چالش جمعی: کلاس‌های درس فردا

این یکی رو نمیتونم به شانس واگذار کنم، تازه از کجا معلوم بچه‌ها همگی فوت نکنن و پر نره تو قسمت امروز درس نداریم :scream:

3 پسندیده

ببخشید خانم اجازه ست:
صندلی هامون خیلی دردناکه :joy::joy::joy:

3 پسندیده

دختر گلم همیشه که تو یه حالت نیستید، بعدشم انقدر سرمون گرم میشه که یادمون بره کجا هستیم و رو چی نشستیم.

1 پسندیده

سلام به همه پادپرسیا :green_heart::heart:
خوشحالم که اعلام کنم دور اول مسابقات چالش‌رانی با رقابت تنگاتنگ 21 شرکت کننده پیگیر و فعال به پایان رسید:

710712_574

یادمون هم نرفته که قراره برترها رو معرفی کنیم و جایزه بدیم،
:trophy::medal_sports::trophy::medal_sports::trophy::medal_sports:

اما تا اونموقع،
کلی تشکر و تشویق به افتخار این همراهی تقدیم به همه اونهایی که با ما بودن و دیدن و خوندن و نوشتن. :clap::hibiscus::clap::hibiscus:
https://padporsbackups.s3.dualstack.us-west-2.amazonaws.com/uploads/original/2X/3/3efc9044c8af16b6bbd1840cbd4f8dec59a4c4b4.mp3
منتظر اعلام نتایج نهایی باشید :yum::yum:

9 پسندیده

عالی بود. کلی ایده گرفتم :heart_eyes:

3 پسندیده

خوبی پادپرس همینه، منافع جمعی داره.
اما شما هم خانوم معلم، اگه نقدی، ایده‌ای داری اضافه کن.

2 پسندیده

سلام به
همه اونایی که درگیر چالش طراحی کلاس درس بودین و منتظر اعلام نتیجه‌ها :star_struck:
یه ضرب المثل پادپرسی میگه: چالش نساز بهر کسی . . .
این بار خودم افتادم ته چالش:
چالش انتخاب بهترینای این چالش

image%20(3)از تهش اونجوری نگاتون می‌کردم،

و بعدش کمی که اومدم بالاتر، اینجوری:minion-roman

خب همه خوب بودن، حتی اونایی که اومدن و خوندن و پسندیدن و نشد که بنویسن:
@najmeh و @moalem و @saeed_taghavi و @Tahmoores_Masoudi و @omid.
@jamal.soltani که برامون فیلم جذاب گذاشت و @Emad_Mohammadpoor و @srsb1 که یادآور شدن ایده و رفتار خوب برای آموزش مقدم بر امکانات خوبه.

ایده‌ها و کم و کیف مشارکتا رو بررسی کردم نتیجه این شد:

علامت سوال طلایی و دیپلم افتخار بدترین ایده تعلق می‌گیره به @yousef:

800px_COLOURBOX9673431

درست وقتی دید با میز و نیمکت‌های کلاس نمی‌تونه به هیچ‌وجه کنار بیاد تصمیم گرفت از وسط نصفشون کنه :scream: ولی جای امیدواریه که به خودش اومد و یادش افتاد که ما برای وصل کردن آمدیم . . . و این پست رو بروز داد:
صندلی دسته‌دار یا نیمکت؟

خلاصه با اومدن @bgolshaee از اون راه دور و دراز و اعتراضش به این همه تفکیک و امید ساختن مدرسه رؤیاهاش قائله ختم به خیر شد.

متأسفم و حیف که تیم پادپرس رو با تمام حمایت‌ها و همفکریشون تو رده بندی شرکت ندادم، @yousef و @lolmol که از حدود دو ماه قبل پشت و روی صحنه چالش رو هدایت کردند و @somo849 که کلاس ریاضی به افتخارش، آزمایشگاه ریاضی نامیده خواهد شد و صمیمانه ترین سپاس‌ها برای این سه تن که هنوز و همیشه حامی هستند و شرایط همفکری‌های جذاب جمعی رو فراهم می‌کنند.
95559717

حالا بریم سراغ برنده‌ها و جدول امتیازات:

