آیا فوتبال جذاب‌ترین ورزش دنیاست؟

واسه من که فوتبالیم جواب این سوال واضحه. جذابیتی که بازی فوتبال برای من داره:

• داشتن برنامه ریزی جهانی و دقیق،
  • مسابقات فشرده و خیلی رقابتی در سطح جهان. مثلاً در لیگهایی مثل لیگ برتر جزیره 5 یا 6 تیم برای قهرمانی در حال رقابتن
  • مربیای خوش فکر مثل مورینیو، گواردیولا، فرگوسن، زیدان، کونته، دیوگو سیمئونه و… .
  • نوستالژی بازیکنای قدیم مثل روبرتو باجو، اریک کانتونا، ببتو، روماریو، ریوالدو، رونالدو، دیوید سیمن، دنیس برکمپ، پاول ندود، فیگو، زیدان، جان فرانکو زولا، ژرژ وئا، جانلوکا پالیوکا، تافارل و…
  • والبته اون زمانی که خودم هم فوتبال بازی میکردم تحرک خیلی زیاد، تکنیک و تاکتیک های خیلی جذاب، آنالیز تیمای مقابل، به چالش کشیده شدن و رقابت کردن با بقیه از جذابیتاش بود برام.
    کلا ورزش کردن لذت بخشه، ولی همیشه برام سوال بود چرا همه نمیرن دنبال فوتبال! یا حتی اصلاً چرا ورزشی مثل والیبال وجود خارجی داره؟

6 پسندیده

برای من کشتی جذابیتش بیشتره، همه‌ی این مواردی هم که گفتی رو داره
جذابیت یه ورزش خاص فقط از پیگیری های مختلف میاد، اون دوره که مورینیو چلسی بود و لمپارد و تری و بالاک و … خیلی فوتبالی بودم، خیلی پیگیر بودم اما الان هیچ ورزشی رو دنبال نمی کنم و جذابیت نداره، حتی بازی های جام جهانی رو هم خیلی جدی پیگیری نکردم

6 پسندیده

نه…،.،.،…

1 پسندیده

شاید به خاطر اینه که برای تجربه بازی و دیدنش کمتر هزینه میخواد. از نظر جذابیت، به معنی هیجان رقابتی، اصلا با خیلی از ورزشها مثل بسکتبال، بیسبال یا والیبال قابل مقایسه نیست.

2 پسندیده

من از بچگي علاقه شديدي به فوتبال داشتم و پدرم به شدت مخالف بود چون وضع مالي خوبي نداشتيم و من مجبور بودم زماني رو كه صرف بازي كردن ميكنم رو كار كنم
حتي يادمه در ١٢ سالگي چنان كتكي به خاطر فوتبال خوردم ( چو فولاد كوبند آهنگران) يه مفصل ترين كتك خوردن زندگيم بود كه يادم بمونه به حرف پدر بايد گوش داد
از تعريف كه بگذريم

بازيكن بدي نبودم ولي خيلي خيلي كم بازي ميكردم

يه روز سر كلاس فيزيك دبيرستان معلم ورزش منو فراخوند كه من تو تيم منتخب مدرسه هستم

من تا اون موقع نه جايي بازي كردن بودم و نه تجربه داشتم و مدرسه پر بود از بچه هاي باشگاه هاي مختلف( دبيرستان رو خوابگاه شبانه روزي ياسوج بودم)
اولين روز مسابقه منو فرستادن تو زمين ولي از اونجايي تجربه اش رو نداشتم كه كفش سالن چيه و كفش مخصوص ميخواد در اولين حركت سر خوردمو و زمين خوردم كه فوري تعويض شدم

ولي براي بازي بعد كفش هاي داداش بزرگم رو با اينكه سايز پام نبود بهم داد و من گفتم ميرم تو زمين

خلاصه همون مسابقات رو ما دوم شهرستان شديم

دو سال بعد تو دهاتمون سالن فوتسال ساختن و من يه بار به اصرار رفتم تو سالن ديدم كه اره خوب بازي ميكنم و تا همين امروز معتاد فوتسال هستم

جالب اينجاست كه من كل فوتبالي كه تا قبل از سال ٩٣ از تلويزيون تماشا كرده بودم جام جهاني ٩٨ فرانسه بود و بس

حتي اسم هيچ بازيكني رو هم بلد نبودم

تا اينكه زيدان مربي رئال مادريد شد و من كم كم پيگير رئال و اينطوري شد كه من طرفدار رئال مادريد هستم

اينم بگم بهترين اردوهايي كه تو زندگيم رفتم اردوهاي ورزشي و مسابقات بوده
شايد به خاطر همدلي افراد تو سفر باشه

با اين حرف سعيد تقوي كاملا موافقم كه پيگيري و وقتي كه ما واسه يه موضوع ميذاريم ما رو بهش علاقمند ميكنه

اينكه فوتبال چرا اينقد طرفدار داره چون مدام داره از تلويزيون پخش ميشه( خيلي خيلي بيشتر از هر ورزشي)
پول زيادي توش هست و هر جايي كه پول باشه كارشناسا و استعدادا به اون سمت ميرن

مثلا تو امريكا تا چند سال پيش اگه اشتباه نكنم بسكتبال و راگبي ورزش محبوب بوده

3 پسندیده

حالا که چند ماهی هست که فوتبال رو به غیر از صحنه گل ها و خلاصه نمیبینم
به این نتیجه رسیدم که فوتبال بیشتر تولید هیجان و معمولا خشونت میکنه.
بخاطر همین نه رفتار اکثر بازیکنان رو میپسندم و نه اکثر تماشاگران و هواداران رو . این هیجان و تعصب حتی به مربیان و کارشناسان هم راه پیدا میکنه . البته من آواز این دهل رو از دور میشنوم و خوش میدونم. بالاخره پشت این همه پول باید تعصب و هواداری نهادینه بشه تا بخش زیادی از درآمد فوتبال کسب شه . اما اگر جذابیت رو رسیدن به یک حال خوب تعریف کنم حرکات ورزشی روزانه که برای همه بصورت های مختلف قابل انجامند جذاب ترین و راحت ترین و رایگان ترین و مفید ترین ورزش ها از نظر من هستند