انتقال تجربه به منظور بهبود کمپین «گزینه پنجم»

با کمپین ما تو نوا001 اشنا شدیم. حالا ما میخواییم اون رو خیلی ساده تو دانشگاه شریف و تو دانشگاه های مختلف کشور راه اندازی کنیم تا بعدش به مرحله کشوری برسیم و البته با سازوکار راه اندازی موفق یه کمپین اشنا بشیم.

تو گزینه پنجوم نیاز داریم تا فرم سوالی که داشتیم رو عوض کنیم و البته فکر میکنم که تو محیط دانشجویی هرچی جنبه های فان یه قضیه رو بالا ببریم موقعیت اون بهتر میشه. منتها همه اینها تصورات ماست و نیاز به تجربیات شما داریم تا بتونم پخته تر قدم برداریم. بنابراین اگه تجربه های دارید که حس میکنید تو محیط دانشجویی میتونه طرح ما رو بهتر کنه، بهمون بگید:

سوالات کمپین رو به صورت زیر تغییر دادیم:

1. ایا تا به حال شده ته سینی سلفتو نون بکشی و بخوری؟
  • ایا شده غذایی گوشتی سلف رو بری برای گربه های دانشگاه؟
  • تفکیک زباله تو سلف شما به چه معنیه؟

دنباله‌ی موضوع ساده سازی فرایند گزارش دهی برای گزارش های بهتر و سریع تر در نوآ۰۰؟

3 پسندیده

آیا شده تا حالا واسه اینکه ته ظرف دوستات غذا مونده سر به سرشون بذاری؟یا اینکه همیشه غذاشونو تا تهش میخورن و واسه هیچکی هیچی نمیذارن؟!

یادمه تو خوابگاه همیشه مشکل خوراکی داشتیم و هیچی نبود واسه خوردن. از طرفی غذای سلف چنگی به دل نمیزد و کمتر کسی باقی مونده غذاشو میاورد خوابگاه که بعدا بخوره و از اون طرف به شب نرسیده هممون گرسنه بودیمو و یه تعدادی از بچه ها میرفتن سلف خوابگاه خواهش میکردن که بهشون غذای بیشتری بدن(تایم شام خوابگاه از ساعت 6 بود تا 7.30 و این یعنی گشنگی اخر شب واسه ماهایی که تا 4 ،5 صبح بیدار بودیم!)

به نظرم اگر واسه ارززش دهی به سلف دانشگاه ها امتیازی برای برنامه ریزی درست در طول شبانه روز وجود داشته باشه عالیه!

1 پسندیده

۴. فردا غذا چی باشه کمتر از امروز ته ظرفت میمونه؟

1 پسندیده

مطمئن نیستم در چه زمینه ای تجربه میخواین. و صرفا خاطرات احتمالا تکراری که در سلف دانشگاه داشتم رو مطرح میکنم:

• وقتی غذا جوجه بود، همه مون خوشحال بودیم، و وقتی قرمه سبزی آخ مون در میومد. مخصوصا که روی قرمه سبزی یه مایع سیاهی شناور بود :frowning:

• من تو جمع های دخترونه که مینشستم راحت غذا ته ظرف ها میموند. چه خورشت و چه برنج. ولی پسرها با غذاشون نون هم برمیداشتن. و یا قسمتی از غذای دخترا رو ازشون میگرفتن. البته جمعی که باهاشون میرفتیم غذا خوردن جمع ثابتی بود و ممکنه دلیل موندن و نموندن غذا، سایز متفاوت معده های دختر و پسر نباشه و صرفا عادت غذایی اون جمع این شکلی بود.

• بودن دوستانی که دو نفری یه غذا میگرفتن. چون میدونستن کافی هست براشون.

• وقتی به مسئولش میگفتیم کم بکشن، هم برنجش رو کم میدادن و هم خورشتش. و برا همین بچه ها خیلی مشتاق نبودن کم تر بخوان.

احتمالا تجربه هایی از راه انداختن کمپین میخواین و من چنین تجربه هایی ندارم! :expressionless:

جوابی که خودم به سوالای بالا میدم:

1. نه نشده. ولی ۹۰ درصد اوقات ته ظرفم غذایی نمیموند.
  • نه. خیلی از این کار بدم میاد!‌ احساس میکنم این کار دستکاری چرخه ی واقعی حیات ه. و یه جورایی از اینکه گربه ها بشینن تا جلوشون غذا ریخته بشه بدم میاد. ترجیح میدم گربه ها برن شکار گنجشک و … .
  • تو سلف ما لیوان های یه بار مصرف از زباله های غذایی جدا میشدن. در این سطح تفکیک داشتیم.
1 پسندیده