شما حستون به یه نفر که وسط ماجرا بیاد و به جای ایده دادن، چالشتون رو به چالش بکشه چیه؟
ما که بدمون نیومد، آخه فقط این نبود که، اول کار سرفصلای کتاب درسی رو برای همه درآورد و ایده‌ها داد در حد لالیگا، خانم‌ها و آقایون:
@ghanbarzadeh نفر اول چالش
:clap::clap::clap::clap:

نفر بعدی کسی که نزدیک آخر اومد ولی اول شد؛
@sepinoud.keshaavarz
یکی که همه جا رو خوب دید، و حواسش حسابی به حفظ همدلی‌ها و سرسبزی‌ها بود، و کلی گلدون گل با خودش داشت.
:four_leaf_clover::hibiscus::four_leaf_clover::hibiscus::four_leaf_clover:

و اما نفر دوم بعد از دو نفر اول:
از اول تا آخر بود و بود و بود، به تمام جزئیات دقت کرد و حواسش به بچه‌ها بود که باد کولر از زیر پرده قهوه‌ای بهشون می‌رسه یا نه؟ یا حواسش بود که رو میز معلم شکلات هست که موقع افت انرژی بعد اون همه ریاضی، بفرسته سمت بچه‌ها، شاد بشن!
@Mehrdad_Roshan
:lollipop::icecream::lollipop::icecream::lollipop:

و حالا جایگاه سوم:
این جایگاه هم دوتاییه؛
دو نفر که از اول همراه ما بودند، نوشتن و خوندن و بیشترین پسندها رو هم گرفتن و دادن، همه جزئیات کلاس رو زیر نظر و براش ایده داشتند، از کارگروهی و زیر میزی گرفته تا تو طاقچه پنجره و بعدشم مرامنامه:
@Amirali و @atefeashoori

:tulip::seedling::tulip::seedling::tulip:

جایزه، جایزه، جایزه:

5 گلدون گل به پاس گلایی که کاشتید شما 5 نفر.
باهاتون تماس می‌گیریم تا بهمون بگین چطور دست گلا را بذاریم تو دستتون.

حالا که تا اینجا اومدیم خوشحال می‌شیم اگه همه پادپرسیای دور و نزدیک بازم به ما سر بزنن و بهمون کمک کنن کلاسمون اینجوری بشه:
کلاس نگو یه دسته گل
تر و تمیز و تپل مپل
اینکه میگم به ما چون قرار کمک رو از تیم پادپرس تو دستام دارم، یعنی امید زیادی دارم که با کلاس جدید عکس یادگاری بگیریم، و همین امید پایان خوش چالش در این مرحله است.

از الان باید بریم برای برنامه ریزی برای رسیدن به اهداف زیر؛ ایده‌های قابل اجرا و اسم کسایی که مطرحشون کردن:

• تغییر نور کلاس: امیرعلی و رحیمی و یحیی و یوسف و آذر

• تغییر رنگ کلاس و وسایل: علی، امیرعلی، مهرداد، زری، Lune، فاطمه، مبارکه و سپیده

• تغییر میز و نیمکت‌ها یا چیدمان و اضافه کردن موکت: آرمان، عاطفه، علی، امیرعلی، رحیمی، لاله، مهرداد، سهیل، زری، فاطمه، یحیی، یوسف، آذر، مبارکه و سپیده

• تهیه کمد و قفسه[1] :عاطفه، مهرداد، زری، فاطمه، یحیی، بهزاد، مبارکه و سپیده

• استفاده مناسب و خلاقانه از بوردها: عاطفه، امیرعلی، لاله، مهرداد، lune، یوسف، پدرام، مبارکه و سپیده

• فراهم کردن فضای بازی و داستان و نمایش و معما: لاله، سهیل، مهرداد، زری، lune، پدارم، بهزاد و مبارکه

• مشارکت دادن خود بچه‌ها در طراحی و اجرای دکور: عاطفه، لاله، زری، بهزاد و سپیده

• توجه مستقیم به محیط زیست: زری، سپیده

• پیشنهاد تغییر نام کلاس و نصب مرامنامه: سهیل و لاله و امیرعلی

اینا رو هم ببینید:

جدول امتیاز برنده‌ها
جدول عملکرد سایر شرکت کننده‌ها

سپاس و به امید دیدار :rose::rose::rose::rose:

لیلا

1. و فضای مناسب در دسترس برای انواع وسیله‌ها حتی زباله ↩︎

15 پسندیده

میشه که هر کلاس رنگ خودش رو داشته باشه. مثلن یه خط افقی بلند باشه که ازش خطوط عمودی رنگی خارج میشن و اتفاقات رو توضیح میدن. هر کلاسی خط عمودیش با مقوای رنگ خودش مشخص بشه.

