بیاید پادپرس رو نقد کنیم!

سلام خوش اومدی تیرداد جان
دسته بندی که هست وقتی وارد میشی اولین چیزی که میبینی دسته بندیه و خب ملموس نیستش و باهات موافقم
قطعا رابط کاربری پادپرس باید اصلاح بشه و یه رابط کاربری مخصوص خودش رو داشته باشه اما خب به شخصه این مدل پادپرس رو خیلی دوست دارم چون هرکسی وارد نمیشه و افراد خاص و کنجکاور موندگار میشن و عاشق همین ویژگیشم که مثل باقی انجمن‌های بی در و پیکر نیست.

پیروز باشی…

3 پسندیده

الان روی بنر به شکلی دسته‌بندی کلی اومده. این برای شما کافی نبود یا توجه‌تون رو جلب نکرد؟

4 پسندیده

نه چون طرف هنوز نمیدونه پادپرس دقیقا چیه و چطور کار میکنه :slightly_smiling_face:

3 پسندیده

من طراح تجربه کاربری نیستم و اصولا نمیتونم پاسخ درست و کامل رو بدم ولی پیشنهاد میکنم حتما با یه طراحی تجربه کاربری مشورت کنید :slightly_smiling_face:

4 پسندیده

در نگاه اول نظر من رو جلب نکردند. به نوعی ذهن من سریع به سمت موضوعات رفت و همپایه خواندن تیتر سوالات حرکت کردم. بعد اون برچسب‌های ذیل موضوع نظرم رو جلب کردند که تحت عنوانی مثل فلسفه ، علوم پایه و … نظرم رو جلب کردند. به بعد متوجه دسته‌بندی‌های رو بنر شدم که گزینه علوم انسانی رو انتخاب کردم ولی نوعی کلی بودن بیش از حد رو داشت.
از این بابت بیش از حد که من به نوع چیدمان موضوعی انجمن‌های گفتگو عادت کردم. تقسیم‌بندی‌های تحت عنوان سیاست ، تاریخ ، اندیشه ، دین و … که هرکدام دوباره به زیربخش‌هایی مثل سیاست داخلی ، سیاست خارجی ، تاریخ جهان ، تاریخ ایران و … تقسیم می‌شوند.
به همین دلیل ذهن من که این جوری شکل گرفته اولش حس میکنه موضوعات بدون الگوی خاصی قرار گرفتند ، یک لیست سوالات بی‌انتها!
رفته رفته متوجه نوعی دسته‌بندی در موضوعات میشوم و ذهنم از اون کلیشه سابق خارج میشه. به همین علت گفتم که در دسته‌بندی موضوعات در نگاه اول ملموس نیست و نوعی بی‌نظمی را تداعی می‌کند.
اون قسمت دسته‌ها که در پایین بنر سمت راست قرار داره رو وقتی بازکردم حس کردم با هشتگ‌های مختلفی مواجه شدم. چون تصورم این بود که این قسمت مانند اون نوع چیدمانی است که گفتم و یک تقسیم‌بندی مشخص رو برای من فراهم میکنه ولی مثل جستجو بین تمامی هشتگ‌های موجود در پادپرس بود.
خب البته به نظرم نکته منفی برجسته‌ای نبود چون رفته رفته با یک نظمی مواجه شدم و مهم‌تر اینکه به عنوان سری جدید شبکه‌های اجتماعی انتظار مواجه شدن با سبک قدیمی انجمن‌های گفتگو را نداشتم و همین سبک در نوع خودش جالب است ولی احساس کردم که یک خلاء نظمی منسجم‌تر و موضوعی‌تر وجود داره که میتونه این مورد پادپرس ارتقا پیدا کنه و قابلیت دسترسی به موضوعات و کلمات خاص رو دقیق‌تر بکنه.

3 پسندیده

یک محفل خاص :slightly_smiling_face:
که مانند انجمن‌های دیگر محل هجونامه و ترول نمی‌شود. از این حیث جالب است.

3 پسندیده

این فیدبک برامون خیلی ارزشمنده. سپاس فراوان. نگاه و تجربه خودتون رو بسیار تحلیلی و جالب توصیف کردین :+1:

2 پسندیده