چرا توله شیر کوهی ؟!

7146_2

اگه پادپرسی باشی صد در صد این تصویر برات آشناست !

سوال اصلی اینه که چرا @yousef این عکس رو گذاشته رو پروفایلش ؟ :face_with_raised_eyebrow: (بقیه هم غیر از خود یوسف جواب بدن)

صرفا جهت این که سوال بار علمی داشته باشه چند نکته راجع به شیر کوهی مینویسم: :grin:

توله شیر کوهی همونقدری که در بچکی زیبا هست موقعی که بزرگ میشه خطرناکه . قدرت آرواره های این درنده به قدری قوی هست که میتونه جمجه یه نفر رو خورد کنه ، این موجود به راحتی میتونه یه آدم رو بکشه .

این موجودات به شدت منزوی و اسرار آمیز هستن و معمولا با غافلگیر کردن شکار میکنن . در زمان بچگی چشمای این حیون آبی رنگ هستن و پوستش بخاطر این که بتونه استتار کنه نقطه نقطه هست ولی وقتی بزرگ میشه پوستش به رنگ خاکی یک دست در میاد و چشم هاش هم عسلی رنگ میشه .
Mountain_Lion_in_Glacier_National_Park

10 پسندیده

فقط بگم که راحت باشین و هرچی دلتون میخواد پشت سرم بگین :grin:

9 پسندیده

به نظر من یوسف همینطوری یه چیزی گذاشته.
عکس و دیده و خوشش اومده.

4 پسندیده

بعید می‌دونم. قبلاً چندسالی بدون آواتر سر کرده و به نظر نمی‌آد انتخاب‌اش همین‌جوری بوده باشه. من خیلی از فروید-لاکان‌بازی خوش‌ام نمی‌آد ولی سر فرصت باید بشینیم تحلیل‌اش کنیم :دی

6 پسندیده

منم با @Naser_Eslami موافق هستم .
به نظرم یوسف فکر میکرد این عکس یه بچه گربه خیلی ملوسه و میتونه چشم نواز باشه به عنوان عکس پروفایل !

یه چیز دیگه هم به نظرم میرسه اینه که یه بازی بود قدیما تو پادپرس انجام میدادیم یه نفر رو انتخاب میکردیم و بعدش براش آواتار پیشنهاد میدادیم و مجبور بود یه مدت اون آواتار رو بزاره رو پروفایلش . شاید از اون موقع مونده آواتار

5 پسندیده

دوستان منتظر باشین که ممکنه همین روزا شکار شین! :grin: :lion:

پ.ن. حسودیم شد این سوال به ذهن خودم نرسیده! :face_with_raised_eyebrow:

4 پسندیده

من تا امروز یوسف رو نمیشناختم.
ولی فک کنم گذاشتن عکس بی دلیل نیست.
یوسف یوسف است😊

2 پسندیده

یوسف جان یه حسی بهم میگه جواب دادن رو پیچوندین هااا
مردیم از کنجکاوی . :expressionless::expressionless:

2 پسندیده

نه قرار نبود من جواب بدم، وگرنه خوب بحثی نمی‌موند. ولی تا آخر هفته جواب میدم. قبلش دوس دارم بدونم که آدمها حسی که از دیدن این عکس بهشون دس میده چیه؟ اولین چیزی که به ذهنتون از نظر حسی میرسه، چیه؟

3 پسندیده

رک بگم این حس بهم منتقل میشه که شما (مثل من) اعتماد به نفس کافی ندارید برای اینکه عکس پروفایل انتخاب کنید به علاوه علاقه ی ذاتی تون به طبیعت یا شاید گربه سانان این ایده رو بهتون داده که این عکس رو بذارید.