36%20PM%20(5)

بچه‌ها ظرف خودشون رو بیارن و بذارن توی جامیزی جایی بمونه. مثلن با بوفه صحبت کنید هرکی ظرف خودش رو آورد آش یا ماکارونی رو ارزون‌تر بهشون بده. مثلن بین 100 تا 500 تومن. هرچقدر که پول ظرف میشه، حتا یکم بیشتر از اون که بچه‌ها تشویق بشن.
خیلی بده که ما تو ایران “کودک” فعال اجتماعی نداریم. حالا نمادین یا هرچی بقیه جاهای دنیا بچه‌ها خیلی تو اینجور مسائل فعال‌تر هستن. مثلن میتونین یه گروه از بچه‌ها که دغدغه‌ی محیط زیستی دارن زنگ تفریحا نوبتی جلوی بوفه وایسن و برای بقیه که میان خرید کنن توضیح بدن چرا نباید ظروف پلاستیکی یکبار مصرف استفاده کنن، راه‌های جایگزین رو بهشون یاد بدن (مثل آوردن ظرف شخصی)، پوستر بسازن و به در بوفه بچسبونن…

36%20PM%20(4)

فکر میکنم کسایی که دیزاین بلد باشن سر درمیارن از رنگ هم. مثلن گرافیک دیزاینر یا طراح داخلی یا حتا طراح صنعتی اگه باشه میتونه کمک کنه.

عهههههه! هورا!

کاش یه ابعادی از کلاس و محل در و پنجره‌ها بدی تا با کمک https://planner5d.com/ براش نقشه تهیه کنیم.

6 پسندیده

خوب حدودش رو میدونم تقریبا 5 در 6 متر کف کلاسه اما یکشنبه قراره برم مدرسه. قصدم اینه که با متر برم و با دست پر بر میگردم.

5 پسندیده

سلام سلام! ببخشیدد که من یکمی دیر اومدم… اوه اوه چه خبره!

:joy::joy: حیف نیست به ایده‌ی نصف کردن صندلیا میگین “بدترین”؟؟ ایده فوق‌العاده هنجارشکن و عالی‌ای بود! تبریک صمیمانه میگم به @yousef عزیز!

مچکرررم از لطف زیادتون و خیلی خوشحالم از این همه محبت و تشویق :star_struck::star_struck::star_struck:
منتظر دیدن این سکانس هم هستم و امیدوارم بتونم توش شرکت کنم :heart_eyes::point_down::facepunch:

و راستی، یه سری سوالای حیاتی هم بی پاسخ موندن:

لطفا پاسخگو باشین @leila جان! :wink:

چالش ادامه دارد . . . ! :v::::

من یه سری تقلب داشتم برای طراحی ساختار ثابت داخل کلاس یا توی راهروها که جامونده بودن:

• نمایش “روش حل مساله” به کمک فلوچارت
    psychologist-office-decorating-ideas-school-counselor-therapy-decor-decorations-astounding-sc

• نمایش توابع مهم ریاضی
    d5f52so-bac52706-11ef-4b66-8ce2-4112223a150a

• ساعت دیواری های عجیب غریب
    SR500%2C500
    500_500_productGfx_46d78ce4037a60b9bf35e9cec822604e

500_500_productGfx_22677f71b0065df0254f79332d0b31d9

• و چند تا عکس الهامبخش دیگه
    c44a3e02c9d82bf3e2568abcb6eee89b
    IMG_4285-1200x730
    math
    C-U-B-E%20exhibition-unsolved-for%20web_0
5 پسندیده

این خیلی خوبه و کاملا هم درسته. باید با رئیس و مدیر مذاکره کنم ببینم اینجا ادامش بدیم یا یه جای مخصوص دیگه باز کنیم ؟؟؟؟؟؟

ایده ساعت هم خیلی خوب و عملی هست :ok_hand::ok_hand::ok_hand::ok_hand:

