چه نصیحتی برای خودِ پنج سال جوانترتان دارید؟

درسهای_زندگی
یادگیری

(Emad) #21

80% آدم هایی که زمانتو براشون صرف میکنی 0% هم برات سودمند نیستند. احمق ها و بیفایده هارو از زندگی حذف کن

(علی) #22

وقت بیشتری رو با خانواده صرف کن!!

میگم به خودت و جسمت بیشتر توجه کن. به کارایی که براشون وقت میذاری بخصوص دانشگاه رفتن یه نگاه دوباره ای بنداز و ببین ااین واقعا اون چیزیه که میخوای؟!

یک جمله:

از اشتباهاتت درس بگیر.

(M Mahdi Nateghi) #25

به روانپزشک، دندانپزشک و انستیتوغدد مراجعه کن
بقیه‌ش درست میره جلو!

(Mehrdad) #26

۱. دِ لعنتی بگو دیگه حرفی رو که می خوای بزنی.
۲. هر کاری دوست داری بکن فقط یه ریز قبلش فکر کن.

لاله @lolmol خودتون چه نصیحتی برای ۵ سال پیشتون دارین؟

:thinking::thinking::thinking:

:+1::+1::+1:

(یوسف ) #27

خیلی سخته مهمترین نصحیتها رو جدا کردن ولی فکر کنم دوس داشتم اینا رو بگم:

۱- بیشتر خودت و کارهات رو نشون بده. در نهایت آدمها با دیده‌هاشون تصمیم میگیرن نه با پتانسیلی که داری. افق دیدشون امروز و فرداست، نه کارهای مهم و آینده‌دار.
۲- سعی کنی لابی‌گر قویتری باشی تا بتونی تاثیر داشته باشی، وگرنه کسانی که برخلاف تو فکر میکنن همه چیز رو دستشون میگیرن!
۳- نیازی نیست دغدغه دنیای اطرافت رو داشته باشی. تونستی به فکر راه‌حل باش، پیشنهاد بده و اگر اتفاقی نیوفتاد، لازم نیست نگران کسانی باشی که خودشون نگران خودشون نیستن!
۴- سعی کن برای یکبار هم شده بودن در جاهای دیگه رو امتحان کنی شاید شانس بالاتری برای موفقیت به دست بیاری و محیطی مناسب خلق و خو و افکار پیدا کنی!
۵- هر کسی شایسته شانس دوباره نیست، مواظب باش که به افراد نالایق اجازه ناخواسته اجازه پیشرفت ندی تا بعدا به خودت و بقیه ضربه بزنن! به گذشته نگاه کن، ریشه خیلی از چیزهای آزاردهنده اطرافت از همین اشتباه در گذشته میاد.

از کتاب «نصایح فی الخامس سنین الماضی» اثر خودم :grin:

(لاله ملا) #28
  1. بپر.

2. اگه دلیلی برای پریدن پیدا نکردی، هدفگذاری یاد بگیر.

ممنون برای دعوتم به این پرسش @Mehrdad_Roshan. حدود نیم ساعت ذهنم رو مشغول کرد که پنج سال پیش چی رو اگه می‌دونستم بهتر بود.

تو ولایت ما یه ضرب المثل هست که نصفش به کار من میاد : هر جا که دیدی مرد پیر / پیشش برو پندی بگیر و حضرت حافظ به زیبائی تمام گفته

نصیحت گوش کن جانا که از جان دوستتر دارند / جوانان سعادتمند پند پیر دانا را