دارکوب چرا به نوک زدنش به درخت ادامه میده؟ فبک برای پادپرسیا

مرحله ی 3 از " فلسفه برای کودکان"
هر کس در قالب یک جمله به این سوال پاسخ دهد:

پیشینه‌ی سوال : یکی از شعرهای کتاب آقای باکلاه و آقای بی کلاه رو انتخاب کردیم و هر کدوممون یک سوال ازش طرح کردیم. شعر دارکوب:

« غم‌انگیزترین صحنه ای که به عمرم دیده‌ام، دارکوبی بودکه به درخت پلاستیکی نوک می‌زد.
دارکوب نگاهی به من کرد و گفت: دوست من، درخت هم درخت‌های قدیم.»

به سوال‌ها رای دادیم و سوال منتخب برای گفتگو رو انتخاب کردیم: « دارکوب چرا به نوک زدنش به درخت ادامه میده؟ »

حالا قراره راجع به این سوال گفتگو کنیم.

2 پسندیده

چه خوب و عالی :sunglasses:

پاسخهامون به این سوال میتونه همراستا با پاسخ برای این موضوع خوب هم باشه: اگه مجبور نباشید کار کنید چکار میکنید؟

به نظرم دارکوب از سر عادت داره به این کار ادامه میده.

3 پسندیده

دارکوب نمیدونه چه کارای دیگه‌ای ممکنه ازش بربیاد!

پ.ن. راستی مطمئن نیستم الان لازمه دیدگاه نفر قبلی رو هم نقد کنم یا فعلا در قالب یه جمله به سوال اصلی پاسخ بدم؟

2 پسندیده

فک میکنه برای زنده موندن باید به یه درختی بالاخره نوک بزنه مثلا اگه نوک نزنه نوکش دراز میشه :joy: و دیگه نمیتونه حتی بعد از پیدا کدن یه درخت واقعی راحت غذا بخوره (البته شایدم دلیل علمیش همین باشه :sweat_smile:)

شایدم برای اینکه دارکوبای دیگه بهش نگن بیکار بی عار به نوک زدن ادامه میده (با اینکه حس میکنه این درخت اصیل نیست و پلاستیکیه)
شایدم برای اینکه همرنگ جماعت شه

4 پسندیده

دو تا کار می تونیم بکنیم:

1. همه پاسخ شون را طرح کنن و دوباره رندوم یک پاسخ را انتخاب کنیم و گفتگو را شروع کنیم (اصل بر رای گیری است،اما در اینجا انتخاب تصادفی ساده تر است و در برنامه ی فبک این کار انجام می شود)
    2.با اولین پاسخ شروع کنیم به گفتگو و موافقت و مخالفت مان را بیان کنیم، بعد از نتیجه گیری به سراغ دومین پاسخ برویم.
1 پسندیده

چه خوبه که ازادی عمل میدین بهمون. پس اگه موافقین با همین ریتم به پیشنهاد دادنِ پاسخ ادامه بدیم و هر وقت مطرح کردین میتونیم گفتگو رو شروع کنیم.

از دو پادپرسی برای این بازیِ «گفتگو + فلسفه» دعوت میکنم:

@Elham9927 و @hesam_fardad

2 پسندیده

شاید چون فکر میکنه اشکال از خودشه نه درخت

2 پسندیده

شاید چون تنها کاریه که ازش بر میاد

1 پسندیده