چه کتاب‌های کودک و نوجوان می‌شناسید که مناسب کلاس درس مدارس باشند؟

بیایید اینجا درباره تجربه‌ها و ایده‌های استفاده از کتاب‌های کودک و نوجوان در کلاس درس حرف بزنیم و کتاب‌هایی رو که که به طور مستقیم یا غیرمستقیم به درد مدرسه می‌خورن، معرفی کنیم.

تا حالا چند بار تو کتابخونه پادپرس، کتاب مناسب مدرسه، داشتیم :

1. ریاضیات لعنتی

2. فیزیک لعنتی

3. ته کلاس، ردیف آخر، صندلی آخر

4. سه بازیکن تیمی ایده‌آل

5. این پسر چقدر کتاب میخورد

6. شیمو، قایق، دوچرخه/ دور زمین می چرخه

شما چه کتاب‌هایی رو به کتابخونمون اضافه می‌کنید؟
تجربه و ایده‌تون برای استفاده از کتاب‌های مناسب در کلاس درس چیه؟

کتاب مناسب کودک و نوجوان و مدرسه

4 پسندیده

به نظر من انتشارات کانون پرورش فکری و یا افق کارای خیلی جذابی داره . اگه به کانون های پرورش فکری کودک و نوجوان دسترسی دارید میتونید از مسئولینش کمک بخواین .
کتاب ماهی بالای درخت اثر لیندا مولی هاینت کتاب جذابیه .

3 پسندیده

در بحث کتاب کودک یه مشکلی وجود داره و اونم رده بندی سنی هست
دانش آموزهایی که کتاب خوندن رو حتی قبل از دبستان شروع کردند و دانش آموزهایی که کتابخون هستند نادید گرفته شدند
من در بحث داستانی و رمان وارد میشم که میشه برای درس انشا و جمله سازی و روانخوانی فارسی مورد استفاده قرار بگیرد
قصه های خوب برای بچه های خوب رو میشه از سال دوم و سوم ابتدایی وارد کلاس کرد
قصه های ماندگار و آرش کمانگیر هم برای کلاس چهارم و پنجم
برای بچه های کتابخون هم باید انتخاب کتاب رو با توجه به سطح مطالعه شون و اینکه معمولا سبک مطالعه شون فرق کرده، به عهده ی خودشون بگذاریم اینم یه نمونه از سلیقه ی مطالعه در بین نوجوانان😅

3 پسندیده

من دو تا کتاب “این پی‌پی مال کیه؟” و “اعداد شگفت انگیز در زندگی جانوان” از نشر طوطی (فاطمی) رو سر کلاس برای بچه‌ها ۵ تا ۱۰ ساله خوندم و خصوصا پی‌پی رو خیلی دوست داشتن!: ))

دوتا کتاب “زنان پیشرو” از نشر هوپا و “زنان در علم” دوباره از طوطی هم به نظرم کتاب‌های خوبی هستن که تو کتاب‌خونه داشته باشید.
بعضیا فکر می‌کنن این کتاب‌ها فقط برای دخترهاست؛ اتفاقا به نظرم برعکس، اینکه پسر بچه‌ها این کتاب‌ها رو بخونن و حضور زنان تو علم و شاخه‌های دیگه براشون غیرعادی نباشه خیلی مهم‌تره.

4 پسندیده