گزارش دورهمی پادپرسیا -- اسفند ماه ۱۳۹۷

This topic will contain a table of contents

این گزارش، یه مستند از جشن دورهمی پادپُرس، روز پنج شنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۷ هست. جشن به بهونه‌ی تولد سه سالگی پادپُرس گرفته شد، و با هدف آشنایی پادپرسیا با هم و کمی دور هم خوش بودن به سبک پادپُرسی.

مستند به شکل موضوع ویکی هست تا پادپُرسی‌های معتبر به راحتی بتونن ویرایشش کنن و به یه گزارش جمعی تبدیلش کنن.

دورهمی تولد سه سالگی پادپُرس :birthday:

دورهمی تولد خیلی سریع انجام شد، از مرحله تصمیم قطعی تا برگزاریش کمتر از یه هفته صرف شد، و خب این اتفاق چابک بدون همکاری جمع پادپرسیا قابل رخ دادن نبود.

این یه اتفاق جمعی بود، از همون اول که بهرام @bahram_drv، بازی‌های دورهمی رو به عهده گرفت، لیلا @leilay، برای آموزش اوریگامی به جمع پیش‌قدم شد، مهرداد @Mehrdad_Roshan، هدیه‌ای برای برنده‌ی چالش رو ساخت، مریم @Sedarat.m ، باکس هدیه رو اماده کرد، سیدرضا @srsb1، ليلا به همراه فاطمه @Fatemeh-law شیرینی‌ رو تدارک دیدن، نازنین @baratii.nazanin، ابزارای مورد نیاز برای بازی و پف فیل رو تهیه کرد، محمد @mohifalahi و شیما @Shimmery، که بساط مستندسازی تصویری، دوربین و سه‌پایه، رو در اختیارمون گذاشتن و سینا @Sensini، مکان رو در اختیارمون قرار داد؛ در قالب یه اتفاق جمعی میزبانی شد.

میزبان پادپرسیا بودن و مهمون هم پادپرسیا :v: . دستتون درد نکنه بچه‌ها؛ یکی از بهترین و راحت‌ترین روف‌پارتی‌هایی بود که دیده بودم.

قبل شروع این دورهمی سرعتی یه سوتی داده بود و جشن رو تولد دوسالگی پادپُرس بروز داده بودیم … :shushing_face:

یه دورهمی از جنس پشت‌بوم‌-پارتی

مکان دورهمی پشت بومِ هاستل قشنگ وُنو بود که سینا از مدیرا یا به قول خودش سرایدارای هاستل، در اختیارمون گذاشته بود، با اینکه از پادپُرس خوشش نمیاد! :face_with_hand_over_mouth:

خونه‌ی قشنگی بود که پذیرای توریستاست و در قالب تورهای خفن مختلفی که میذارن، به توریستا خدمات ارائه میدن. تو زمان کمی که برای اماده‌سازی محیط دورهمی در اختیار داشتیم، سیناخان پشت بوم رو برامون اماده کرده بود.

بازی‌شادی‌های دورهمی

به مرور تو پادپُرس متوجه شده بودیم که برای جمع نوآور پادپرسیا، بهترین بازی، بازی‌ای هست که خود ایشون طراحی میکنن. و خود به خود بازیسازهای اصلی دورهمی هم خود پادپرسیا بودن؛ همون جمع بازیگوشی که در کنار دغدغه‌های اجتماعی‌شون در حال یادگیری مهارت‌های مختلف و آموزش اون به سایر افراد مثل خودشون هستن.

معرفی افراد و یخ‌شکنی برنامه

برنامه با بازی یه دروغ، دو حقیقت بهرام شروع شد؛ هر کسی قرار بود سه گزاره از خودش بگه که دوتاش حقیقت و یکی ش دروغ بود. بقیه باید حدس میزدن دروغ کدومه.

دروغا از میزان علاقه به پادپرس بود تا میزان علاقه به بادمجون و بامیه! :joy: :laughing:

بده بستان تیمی

بعد از این بازی، یه بازی سازمانی ایستاده داشتیم که توش بتونیم کمی خوراکی رو با هم رد و بدل کنیم و رسما پذیرایی شیم! تو این بازی، دو تا قدم مجاز بود:

  • جلو اومدنِ پا،
  • دراز شدن دست.

و هدفش بده بستون درون تیمی و همین طور بیرون سازمانی بود:

  • اگه یه دزد منابع داشته باشیم، یه ادم خوره که همه چیزا رو برا خودش برمیداره، امکان داره سازمانمون سالم به رشدش ادامه بده؟
  • اگه کسی ازت دزدی کنه، فلگش میکنی؟ به دیگران میگی این دزده؟!
  • اگه کسی توسط دیگران فلگ بشه، به حرف دیگران گوش میدی یا همچنان اعتماد میکنی؟

ته این بازی، اختلاس‌گر با کلی منابع رفت کانادا! :grin:

هر چقد میتونی ببر!

