تولید بهداشتی پلاستیک های مورد نیاز دستگاه opg دندانپزشک ها

دستگاه عکاسی پرتو ایکس OPG دستگاه های نسبتا جدیدی هستن که در دندانپزشکی ها و برای تصویربرداری از دندان ها استفاده میشه. موقع تصویربرداری برای ثابت نگه داشتن فک مردم، زایده هایی در دهانشون میذارن که افراد باید این زایده ها رو گاز بگیرن.

برای بهداشتی بودن موضوع، زایده ها رو هر بار با پلاستیکی میپوشونن و بعد در دهان ملت میذارن. این پلاستیک ها معمولا انگشتهای بریده شده ی دستکشهای یه بار مصرف هستن. خوبی این دستکش ها این هست که استریل هستن و در ضمن هر دستکش ده تا زایده رو پوشش میده :wink:

ولی این روش، زایده ی دستکش و حروم کاری زیادی داره. به نظرتون ساده ترین جایگزین چنین روکش هایی چی میتونه باشه؟

1 پسندیده

من این تجربه رو داشتم ولی اون پلاستیک روکش رو از دستکش جدا نکردن. از یه باکسی در اوردنش که کاملا مشخص بود که این پلاستیکها که اندازه کوچکی هم داشتن برای این کار طراحی شدن .

1 پسندیده

میشه پوشش هایی استفاده کرد که هر بار استریل بشن و مجدد استفاده بشن تا مشکل تولید زباله حل بشه

این خیلی خوبه و بهترین کمک تو به من میتونه این باشه که اگه شد یه سر به اون مرکزی که میگی همچنین چیزی توش دیدی بزنی و ازشون بخوای که یه نمونه بهت بدن اگه بتونی که از اون باکسی که میگی یه عکس بگیری که خیلی بهتر میشه.

1 پسندیده

این الزاما ایده خوبی نیست که استریل شدن خودش هزینه ها رو بالا می بره ولی خوب میشه استفاده از پلاستیک های تجزیه پذیر برای جلوگیری از خرابی طبیعت رو در نظر گرفت

1 پسندیده

این ایده شاید خنده دار باشه ولی به نظر من از ساختن پلاستیک های مخصوصی که بعدازاتمام کار راهی زباله ها میشه،بهتره :wink:
بهتر نیست بجای اینکه خلق الله یک پلاستیک و گاز بگیرن یک ابنبات چوبی گاز بگیرن که بعد از اینکه کارشون تموم شد اونو بخورن :stuck_out_tongue:
اینجوری بیمار مخصوصا بچه ها واسه ابنبات چوبی هم که شده لحظه شماری میکنن :slight_smile:
تازه بعدازاتمام کار هم لباشون خندونه :smile: نه اینکه دنبال جایی باشن تا مزه باقی مونده پلاستیک دهنشون تف کنن.

3 پسندیده

ایده ی بانمکی بود :wink: یا شاید هم باشکر!

آب نبات چوبی لازمه به جایی وصل باشه تا فک رو فیکس نگه داره. به کجا؟

و بعد یعنی هر کسی نشست پای دستگاه تا وقتی آب نباتش تموم نشده همون جا بمونه ؟ :wink:

البته میشه آب نبات رو یه جوری ساخت که بشه سوار دستگاهش کرد و برداشتش. فقط بعد کسی که میاد دندونپزشکی معمولا از آسیب دندون اومده ها :confused: و احتمالا خیلی دلش نمیخواد آب نبات بخوره.

