مستندسازی اتفاقات و تجربه‌ها به چه درد ثبت کننده میخورن؟

از تجربه‌ها چه جوری میشه به نفع ثبت کننده بهره برد تا انگیزه ی افراد برای ثبت تجربه‌ها بیشتر شه؟

مستندسازی تجربه ها

پ.ن. این سوال از طریق بات پادپُرس پاسخ های اولیه را برای بحث و تبادل نظر جمع آوری کرده.

در ادامه ی پرسش مطرح شده در همفکری برای شروع فهم مسئله ی مستندسازی تجربه ها.

2 پسندیده

میتونه رزومه بشه براشون
یا حتی اعتباری افزون بر دانش افراد
حتی اینکه شاید بشه تجربه ها رو فروخت

2 پسندیده

میتونه برای خودش تبدیل بشه به یه دیتا بیس که بتونه به نحوی براش یادآوری بشه چه راه هایی رو رفته وچه کارهایی رو کرده . در ضمن میتونه که از یک سری مشاهدات هدفمند و… دیتاهای به درد بخوری بیرون بکشه وتبدیلش کنه به ریپورت اگر ذهن علمی داشته باشه و شاید بتونه ازین دیتاها پولی هم در بیاره

1 پسندیده

برای مراجعات بعدی، برای به اشتراک گذاری در فضایی که همه این کار رو میکنن، برای فروش…

1 پسندیده

خب مسلما آدم نمی تونه تمام اتفاقات و تجربه ها رو تو ذهنش نگه داره و با مستندسازیشون می تونه اونارو ثبت کنه و بعدا بهشون رجوع کنه

1 پسندیده

شناخت بهتری از اتفاقات و تجربه ها به دست میاره و تجربه های بعدی رو بهتر مدیریت میکنه . همیشه یه جایی برای رجوع کردن به گذشته داره که همه چی رو واضح نشون میده .

1 پسندیده

بعد ها ميتونه مثل يه دفتر خاطرات، مرورش كنه

1 پسندیده

ممكنه بعدا خود شخص از اون ها استفاده كنه. ممكنه به پروژه اي مشابه بر بخوره و بتونه با تغيير اطلاعات ارشيوش خيلي سريعتر و راحتر به حل مشكل جديد بپردازه.
كلا احتمالش زياد هست كه ثبت تجربيات بعدا به درد خود فرد بخوره، حتي ممكنه بعدا بخواد اون ها رو به كسي اموزش بده

1 پسندیده

چیزی که تو مستند سازی وجود داره علاوه بر ثبت خود وقایع و دستاورد ها ، حال و هوای اون لحظات رو هم نگه میداره . یه جمله معروفی هست که میگه بهتر است یادمان نرود آنچه امروز داریم آرزوی دیروزمان بوده است . مستند سازی همیشه از این منظر قابل ستایشه که همیشه صاحب اون تصاویر گذشته خودش رو از یاد نمیبره و بالاتر از اون گذشته، حس و حال خودش رو در اون زمان.
تجربه ها و رویداد ها چیزی نیستند جز عاملی برای آبدیده شدن و پخته شدن فرد که در اون زمان واکنش های احساسی یا رفتاری یا فکری داشته که امروز نداره.
جدا از همه این دستاورد ها این خودش یکی از تمایلات بشره که اثری از زمان خودش برای آینده خودش برجا بزاره . بشر از زمانی که خودش رو پیدا کرد شروع به ثبت زندگی خودش روی دیوار ها کرد تا به امروز که گاهی ما با دیدن جملات دفترچه خاطراتمون یا فیلم های سالهای قبل نا خداگاه دچار شعف میشیم .
از ایم منظر هم قابل تحسینه که شخصیت آدم با دیدن گذشته خودش از کرختی ای که بر اثر گذر روزگار دچار شده دوباره هم میخوره و به جنب و جوش درمیاد علاوه بر همه این ها شخص میتونه در راستای انتقال تجربیات خودش به دیگران هم از مستند سازه بهره ببره و استفاده کنه

1 پسندیده