بیاید پادپرس رو نقد کنیم!

نقد

(نازنین براتی) #1

به نظرم دیگه پادپرس به جایی رسیده که بتونیم نقدش کنیم. فکر می کنم این جا بشه حرف های خوبی برای تیم بزنیم.

بزرگ ترین مشکل من با پادپرس دسته‌بندی نداشتن موضوعاته. این که من به عنوان عضوی از پادپرس نمی‌تونم دسته‌های خاصی رو دنبال کنم. می‌دونم که می‌تونیم سرسرا یا دسته‌بندی خاصی رو انتخاب کنیم تا سوال‌هاش بیاد بالا اما وقتی شما عضو پینترست میشی همون اول می‌گه یک سری موضوع انتخاب کن. ایمیل هایی که بهت می‌زنه، پیشنهادهایی که میده و حتی تبلیغاتی که می‌کنه مرتبط با همون موضوعاته و این منو خوشحال می کنه! بعضی سوال های پادپرس واقعا برای من جذابیت نداره. یا بعضی دیگه برای بقیه! این که ما انتخاب کنیم چی بخونیم خیلی جذاب‌تره! یعنی من صفحه ورود به پادپرس رو با دسته بندی عکس‌دار جذاب‌تر می‌دونم. مثلا 10 دسته‌بندی کلی در صفحه اول باشه که حتی یک کاربر جدید وقتی وارد سایت میشه بتونه سوال ها و جواب های قدیمی رو بخونه و مجبور نباشه هزاران سوال رو بخونه.

دومین چیز هم تگ های سایته! چرا انقدر محدودن؟ چرا ما به عنوان کاربران نویسنده یک دسترسی برای تگ‌گذاری نداریم؟ واقعا به نظرم با بیشتر شدن تگ ها خصوصا تگ های ترند پادپرس زودتر رشد می کنه.

نظر شما چیه؟ دوست دارید پادپرس چه شکلی باشه و یا چی اذیتتون میکنه؟

چرا بعد از مدتی از پادپرس خسته می شوم؟
چرا تا الان لیست موضوعاتی که در پادپُرس می‌بینی رو مختص خودت شخصی‌سازی نکردی؟
امکان افزودن تگ یا برچسب به موضوعات به صورت دلخواه توسط کاربران معتبر
چرا برندهای بزرگ دنیا از نوآوری باز استفاده می‌کنند؟
(لاله ملا) #2

ممنون برای این نقد خوب :heart_eyes: . عالی میشه اگه سایر نقدها هم مطرح شه و بقیه دوستان هم نظرشون رو راجع به نقد شما مطرح کنن تا بعد بریم مرحله بعدی نقد … .

(یوسف ) #3

به عنوان عضوی از تیم خوشحال میشم که نقدهای منصفانه رو بشنوم. حتما تمام تلاشمون رو میکنیم که کمبودها رو برطرف کنیم. البته اگر محدودیت ابزار و محدودیتهای دیگه اجازه بده. تمام تلاش تیم، برای راحتی و آرامش خاطر افراد در پادپرسه وگرنه مدیریت که نمیخواد افراد رو از محیط زده کنه! اگر محدودیتی اعمال میشه، به خاطر آرامش جمعیه نه از روی نظر شخصی مدیر.

فقط دو نکته:

• در کنار نقد، کمی هم به ساختن و استفاده از ابزار موجود برای بالا بردن کیفیت و کمیت محتوا هم توجه کنیم.

• به شخصه نقد رو از کسی میتونم بپذیرم که کار یا کارهایی ارزشمند انجام داده باشه و نشون داده باشه که نقدشون از روی تجربه‌ایه که در پادپرس به دست آورده، نه صرفا اینکه همینجوری داره رد میشه یک نقدی بندازه.

همین نقدی که وارد کردید نمونه‌ای از تجربه در محیط اینجاست. قطعا بهش توجه میکنیم و ازتون دعوت میکنیم جزئیات بیشتر و بهتری در اختیارمون بزارید تا بتونیم موردی که گفتید رو بهبود بدیم.