بازی بعدی یه بازی تیمی بود به اسم هر چقد میتونی ببر!

اینجا به تیم‌های چهارنفری تقسیم شدیم، و برگه‌های امتحانمون رو تو دستمون گرفتیم! قرار بود پلم پولوم پیلیچ بازی کنیم و ببریم! البته بدون هیچ حرفی بین ۴ نفر عضو تیم.

بازی رو بعد کلی شیطنت یکی از تیما شروع کردیم؛ اشاره‌ای نمیکنم کدوم تیم … . :point_down:

تا اینجای کار، بهرام، طراح جذاب‌ترین سوال پادپرس تا الان، کارگردان دورهمی بود. چیزی نمیگم که بهرام خودش چقدر بازیگوش هست؛ همین‌قدر بدونیم که اگه چنین رهبر بازیگوشی نداشتیم دورهمی این قد راحت و خوش نمیگذشت.

بعد از این نوبت هنرنمایی لیلا رسید، معلمی که برامون تو سینی کاغذهای رنگی سرو کردن:

ارامش و رقابتی که موقع کاغذ و تا جمع رو گرفته بود خیلی جالب بود. خیلی راحت حدود ۱۵-۲۰ دقیقه مشغول بازی اوریگامی بودیم و ساختن کاردستی که قرار بود تکون بخوره.

عکس جمعی و خدافظی


برنامه‌‌های جمعی‌مون با این عکس به پایان رسید و ادامه ماجرا حلقه‌های گفتگوی ۲-۳ نفری بود بین افراد برای آشنایی بیشتر و خوش و بش دوستانه و شیطنت بعضی دوستان … .

حاشیه‌های دورهمی

تیزبینی‌های فاطمه، یه پادپرسی تمام عیار :muscle:

واقعا لذت میبردم وقتی فاطمه از گفتگوهایی که با دقت تو پادپرس مطالعه کرده بودن میگفتن. امیدواریم بتونیم جمع پادپرسی‌ها رو به سمتی ببریم که همه‌ همین قدر دقیق گفتگوها رو مطالعه کنیم و به حرف طرف مقابلمون این قدر عمیق گوش بدیم؛ چه بحثای دلنشینی داشته باشیم چنین روزی … .

شیطنت‌های این مهندسا :stuck_out_tongue_winking_eye::woozy_face:

حجم زیادی از انرژی جمع رو مهرداد و شیطنت‌هاش و نکته‌های جلال @Jalal_Razavi تامین کرد! حضور این دو نفر مکمل حضور نکته‌بین فاطمه بود، چه اگه این یکی نمی‌بود اون یکی تشویق نمیشد و برعکس … .

جایزه‌ای که هنوز به هیچ‌کی نرسیده … :gift:

قرار بود در انتهای دورهمی، از مسیری که تا الان طی کردیم بگیم و مسیر پیش رومون رو با کمک جمع ترسیم کنیم. یه مینی چالش پادپرسی که توش از افراد دعوت کنیم تا جذاب‌ترین و خارج چارچوب‌ترین دورنمایی که برای پادپرس متصور هستن رو بیارن روی کاغذ و بعد به کمک خود جمع بهترین چشم انداز رو انتخاب کنیم و به نگارنده‌ش جایزه‌ی دست‌ساز زیر رو، یه دستبند با سنگ جاسپر، هدیه بدیم.

ولی خب هوا سرد شده بود و زمانمون هم تموم شده بود. چالش رو گذاشتیم تا تو خود پادپرس برگزارش کنیم … .

سلام گرم یه پادپُرسی عزیز

سیدرضای عزیز، به دلیل مشغله‌های کاری نتونستن تو دورهمی شرکت کنن. و یادداشتشون رو به دستمون رسوندن:

پادپُرسی‌هایی که همون روز متولد شدن :wink:

نفیسه و احسان و یونا و بهزاد و معصومه و جواد و مریم دیروز تو جمعمون خیلی مهمون بودن و بعد دورهمی احسان @ehsan.sh و بهزاد @behzadprsh به جمعمون تو فضای مجازی هم اضافه شدن. از حضور پرانرژی‌شون خیلی خوشحالیم :v: و تولد پادپُرسی‌تون مبارک :cake:.

حضور پرانرژی یه متخصص طراحی خدمات تو جمعمون

دیروز در کنار پادپرسیای فعال، جمع کوچکی از متخصصینِ در کنارِ پادپرس هم دعوت شده بودن؛ ایشون به دلیل مشغله‌های کاری فراوون، چندان تو فضای مجازی پادپُرس دیده نمیشن؛ ولی پشت صحنه، حضور اثربخششون رو ازمون دریغ نمی‌کنن.

