کادو و هدیه خاص و اختصاصی چی پیشنهاد میدین؟

فرض کنین میخواین اختصاصی ترین و باحال‌ترین هدیه ی دنیا رو برای دوست عزیزی که خیلی خوب میشناسینش تهیه کنین، کادو چی میخرین؟

احتمالا باید بشه با توجه به علایقش، خصوصیات ظاهریش، نتایج تست‌های شخصیت‌شناسی، اتفاقات مرتبط و یا حتی کم و کسری‌های فرد خیلی خوب بشه هدیه رو شخصی‌سازی کرد. مخصوصا که بازار هدیه، یه بازار تمام فصل و شاد هست، و اتفاق‌های مختلف از جمله ازدواج، تولد، سالگردها، عیدها،‌ پیروزی‌ها و … میتونن زمان‌های مختلفی باشن که درش افراد به هم هدیه میدن [1].

همه‌ی هدف هدیه دادن شاد کردن فرد مقابل هست و دیگر هیچ! پس چه بهتر که تا میتونیم برای انتخاب هدیه هزینه کنیم، چون این هزینه بیشتر مثل سرمایه‌گذاری هست.

به نظر شما کادوی خاص برای یه نفر رو بر چه اساسی انتخاب کنیم بهتره؟ شما معمولا چطور هدایاتون رو به چیزی مختصِ فرد مقابل تبدیل میکنین؟

بگین تا به الگوریتمی برسیم که شاید بشه بر اساسش حتی خدمات پولی هم ارائه داد! :money_mouth_face:

سوال از این قسمت مصاحبه با تیم آواتار الهام گرفته شده:

دنباله‌ی موضوع‌های:

1. عجیبه تا حالا کسب و کاری رو ندیدم که سر انتخاب هدیه به افراد کمک کنه. ↩︎

7 پسندیده

من به هدیه‌هایی از جنس دعوت فکر می‌کنم، مثلاً دعوت به تٸاتر یا یه رویداد با حال، یا مهمونی خاص هیجان‌انگیز با افرادی خاص و آشنا، طبیعت‌گردی، سفر یا تجربه‌های متفاوت یادگیری مثل کلاس یا بازی یا مثلاً اشتراک یک مجله یا سایت خوب یا شبیه این‌ها.
این‌ها هم یادگار می‌مونه، بیشتر در خاطره‌ها تا در خانه‌ها.

10 پسندیده

من همیشه دوست دارم وقتی به کسی هدیه میدم، اون هدیه به کارش بیاد و ازش استفاده کنه، این خیلی خوشحالم میکنه. به خاطر همین همیشه دقت میکنم ببینم اون فرد به چه چیزی نیاز داره و یا اخیرا قصد خرید چه چیزی رو داشته. یادمه پارسال تابستون دوستم دنبال یه قُمقُمه(بطری آب) خاص بود و تولدش هم نزدیک بود. من براش یه قمقمه خیلی خاص و شیک خریدم، برام اصلا مهم نبود که هدیه ام چیه، فقط میدونستم که الان به این نیاز داره؛ واقعا خیلی خوشحال شد و من هم هرموقع اونو دستش میبینم خوشحال میشم.

درکل یکی از بهترین هدیه ها رو کتاب میدونم. بسته به علایق و سلیقه هر فرد توی مناسبت های مختلف کتاب هدیه میدم. به نظرم این کار به ترویج فرهنگ کتاب خوانی هم کمک میکنه. مثلا هرسال عید به دوستانم کتاب های کوچکِ جیبی هدیه میدم، هم حملش براشون راحته و هم حجم کمش اونارو ترغیب به خوندن میکنه.

جدیدا به دادن گل های تزئینی هم علاقمند شدم. امسال برای تولدم یه کاکتوس هدیه گرفتم که حس خیلی خوبی بود و خیلی دوستش دارم، احساس میکنم که اونم داره همراه من رشد میکنه. به نظرم کاشتن یه نهال، توی یه محل خاص و شایدم خاطره انگیز به عنوان هدیه ی روز تولد و یا مناسبت های خاص دیگه، هدیه ی خیلی جالبیه

در کل برای هدیه دادن، سن وسال، سلیقه و نیاز افراد و همینطور نوع رابطه ام با افراد رو درنظر میگیرم

9 پسندیده

اشتراک مجله خیلی عالیه ارزون و مفید و البته هیجان انگیز!

2 پسندیده

چیزای کوچیک و بدرد بخور که با دوام باشن مثلا عینک دودی تابلوی کوچیک

2 پسندیده

بنظر من که بهترین کادو پول و یا کارت هدیه هستش! اینجوری میتونه هرچیزی که خودش دوس داره رو برای خودش بخره.
یاد بچگیام افتادم که بعضی از رفیقام کادو تولد برام ظرف و اینطور چیزا میاوردن که بیشتر بدرد مامانم میخورد تا خودم.

6 پسندیده

من خیلی کم اتفاق افتاده که خودم حدس بزنم و شخصی سازیش کنم.
ولی من اغلب موارد خود هدیه گرفتن رو تبدیل به یه هدیه می کنم.
هدیه ت اینه که هدیه بگیرم برات. چه هدیه ای رو دوست داری به عنوان هدیه بگیرم؟
اکثر اطرافیانم ترجیح میدن هدیه شون رو خودشون انتخاب کنن و این هر چیزی رو می تونه هدیه کنه.
برای مثال شهریه آموزشگاه
ناهار فردا.
تابلوی نقاشی.
اسباب بازی
کتاب
و …
اما اگر بخوام غافلگیر کنم. حداقل یه ماه قبلش برنامه ریزی می کنم و شخص رو زیر نظر می گیرم. که اون هم چند پارامتر رو در نظر میگیرم و اشتراک اونها من رو به هدیه میرسونه. و خب خیلی از اوقات درست نتیجه گرفتم.

2 پسندیده

چقدر خوب !

بسیار خاص هست بخصوص اگر فرد بدونه بعدا اون نهال مثمر ثمر میشه و میتونه کلی استفاده ازش ببره ترجیح من اینه اون نهال رو که هدیه میدن از داخل یک باغ باشه و بعدها بتونن ازش بهره برداری کنن .
چیزهای خاص دیگه ای که مد نظر من هست چیزهایی مثل کد تخفیف خرید کالا ,هدیه دادن چیزهای مولد (مثلا یه کندو) هست.