بقیه جاهای دنیا وضعیت دورریز مواد غذایی چه جوریه؟

در آمریکای شمالی: دور ریز مواد غذایی یه نفر در سال حدودا میتونه یه زمین بسکتبال (۱۵متر در ۲۹ متر) رو پر کنه :sleepy:

تو ایتالیا هر سال 6.6 میلیون تن غذا دور ریخته می شود: نفری 110 کیلو گرم!

و یه نقشه ی رنگی از رقابت کشورهای دنیا در این مسئله:

1 پسندیده

#نقد
پس اون آمار فائو که میگه ایران بالاترین نرخ دورریز مواد غذایی روداره چیه؟ این فیلم میگه. نقشه بالا که انگار همچین چیزی رو تایید نمی کنه.

1 پسندیده

4 پاسخ به موضوع جدیدی منتقل شد: تصویر من از هدررفت غذا در اروپا

پست به موضوع جدیدی منتقل شد: سهم جاهای مختلف دنیا در کوادریلیون کیلو کالری غذای هدر رفته

من یکم توی این پست

توضیحات نوشتم. اما به خصوص در مورد سوال شما
http://www.fao.org/iran/news/detail-events/en/c/430082/
اطلاعات جالبی داده. دلیل
۱

• ایران بالاترین سرانه کالری رو داره و اون نقشه،‌هدر رفت بر اساس وزنه! یعنی ایرانیا غذای پر کالری دور میریزن.شاید برات سوال باشه چرا. جوابش توی هدر رفت غذا بعد از مرحله توزیع پخت مثل نان و سبزیجات و میوه‌جات هستش.

2- آمار مشکوکه! بهترین منبعی که من جستجو کردم سایت پروژه ایران و حرف‌های خانم ابتکار بود.

۳- اونجا از عبارت دقیق

Food and Agriculture Organization of the United Nations (FAO) everyday some 134 kilo calories of food is being dumped per person in Iran.
استفاده شده. به نظر من
FOOD DUMP
در عبارت بالا با
FOOD WASTE
Food waste or food loss is food that is discarded or lost uneaten. The causes of food waste or loss are numerous, and occur at the stages of production, processing, retailing and consumption.
خیلیل فرق می کنه!

4- باز هم حتی اگر آمار خانم ابتکار درست باشه با این صفحه

نمی خونه، آمریکایی ها روزی 1,249 کالری مصرف می کنن. قبول دارم اوضامون بده ولی نه انقد…

2 پسندیده

اینم یه سایت خیلی خیلی باحال با اطلاعات به صدم ثانیه که شاید بتونه خیلی خیلی مفید باشه

3 پسندیده