از بین این متخصصین، صالح @salehamini، یکی از اولین متخصص‌هایی که تو نوآ۰۰۱، به واسطه‌ی دغدغه‌های طراحی (دیزاین)، اجتماعی و محیط زیستی همراه پادپُرس شده بودن؛ در دورهمی‌مون حاضر شدن و پابه‌پامون تو بازیا همراه شدن.

ممنونیم صالح جان که دعوتمون رو پذیرفتی و تو جمعمون بودی … .

یادداشت کوتاهی از یکی دیگه از متخصصین همراه پادپُرس

وفا @vafalik، یکی دیگه از متخصصین همراه پادپُرس، با یادداشت زیبایی برای جمع پادپرسی‌ها، قبل از روز دورهمی انرژی‌مون رو چند برابر کردن:

تولد همیشه یک نماد است، برای اینکه ببینیم کجا بودیم، کجا هستیم، و کجا میرویم… تولد امسال شما متفاوت است و شما به هدفی که دارید، خیلی نزدیک تر شده اید. دست مریزاد و خسته نباشید.

خدمت همه پادپرسی های عزیز سلام گرم دارم.

بی صبرانه منتظرم که تولد سال بعد و سالهای بعدتر را با خبرهایی بسیار بهتر و دلهایی بسیار گرم تر و تیمی نه تنها موفق تر که بسیار بزرگتر ببینم …
آینده خیلی روشن است …

دلم با شماست.

تولد مبارک. انشاالله که صد ساله شوید … موفق و سلامت …


به امید دورهمی‌های موضوع‌محور پادپُرسی‌ها در آینده نزدیک … .

دنباله‌ی موضوع‌های

21 Likes

دوستان این موضوع به ویکی تبدیل شده و قابل ویرایش توسط جمع افراد معتبر هست. شرکت‌کننده‌ها لطفا با خیال راحت بخش‌هایی که مایلین رو به موضوع اضافه کنین و یا سایر بخش‌ها رو ویرایش کنین :heart: .

12 Likes

عجب عصری بود.

ممنون از اونایی که پیشمون بودن.

جای اونایی که نبودن خیلی خالی بود.

ممنون از همه دست اندرکاران…

13 Likes

ممنون
عالی بود

حسرتم دو چندان شد

انشاالله سالهای بعد

email from my mobile device. pls forgive typing mistakes

10 Likes

بسیار دورهمی عالی بود خیلی خیلی بهم چسبید. یه ده روزی درگیر سرماخوردگی بودم که خوب نمی شدم ساعت ۸:۱۵ صبح روز دورهمی مطب دکتر بودم که با مصرف داروها حالم بهتر شه برسم به جشن. از طرفی بعداز ظهر یعنی دقیقا همزمان با برنامه ی پادپرس باید تو جمع دیگه ای بودم که اصلا نمی تونستم توشون احساس مفید بودن کنم بنابراین حسابی پیچوندمشون و اومدم دورهمی پادپرس.
حسابی بهم خوش گذشت؛ از طرفی پادپرسی ها تک به تک عالی بودن و از طرف دیگه خوشحال بودم که اونجا رو پیچوندم و دارم از وقتم به خوبی و شادی استفاده می کنم :wink:

از همه مخصوصا لاله @lolmol و دیگر افراد تیم پادپرس ممنونم.
جای خیلیا خالی بود ایشالله دورهمی های بعدی :smiling_face_with_three_hearts:

10 Likes

واقعا روز فوق العاده ای بود در کنار دوستان گل
من تو جمع پادپرسی ها (بادپرسی :)) ) نبودم ولی خب با پادپرسی ها زندگی کردم ( سهیل و بهرام ). جمع واقعا فوق العاده ای در فضای بسیار صمیمی رو اون روز تجربه کردم.
در مورد تجربیات هم باید خدمتتون بگم که دوستان عزیز در انتخاب هم گروهی های خود در بازی دقت کنید :sweat_smile:
بنده به شخصه قربانی این موضوع شدم و در گروه هایی افتادم که مظلومیت بنده مورد ظلم همگروهی ها واقع شد :joy::joy::sweat_smile::sweat_smile:
از @Fatemeh-law هم به خاطر استعداد بالاشون در مهارت کار با کاغذ و هندسه تشکر میکنم و از همین جا از پادپرس میخوام که Workshop های مربوط به خلاقیت و هندسه رو به ایشون محول بفرمایند :grin::grin:
در نهایت از @baratii.nazanin هم می خوام در لابلای اوقات روزانه برای گروه، Workshop های “اخلاق و معرفت در بازی های گروهی” رو تدارک ببینن چون بنده با ضرر 20 امتیازی و @Mehrdad_Roshan با ضرری 40 امتیازی آثار مفید این درس رو با تمام وجود حس کردیم ! استاد !:grin::grin:
در آخر هم این جایزه باقی مونده رو به من بدین! مرسی! اَه! :grin::grin:

