چرا جواب سوال رو تایپ میکنیم ولی نمیفرستیم؟

بارها پیش اومده چه توی پادپرس چه بیرون از این جا جواب سوالی رو بنویسم و ارسال نکنم یا نظری داشته باشم و نگم
علت این همه بی حوصلگی یا عدم تمایل به شرکت در بحث چی میتونه باشه بنظرتون ؟
حتی برای فرستادن همین سوال کلی دل دل کردم :slightly_frowning_face:

6 Likes

برای من و بسیاری از پادپرسی‌ها (احتمال زیاد) این پیش اومده. یک دلیل بسیار مهم جنبه‌ای از تیپ شخصیتی هست که کمی مرتبط با درون‌گرا بودن اکثر افراد حاضر در پادپرس یا شخصیتهای مشابه هست: فکر کردن و نقد کردن بیش از حد. یعنی دو نکته در ذهن معمولا تحلیلگر هست که باعث این مسئله میشه: دیدن جنبه‌های مختلف یک موضوع، فکر کردن به عواقب یک بحث.

مورد اول باعث میشه که حجم زیادی از مطلب در ذهن بیاد، برای نوشتن حوصله باقی نمونه چون هم انرژی برای فکر کردن صرف شده و هم حجم اونقدر بالاست که حس میکنیم که کار سنگینی در پیش داریم. البته سردرگمی در بین مطالب و اینکه کدوم مطلب و با چه کیفیتی نوشته بشه هم از نتایج این قدم هست.

مورد دوم که در بقیه جنبه‌های زندگی هم خودش رو به شدت نشون میده، باعث میشه که ارزش کار و مطلب به شکل بدبینانه سنجیده بشه، حس این پیش بیاد که ممکنه پاسخ دریافت نشه یا پاسخی نامناسب دریافت بشه و … .

خوبه که این موضوع رو مطرح کردین :slight_smile: شاید یک مسابقه در لحظه حرفت رو بگو برای پادپرسی‌ها جالب باشه که از این لاک بیرون بیان و کمی بداهه‌گویی رو تمرین کنن

4 Likes

پس بالاخره پوسته درونگراییتون رو شکستین!
راستش منم با @yousef موافقم؛ حجم مطالب زیاد و کم حوصلگی و همچنین فرار از عواقب یا نقد یا مورد پسند واقع نشدن علتهای دیگه ای هستن که به ذهنم میرسن
البته گاهی به علت جَوّ پُست مربوطه آدم بیخیال میشه .
به قول معروف مستمع صاحب سخن را بر سر ذوق آورد.

4 Likes

برای من شاید یکی از دلایل این باشه که همیشه تحلیل قشنگتری از موضوع هست پس اول اونا رو بخونم بعد نظرم رو بدم که خب خیلی وقتا فراموش میشه گاهی هم اینقدر نظرات تخصصیه که با خودم میگم وای چقدر شماها خفنیدو دیگه جای حرفی نمی مونه
تو مواردی اینقدر نظر من با نظرات داده شده متفاوته که خب فکر میکنم بخاطر همون ترس از نقدشدن سکوت میکنم

5 Likes

سوال قشنگی بود. بعد از مدت ها یه سوال با پتانسیل و ارزش فکر کردن می بینم توی این سایت ( صرفا جهت تخریب بقیه دوستان)
برای من هم این حالت زیاد پیش اومده. به خصوص توی مواردی بوده که خیلی بحث های نظری مطرح بوده و بیشتر داشتم نظر و طرز فکرمو می گفتم.
بعضی مواردم مثل شما ترس از نقد شدن. به خصوص که یه مقدار فضا بی رحمی های خودشو داره.
ولی تا حالا فکر نکردم کسی خفنه. شمام از این فکرا نکنین. کسی خفن نیست. حالا هر کسی توی یه رشته ای اطلاعات بیشتر ممکنه داشته باشه که من ندارم.

2 Likes

بله ولی حقیقتا گاهی دوستان بعضی از موضوعات رو خیلی زیبا تحلیل میکنند لذت میبرم از خوندن نظراتشون
و خب بنظرم خیلی از ادما خفنن :sweat_smile:
و این معنیش این نیست ک فکر کنم خودم نیستم😄

2 Likes

اینو به شدت موافقم.

منم خیلی وقتا پیش اومده یه مطلب رو که میخوام جواب بدم مثلا یه ربع وقت میذارم و تایپ میکنم. بعد یهو میگم چه کاریه بخوام اینارو به بقیه بگم. گوگل که هست.

از طرفی دوستانی که من رو از نزدیک میشناسن میدونن که چقد رک حرف میزنم که گاهی خیلی از دوستان تاب شنیدن ندارن. چون بارها پست من پاک شده:grinning_face_with_smiling_eyes::grinning_face_with_smiling_eyes:

ولی با یوسف موافقم. گاهی از سر بی حوصلگی که میبینی مطلب چقد پیچیده میشه و ممکنه چند روز وقت صرفش کنی کلا منصرف میشی

2 Likes