کارگرها و خانواده‌های آنها به چه حمایت‌های اقتصادی- اجتماعی و . . . نیاز دارند؟

وضع زندگی کارگرای ایرانی و خانواده‌هاشون چه‌جوریه؟ چه حمایت‌های مادی و معنوی براشون وجود داره یا باید وجود داشته باشه؟ بیشتر منظورم کارگرهایی است که در سخت‌ترین شرایط کار می‌کنند و ممکنه در خطر آسیب جسمی و حتی روحی شدید باشن یا فرصتی برای بهره‌مندی از جنبه‌های مختلف زندگی براشون مهیا نباشه. از طرفی جامعه هم از کار اونها بی‌نیاز نیست.

1 پسندیده

قوانین تامین اجتماعی و حمایت از مردم مربوط به قشر خاصی نباید بشه
این حمایت ها در کشور ما هم به همین صورت هستن و فرقی بین قشر خاصی نمیگذارن
برای همه اقشار این حمایت ها در سطح بسیار ضعیفی ارائه میشه تا برابری رعایت بشه

قطعا کاگرانی که در زمینه ساختمان ، معدن ، ریختگری و … کار میکنند در محیط کارشون همونطور که گفتید در معرض خطرات بسیاری هستند
در حال حاضر این کارگر ها میتونن با پرداخت حق بیمه از بازنشستگی ، دفترچه درمانی و امتیازات بیمه در صورت آسیب دیدگی برخوردار بشن
این فکر میکنم تمام چیزی باشه که شامل حال این قشر میشه
این موضوع روی کاغذ کافیست ولی وقتی بصورت عملی بهش نگاه میکنیم سختی در دسترسی ، نیاز به پرداخت هرینه ، دریافتی در نرخ پایین باعث میشه این خدمات درد خاصی از این قشر دوا نکند
البته داشتن دفترچه بیمه بسیار بهتر از نداشتن آن است و پوشش درمانی حداقلی را برای فرد فراهم میکند

اطلاعی از دیگر حمایت هایی که این افراد دریافت میکنند ندارم

2 پسندیده

من خیلی دوست دارم حمایت‌های فرهنگی هم اضافه بشه، مثلاً کمک به سوادآموزی و تحصیل یا بیمه خدمات روانشناسی (فانتزی من برای کل مردم) برای خودشون و خانوداهاشون، یا امکانات تفریحی و ورزشی.

1 پسندیده