر هست:

تستReal-World Protection (حفاظت از دنیای واقعی): این تست معروفترین و محبوب ترین تست AV-Comparatives هست.

تست Performance Test (تاثیر روی سرعت و عملکرد سیستم): این تست هم جز معروفترین و محبوبترین تست های AV-Comparatives هست که تاثیر یک آنتی ویروس بر روی سرعت و عملکرد سیستم رو نشان میده.

البته تست ها و گزارشات گوناگون دیگری هم توسط این سازمان منتشر میشه که میتونید از سایتش اونها رو بررسی کنید ولی با توجه به اینکه شما در سوالتان گفتید برای گوشی میخواید آنتی ویروس تهیه کنید حتما گزارش Mobile Security Review 2022 رو هم که آخرین گزارش این سازمان بر روی آنتی ویروس های مخصوص گوشی های موبایل هست رو حتما مطالعه بفرمایید.

با توجه به اینکه در سوالتان نظر شخصی رو هم پرسیدید خب نظر شخصی خود من روی Kaspersky هست. من خودم گزارشات ماهانه و سالانه هر 2 سایت av-comparatives و AV-TSET رو در زمانهای بیکاری میخونم. در اکثر گزارشات میبینم که کسپرسکی رتبه بالایی رو تونسته بدست بیاره. علاوه بر Kaspersky آنتی ویروس های Bitdefender و Norton هم اغلب امتیازات خوب و بالایی بدست میارن ولی خب من خودم تجربه بهتری از کسپرسکی داشتم.

امیدوارم توضیحات تونسته باشه برای انتخاب آنتی ویروس خوب کمکتون کرده باشه :slightly_smiling_face:

2 پسندیده

نود 32 - eset
smart
security
شرکت خاورمیانه

ممنون از راهنمایی شما
من به توصیه شما کسپرسکی رو تهیه کردم.
فقط الان یه مشکلی دارم ممنون میشم در این خصوص هم من رو راهنمایی بفرمایید.
من یکسری برنامه و بازی روی سیستم نصب دارم که آنتی ویروس به اشتباه فایل اجرایی اونها رو ویروس شناسایی میکنه در صورتیکه من مطمئن هستم که ویروس نیستن.
آیا راهی هست که بشه برای آنتی ویروس تعریف کرد که با این فایلها اصلا کاری نداشته باشه و حذفشون نکنه؟

با تشکر :rose:

سلام دوست عزیز
میتونید طبق آموزش ویدئویی زیر اقدام به اعتماد سازی فایل ها کنید:
آموزش اعتمادسازی و جلوگیری از حذف فایل توسط کسپرسکی

1 پسندیده