4 پسندیده

برادر @yousef آخر هفته شد :crazy_face:

فکر کردی یادمون میره ؟

#سمج_هم_خودتی

4 پسندیده

سماجت عالی بود :grin::heart_eyes: ولی کسی استقبال نکرد. انگیزه رو از دست دادم :wink:

4 پسندیده

اگه بخاطر عدم مشارکت بود خودم این سوال رو هر روز ویرایش میکنم بالا بمونه :grin:

حتی اگه لازم شد یه موضوع مطرح میکنم چرا مشارکت تو این سوال کمه .

خدارو چی دیدی شاید اصلا یه گود چالش براش درست کردم . ولی جواب این سوال رو میگیرم :grin::grin::grin:

پی نوشت » 1% فکر کن بعد از 1 ماه پیگیری جواب این باشه که "هیچی عکس رو دیدم خوشم اومد … "

6 پسندیده

ای ول. من موافقم ببینم چه میکنی. من هم مثل خودت کمی اهل شوآف هستم، استقبال باشه یه سخنرانی در این مورد می کنم :grin:

3 پسندیده

یوسف جان فکر کنم منو نشناختی پس . من یکمی شو آف نیستم . خیلی شو آفم :rofl::rofl::rofl:

3 پسندیده

خب حالا که مشارکت تاثیر داره من یک نظریه خاص دارم.
به نظرم یوسف نمی دوست این شیر کوهیه فکر می کرد یوزپلنگ ایرانیه ، بعد گفت بذار همین و بذاریم هم حمایتی کرده باشیم هم عکسش قشنگه.

6 پسندیده

صرفا جهت این که این سوال بالا باشه :metal:

1 پسندیده

من با این نظریه موافقم! بخوام بهش چیزی اضافه کنم، فکر کنم سیبیلای این یوزپلنگ ایرانی هم بی تاثیر نبوده تو انتخاب! میدونم یوسف از طرفدارای پر و پا قرص سیبیل ایرانیزه هست؛ اصلا یه موقع یادمه اصرار داشت که روی موضوع چطور ریش و سیبیل پرپشت داشته باشیم؟ یه چالش جمعی بریم! :grin:

از سلطان جانورشناسی و کاشف جوراباناسور :yum: @sepinoud.keshaavarz هم دعوت میکنم برا پرده برداری از دلیل حضور این شیر کوهی تو جمعمون!

6 پسندیده

عالی بود :v::rofl::rofl::rofl:
بخصوص قسمت چالش خلاقانه بود باید بهش فکر کنیم (میشه گیس رو هم اضافه کرد تا فراگیرتر بشه):grin:

4 پسندیده

ای بابا شرمنده کردی!: ))

من فکر نمی‌کنم یوسف نمی‌دونسته چه عکسی داره انتخاب می‌کنه، اتفاقن به نظرم کاملن با این گربه آشنا بوده. شاید Planet Earth دیده و از سبک زندگی‌شون خوشش اومده…:- ؟

به شخصه علاقه‌ی خاصی به گربه‌سان‌ها دارم و نمونه‌ی مینیاتوری‌شون (گربه‌ی خونگی) رو نگهداری می‌کنم. جدای از زیبایی صورت و بدن‌شون، حرکت‌شون واقعن زیباست! متاسفانه تو ایران شیر کوهی نداریم، ولی اگه به لطف دوستان منقرض نشده باشن کاراکال و سیاه‌گوش و پلنگ و چند نوع گربه‌ی خوشگل دیگه داریم:

یوز ایرانی قشنگمون:

image

کاراکال که مرکز و جنوب کشور و صحرایی‌ه:

image
جالبه که یه زمانی از کاراکال دست‌آموز برای شکار استفاده می‌کردن!

اگه یه موقع رفتین جنگل و خصوصن نزدیک رودی، دریاچه‌ای گربه‌ی گنده‌ (حدود یه متر) دیدین پیش پیش نکنید که بهش غذا بدین، چون گربه‌ی جنگلیه نه اهلی!:

image

این عکس از خوزستان گرفته شده. گربه‌ی جنگلی رو میتونید از خط‌های سیاه روی دست و پاش تشخیص بدین.

8 پسندیده