از مسؤول از نوع پاسخگو به سوال کننده از نوع پاسخجو:
جریان اینه که گل از اون کالاهایی است که پستش کمی دردسر داره، نه اینکه نشه ولی آدم ممکنه نگران بشه که آیا به سلامت میرسه یا نه؟ البته سایت‌های حرفه‌ای سفارش و خرید و ارسال گل و ابزار کاشت و نگهداریش هستن مثل : گلبیشه، گلستان علی و . . . که تو بعضی موارد قیمتاشون هم بالاست.
حالا یه ایده اینه که پادپرسی همشهری برنده رو پیدا کنیم و لطف کنه گل رو بخره برسونه دست برنده.
یه ایده هم اینه که برنده خودش گل از طرف ما هدیه بده به خودش. و لیست هزینه بده بهمون. خوب مثلا اگه لاله جز برنده‌ها باشه میگه: @lolmol

بقیه رو نمیدونم، من گل هایی که خودم در فرایند کاشت و یا خریدش شریک بودم رو بیشتر از گل هایی دوست دارم که یهو سر از خونه م درمیارن.

حالا همونطور که تو پیامای تبریک و درخواست آدرس از برنده‌ها، گفتیم؛ ما دوست داریم حضوری و در کلاس درس مدرسمون گل‌ها رو تقدیم کنیم. تازه این هم مطرح شده که اگه کسی خواست می‌تونه گلش رو هدیه بده به کلاس تا با اسم و برند خودش موندگار بشه.

خلاصه انتخاب و ارسال این هدیه هم خودش یه چالشه، چالش اندر چالش اندر چالش است! بنظرم در فضای غیر از این چالش یه موضوع مطرح کن، مبارکه جان! :sweat_smile:

3 پسندیده

کشفیات جدید از مدرسه رفتنم در همین هفته:
تو انباری دو تا کمد به درد بخور پیدا کردم :star_struck:

کمد کلاس |۱75x۲۵0

کمد کلاس

اگه لازم بشه میتونیم از یکی از اینا هم استفاده کنیم:

250820192928

تازه یه سری وسایل دور ریختنی هم هست شاید به درد بخوره:

250820192933

250820192934

اندازه گیری ابعاد حدودی و بر حسب سانتی متر:

در کلاس : 206 در 91

طول دیوار سمت چپ کلاس هنگام ورود: 550

طول دیوار ته کلاس: 500

پنجره‌ها: طول 190 و ارتفاع 180 و عمق 27 و فاصله از سقف 15 و فاصله شوفاژ 50

جلوی کلاس
طول بورد هوشمند: 170
طول هر قطعه تخته سیاه کنار بورد هوشمند: 50
دیوار L گوشه کنار پنجره تا تخته سیاه (تو تصاویر کلاس جای سطل آشغال آبی رنگه): 50 و 122
دیوار کنار تخته سیاه تا در کلاس(قسمتیش وقتی در بازه پشت در مخفی میشه): 145

طول هر بورد سبز رنگ ته کلاس : 245

کمد موجود: طول 97، ارتفاع 180، عمق 42

میز و نمیکت: عرض کلی از 60 تا 80. پهنای رویه میز 35

ارتفاع کلاس: 3 متر

دیوارهای قابل استفاده در راهرو : یکی 4 و دیگری 5 متر
دیوار باریک بین دو کلاس ریاضی: 30

خانم سرایه دار:

• مشکلی با حذف ظروف یک بار مصرف از بوفه ندارن.
  • سطل های زباله برامون جور می کنن.

خانم مدیر:

• فکری به حال ضعیف بودن کولر می کنن.
  • برای هزینه ها تنها راه اینه که به بچه های هفتم بگیم برای تجهیز کلاسشون کمک مالی کنن.
  • لیست مشاغل اولیا در دسترسه.
  • میز و نیمکت اضافه نداریم.
  • صندلی دسته دار چوبی آسیب و بی‌نظمی و دردسر داره.
6 پسندیده

زمان اجرا دو هفته اول مهرماه هست؛ اول بچه ها بیان کلاس رو ببینن و اگه شد کمک فکری و مالی کنن. آخر هفته که مدرسه تعطیله اجراش کنیم.
در این فاصله کلی کار داریم:

• تصمیم گیری برای تعمیر و تغییر یا حذف و جایگزینی میز و نیمکتا
  • تصمیم برای کمد و قفسه
  • تصمیم برای رنگ زمینه کلاس
  • تهیه پرده مناسب
  • تصمیم درباره مدل بهینه نورپردازی شامل تغییر نوع و محل لامپ ها
  • تهیه طرح چیدمان لوازم و امکانات
  • تلاش برای جلب کمک برای تأمین هزینه ها

حالا پادپرسیای پایه کیان؟ از دور و نزدیک کمک لازم داریم.