9 Likes

بنده برای شما به صورت خصوصی دوره صداقت و اعتماد در کار گروهی پیشنهاد می کنم. دو سه بار فلک بشی یاد می گیری صداقت اصل اول کار تیمی و هم گروهی شدنه! دو تا نشان پادپرسی بگیر بعد بیا با مسئله باز برتر و شوالیه پادپرس کل کل کن ای پادپرسی آش خور!

11 Likes

خیلی خوشحالم که @behzadprsh عزیز همیشه خندان و پرانرژی پادپرسی شدی
ممنون از اظهار لطفت! در کنار شما و به کمک شما بلاخره به عنوان اولین کار یه چیزی ساختیم :grin: ایشالله دورهمی های بعدی موفق تر عمل می کنیم

6 Likes

مجددا تاکید می کنم همتون خیلی لوسی-ن :grin:

5 Likes

ارزش و درجه هرکس به اندازه علم و تجربه و شخصیت اوست
(چگوارا گاندی)
در کشورهای جهان سوم به سابقه کاری طرف توجه کرده و به شخص ترفیع می دهند، در صورتی که در کشورهای پیشرفته مثل Canada ( تلفظ درست بشود " کِنِدا" ) به استعداد طرف و هوش او ترفیع می دهند. در آینده ای نچندان دور شاهد پیشرفت و ترفیع رتبه بنده خواهید بود
ریگاردز
بهزاد

7 Likes

هر شکست آغاز شکست دیگری است
( دکتر سیمون کَلیفورنیایی)
:relieved::relieved:
ایشالا در دورهمی های بعدی با قدرت و تجربه بیشتر عمل خواهیم کرد :muscle::muscle: :crazy_face:
ریگاردز
بهزاد

6 Likes

تنکس :man_shrugging:
ریگاردز
بهزاد

3 Likes

می خواستی بیای نیومدی حسودیت شده بهمون میگی لوس :muscle::muscle: :grin:

4 Likes

ممنونم ازت @lolmol خیلی دیگه ازم تعریف کردی خیلی خوشحال شدم :slight_smile:

احساس می کنم اومدنم تو دورهمی یه کمی برات غیرمنتظره بود یعنی خیلی توقع نداشتی بیام درسته؟

5 Likes

راستی سینا رو خیلی دوست داشتم خیلی معصومانه و قشنگ می خندید

4 Likes

عجب شبی بود، فردا شبِ اون عصر :heart_eyes: وقتی پیام لاله و مهرداد رو دیدم. مهرداد، انقدر مهربون، و انقدر هنرمند کی دیده بوده تا حالا؟ ببینید چه کرده برای نفیسه کوچولوی ما:

یه عالمه تشکر :heart: :heart_decoration: :yellow_heart: :blue_heart:

7 Likes

مرسی @Mehrdad_Roshan مهربون! خوشبحال نفیسه کوچولو :relieved:

منم فک نمی کردم مهرداد اینقد هنرمند و باسلیقه باشه :clap::clap::clap::clap::clap:
آقایون کم پیش میاد اینجوری باشن

5 Likes

لیلا @leilay جانم! مرسی که صدای نفیسه رو با موسیقی متن پرندگان پشت بومشون گذاشتی :laughing: نمی شه فهمید طفلی چی می گه لطفا اگه برات امکان داره یه صدای بدون موسیقی شو بذار بفهمیم چی میگه :pray:t2:

4 Likes

من کار خیلی کوچیکی انجام دادم که هدف این بوده که نفیسه کوچولو با این صدای نازش بیشتر با جمع پادپرس احساس دوستی کنه و امیدوارم که خوشش اومده باشه و دوباره بتونیم ببینیمش.

قربان شما @Fatemeh-law ولی عرض کنم که آقاییون خیلی مهربوننا…

7 Likes

اينكه گفتم آقايون كم پيش مياد اينطوري باشن منظورم از نظر سليقه و… بود در مورد مهربوني شون راستش معمولا از خانم ها اينو در مورد آقايون نمي شنوم ضمن اينكه بدترش رو متاسفانه مي شنوم اما خودم معتقدم مهربان بودن يا نبودن آقايون خيلي اوقات (نه هميشه) به رفتار خود خانم ها هم برمي گرده.

5 Likes