البته لاله هم میتونه نظرش رو بگه ببینیم به عنوان مدیر ارشدتر از من چه سیاستی در این زمینه داره!

(زری) #4

مشکل منم با پادپرس نداشتن دسته‌بندی موضوعاته. یعنی نمی‌دونم کجا دنبال یه چیزی که می‌خوام برم شاید باشه و من برای بار اول که ورود کنم ندونم کدوم تاپیک هستش.

بعضی سوالات برای منم جذابیت نداره. من اینجا رو یه محیط فرهنگی علمی و آموزشی می‌دونم و همچنین ادبی که میتونم با افراد زیادی که علاوه بر تحصیلات عالی نوع خلقیاتشون هم شکل گرفته و میتونن بهترن آموزه‌ها رو در اختیار دیگران قرار بدن اما اگر تعداد موضوعات و یا سوالاتی که بار علمی نداشته برام کمتر سر میزنم.

به نظرم اگر موضوعات دسته‌بندی بشن و هر تاپیک مثلا ده سوال مفید داشته باشه و بیشتر بحث کنیم بهتره تا اینکه یه موضوع 20 سوال داشته باشه که فقط یکیش گفتگو داره.

اینم نظر منه :blush:

(فرشته ) #5

اتفاقا منم که چند روز پیش داشتم به سوالات و موضوعات قدیمی تر سر میزدم، دیدم چه سوالاتی خوبی درباره ی مدرسه و یادگیری هست که هنوز من ندیدم.
فکر کردم چه خوب بود اگر اینها یک دسته بندی مشخص داشت.

(لاله ملا) #6

(یوسف ) #7

شاید بد نباشه به این سئوال اینجوری نگاه کنیم:

اگر شما مدیر پادپُرس بودید (همه چیز دست شما بود)، چکار می‌کردید؟ هرچی به ذهنتون میرسه، اگر قابل گفتنه البته :grin:، میتونید بگید.

(زری) #8

مثلا اگر من بودم برای هر موضوع یه تاپیک میزاشتم که همه سوالا همونجا پرسیده بشه بعد اگر شلوغ شد دوباره اون تاپیک تقسم بندی شه
مثلا دیزاین
انرژی
گل و گیاه و طبیعت
ساخت و ساز و بهره برداری
فرهنگ و هنر و ملیت
بعد هر کدوم از اینا ممکنه به تقسیم بندری نیاز داشته باشه مثلا دیزاین و طراحی دکور آشپزخانه -اتاق کودک-اتاق خواب و…
فعلا همینا به ذهنم میرسه :blush:

(یوسف ) #9

برای اینکه نقد روشنتر باشه: تفاوتی بین این دسته‌بندی با اتاقهای پادپرس وجود داره؟ چون الان ۱۰ اتاق داریم که هر کدوم دسته بندی خودش رو داره!

(Naser Eslami) #10

این سیستم نظر برتر خوب نیست
به دو دلیل
1: نظر برتر شاید برتر نباشه
2:تو گفت و گو ها خوب نیست نظر برتر داشته باشیم نظر همه برتر هست انتخابش باشه بر عهده بیننده

(علی) #11

حدس می‌زنم منظور شما «پاسخ برگزیده» است.

کاملا درست است. به خاطر همین اگر پاسخ بهتر و کامل‌تری وجود داشته باشد، امکان تغییر پاسخ برگزیده وجود دارد.

اگر به موضوعات پادپرس نگاه کنید، متوجه می‌شوید که در حدود چند درصد از تمام موضوعات پاسخ برگزیده دریافت کرده‌اند. به نظرم یکی از دلیل‌هایش همین است که شما گفتید: در گفتگوها پاسخ برگزیده خیلی معنا ندارد.

(لاله ملا) #12

1 پاسخ به پرسش تازه‌ای منجر شد: مزاحمت عکس پیش زمینه در نسخه گوشی یا تبلت