جامعه ما از زنان سیگاری چه تصوری دارد؟

من با این بخش از صحبت شما کاملا مخالفا هیچ کار بدی را نباید برای توجیه بقیه کار ها بیان کرد، مثل دزدی که برای دفاع میگوید بزرگان مملکت اختلاس میکنند و دزدی های بزرگ می کنند.

1 پسندیده

سلام :
خب بله ما تو جامعه مسائل فاجعه تری داریم .
که باید رو به بهبودی برود نه رکود
اولا کار بد ، بد است و کار خوب منوط به تشویق است .
و شما مخالف گفتن کار بد هستی . یعنی اگر فرزند شما کار بدی انجام داد تشویقش
میکنی . یا جریمه ؟
ولی ببخشید اگر قرار باشه کسیکه کار بدی انجام میده تشویق بشه و یک فردی هم که
کار خوبی انجام میده تشویق بشه . پس فرق بین خوب و بد چیه .
اگه کودک کار بدی انجام بده بهش تذکر ندیم و بجاش بخندیم . و کودکی که کار خوبی
انجام میده تشویقش کنیم . چه فرقی میان خوب و بد میشه .

1 پسندیده

اون تصور برام عجیبه مثل یه بازی قدیمی !

در نظر داشته باشیم
“گاهی یک سیگار، فقط یک سیگار است. فروید”

3 پسندیده

فروید چون خودش سیگاری بود اینو گفته :joy::ok_hand:

1 پسندیده

سیگار کشیدن اگر برای کمک به حل مشکل باشد یا پناه بردن به سیگار برای به آرامش رسیدن اشتباه ترین راهه چون راههای بهتری هم هست.
سیگار کشیدن اگر از روی عادت باشه نشان ازیک معضل یا یک بیماری خود خواسته است و در کل نشان دهنده ضعف اراده.

سیگار کشیدن خانمها بدتر از سیگار کشیدن آقایون هست چون جایگاهشون بالاتر از آقایان هست

3 پسندیده

با این مورد موافق نیستم ولی شاید بشه گفت شکننده تر هستند.

1 پسندیده

بعنوان مثال در خانواده هایی که مادر اعتیاد به سیگار دارد احتمال الودگی فرزندان به مواد افیونی بیشتره

خب دید شما لطیف تره

2 پسندیده

درسته آقای صائمی تو ذهنم همین نقش بسته که زن سیگاری خیلی از لحاظ روحی شکسته تره، برعکس مرد که میتونه تفریحی بکشه البته این نظر شخصی منه و ممکنه درست نباشه

1 پسندیده

متشکرم
از نظر من همه حق دارند و نظرشون هم درسته چون هر کس از روی اطلاعات و تجربه خودش به قضیه نگاه میکند!!!

متاسفانه من سالهای زیادی این عمل زشت را انجام میدادم و در تمام مباحثات و بحث و جدل ها ثابت میکردم که حق با منه
ولی الان که پانزده ساله که هدایت شدم میفهمم که چه جفایی در حق خودم کردم.به هیچ کس هم نمی گویم نکش چون میدانم فایده ای نداره تمام بهانه ها و دلایلی که افراد می آورند را با تمام وجود حس میکنم و میدانم که دو راه برای حل این معضل وجود داره یا خودش به این نتیجه برسه که خیلی زمانبره و دیگری مکانهایی که افراد آزادند که سیگار بکشند بسیار محدود شود بصورتی که در خیابانها هم ممنوع شود.

1 پسندیده

جامعه ما نسبت به زنان سیگاری چه تصوری دارد؟

فکر می­کنم دو تا خاطره ای که دارم خیلی خوب نظر جامعه را نشان می­دهد.سفر رفته بودیم ساری.سیگاری­ها خوب می­دانند بعد از خوردن صبحانه به خصوص اگر کله پاچه باشد،سیگار می­چسبد.دوستم جای روسری کلاه داشت و سیگار می­کشید.دم صبح بود و خیابان خلوت.مردی رد شد و با دیدن دوست من انگار صاعقه زده باشدش خشک شد و ایستاد.با چشم های از حدقه بیرون آمده پرسید: مگه دختر هم سیگار می­کشه؟

نگاه خیره­ی دوست من بهش فهماند انگار دختر هم می­تواند سیگار بکشد.سری تکان داد و همان طور که دور می­شد گفت:آخر الزمان شده!

یک بار هم در ایستگاه قطار با دوستانم ایستاده بودیم.پسر­ها سیگار می­کشیدند. همان لحظه که همان دوست مزبورم اولین پک را به سیگار زد از ناکجا آباد سر و کله ی یک سروان و سرباز پیدا شد.طوری نگاهمان می کرد که انگار جرم بزرگی کرده­ایم و اخم هایش را در هم فرو کرد و با صدای بلند پرسید:آزاد شده؟

من کوتاه نیامدم.پرسیدم:چی آزاد شده؟

گفت:سیگار برای خانوما آزاد شده؟

یکی از پسر­ها گفت:مگه جرمه؟سیگاره ها.

سروان دست به دستبند شد و گفت:بریم پاسگاه ببنیم آزاده یا نه.

تازه آن موقع بود که خاکستر سیگار دست دوستم را که از شنیدن این مکالمه ماتش برده بود،سوزاند و سیگار را انداخت و زیر پا له کرد.در آخر با سرهای پایین انداخته و شرمنده وارد قطار شدیم. در حالی که .همه فکر می کردیم کجای قانون نوشته سیگار برای زنان ممنوعه؟

من فکر می کنم اگر این نگاه نسبت به سیگار کشیدن زنان وجود نداشت زنان سیگاری کمتری داشتیم.زنان در ایران با ناعدالتی­های زیادی درگیرند.رسیدن به تساوی حقوق برایشان یک هدف است.سیگار کشیدن زنان بیشتر از آنکه از سر لذت باشد از سر مبارزه است.مبارزه برای اثبات خود.مبارزه برای تساوی. حتی در ضرر رساندن به بدن.به نظر من زنان سیگاری بیشتر از آنکه از سر مشکلات مختلف سیگار بکشند می خواهند شخصیتی را از خودشان نشان دهند که با زن سنتی ایرانی متفاوت است.من کاری به درست و غلط بودن این کار ندارم.فقط یک خواهش دارم.دفعه ی دیگری که دیدید زنی سیگار می­کشد،به جای اینکه در ذهنتان قضاوتش کنید یا جلو بروید و نصیحتش کنید به خودتان یادآوری کنید زنان همان قدر در انتخاب های خوب یا بدشان مختارند که مردان.

4 پسندیده