یه چیز دیگه غیر اب نبات چوبی سراغ نداری برا این افراد؟ :upside_down:

1 پسندیده

فکر کنم چیزی که دنبالش هستید تحت عنوان disposable bite block cover توی بازار جهانی عرضه میشه. به نظر می رسه بهتر باشه که اول براورد کنید که تولیدش به صرف تر هست یا وارد کردنش ؟

و یه سوال دیگه، روکش نمک ، سماق، خلال دندون و روکش قاشق و چنگالها در رستورانها وارداتی هست یا تولید داخل ایران؟ میشه از اینا الهام بگیرید

@bgolshaee

ازاینکه این موضوع رو به من معرفی کردید خیلی ممنونم و خیلی خوب شد که در جریان این ایده قرار گرفتم اما به نظرتون این محصول هیچ ایرادی نداره؟

تنها ایرادی که می تونم بهش بگیرم اینه که پلاستیکی هست و یکبار مصرف. اگه بشه جنسش نه قابل بازیافت بلکه زیست تخریب پذیر بشه خیلی بهتر میشه و شاید بتونید بازار جهانی رو به دست بگیرید.

به نظرم این ایده ی خندان :smile: ، رو دست کم مگیر بهزاد، میشه کمی باهاش بازی کرد و جایگزین مناسبی برا پلاستیک پیدا کرد.

آیا زایده جدا شدنی هست از دستگاه؟ اگه نیست، نمیشه به زایده ی خوراکی اندیشید.
پرسش

دستگاه تصویربرداری پرتو ایکس دندان، opg، یه زایده داره که برای ثابت نگه داشتن فک آدما اون رو گاز میگیرن. چه جنس روکش هایی میشه برای بهداشتی نگه داشتن زایده ی دستگاه ساخت؟

بله زائده قابلیت جدا شدن رو داره و بعد از چند مدت جدا خواهد شد.

1 پسندیده

تصویر برداری چند ثانیه طول میکشه؟
هر چند وقت یه بار زایده رو جدا میکنن؟
بعد از جدا کردن، تعویضش میکنن یا ضدعفونیش میکنن و دوباره ازش استفاده میکنن؟

ایده ی ساخت زایده هایی به ازای هر نفر چه مشکلایی داره برا پیاده شدن؟ (بعدتر راجع به جنسش فکر میکنیم).

واقعا گاز گرفتن یه زایده لازمه برا ثابت نگه داشتن فک؟

هر تصویربرداری حداقل یک دقیقه طول میکشه. و زائده ها رو هر دو سه سال یه بار عوض میکنند چون معمولا ادمها خیلی شدید اون رو گاز نمی گیرن تا خراب شه. ایده درست کرده زائه به ازای هر نفر یه مشکل اساسی داره که باعث میشه میزان پلاستیک استفاده شده برای اون بیشتر و بیشتر بشه چون جنسشون از پلاستیک فشرده ست و بله برای اینکه سنسورهای دستگاه در یک محدود خاص عملکرد حداکثری دارند بایر این زائده برای تنظیم و همچنین ثابت شده فک مورد استفاده قرار بگیره.

1 پسندیده

به زایده ی پلاستیکی فکر نکن، مثلا به زایده ی خوراکی فکر کن.

#پرسش
بدون در نظر گرفتن محدودیت های ذهنی و عملی، زایده از چه جنس هایی میتونه باشه؟

تو دستگاههای قبلی که چنین چیزی وجود نداشته مردم چطوری فکشون رو ثابت نگه میداشتن؟ من تجربه استفاده از این دستگاههای جدید رو نداشتم. دیروزم که رفتم واسه عکس برداری دندون یه صفحه ای رو گرفتم زیر چونه ام و دیگه از این بساط ها هم نبود. اشکال سیستم قبلی چی بوده که این مدرنها رو ساختن؟

من که تجربه -۴۰۳۰ ثانیه رو داشتم واسه یه دندون

من که شخصا حاضر نیستم چنین جیزی رو که حتی استریل شده ولی میدونم (به لحاظ ذهنی) که قبلا ادمهای دیگه استفاده کردن، استفاده کنم. دستگاههای استریل هم خطا دارن؟

خب خود ابنبات چوبیها هم یه پایه پلاستیکی دارن یعنی این خیلی به رفع مشکل کمکی نمیکنه.

یعنی شما قاشق چنگال شخصی استفاده می کنید؟ خب اونم شستشو داده میشه و بعد توسط افراد دیگه استفاده میشه. فکر می کنم همچین چیزی تو حوزه پزشکی معمول باشه.

1 پسندیده