4 پسندیده

موضوع هزینه خیلی مهمه، مخصوصا برای تغییر میز و نیمکتا و رنگ کلاس.
همین دیروز برای کاری گذرم به میدان حسن آباد تهران خورد و از قیمت میز و نیمکت و صندلیا سردرآوردم.

باورتون میشه یه میز و نیمکت نوی معمولی ۲۵۰ هزارتومن باشه؟؟ حالا میفهمم چرا تا الان میز و نیمکتا مون نو نشده، برای یک کلاس نزدیک ۵ میلیون.

صندلی دسته دار پلاستیکی هم دیدم از بالای ۱۰۰ تا نزدیک ۴۰۰، کارهای گرون شرکتهای ایرانی عالی بود. اما ما ارزون هم حساب کنیم باز همون ۵ میلیون تومنه.

حالا خودم دوست دارم صندلی پلاستیکی بدون دسته به تعداد بچه ها (۳۵) با چنتا میز به تعداد گروها(۷) باشه، هر صندلی ارزونش ۶۰، ۷۰ و هر میز دست کم ۲۰۰، در کل حدود ۴ میلیون.

هزینه رنگ و پرده و سایر جزئیات کلاس و راهرو هم هست، شما برآوردتون چیه؟

3 پسندیده

کیا بلدن با دور-ریختنی های مدرسه مشکل رو حل کنن؟ اینجوری بنظرم هزینه مالی تا حدودی کم تر میشه، و البته زمان و انرژی بیشتری می خواد، اما نتیجه خیلی با ارزشه، خیلی! اونوقت ارزش آفرینی و از خروج ارز جلوگیری کردیم :wink: میدونید چقدر ازین وسایل تو مدارس هست؟

نظرتون چیه؟

یاد ایده نصف کردن میز و نیمکتا افتادم، چرا @yousef رو جدی نگرفتیم؟
دستگاه جوش و برش و یه طراح و صنعتگر هنرمند می‌خوایم، شدنیه؟؟؟ خروجی از نظر زیبایی و کارآیی مطلوب میشه؟

4 پسندیده

اگه این طرح اجرا بشه، تکلیف آزمون‌های کتبی که باید هر نفر جداگانه پاسخ بده چی میشه؟
نمیشه هیچ آزمون این شکلی نداشته باشیم، مثلا آزمون‌های میان-ترم داریم که تو مدرسه هماهنگ برگزار میشه. یا لااقل بچه‌ها باید برای آزمون پایان ترم آماده بشن پس لازمه تو کلاس هم چند بار تکی آزمون بدن که آماده باشن.
نقدتون به این شکل آزمون چیه؟ میشه اصلا نباشه؟

مثلا تو حالتی که الان کلاس داره من برای دو نفر کنار هم سوال متفاوت میدم (کلیت شبیهه) که تقلب هم کم بشه. یا گاهی گروهی هم آزمون میدن. در حال حاضر شکل میز و نمیکتا جوریه که هر دو امکان رو فراهم می‌کنه هرچند برای کار گروهی کمی سخته.

اینجاست که خوبیای طرح میز و صندلی که @lolmol آورده به ذهن میاد، اما باید سفارش بدیم برامون بسازن و گرون در میاد! یه مسأله دیگه هم این که آیا فضای کلاس و تعداد زیاد بچه‌ها با این طرح جور در میاد؟

یه لحظه یاد این افتادم که ما همیشه تو هر کلاس از بچه ریزاندام تا درشت اندام دارم و هر دو سر طیف با اندازه میز و نمیکتا که اغلب یکسان دچار مشکلن؛ دیدم میزی که لاله تو طرحش و لینک برامون آورده، قابلیت تنظیم ارتفاع (پایه تلسکوپی) داره، به این میگن طراحی مناسب محصول :ok_hand::ok_hand::ok_hand:
میز کلاس با پایه قابل تنظیم

5 پسندیده

کف سابی موزاییک :heart_eyes: هم داریم، برای یک کلاس کمتر از دویست هزار تومنه. اگه پولمون برسه، برای اون دوتا کلاس ریاضی هم انجام بدیم، خوبه.

3 پسندیده

به نظرتون موکت زدن به کف کلاس و یا قسمتی از کلاس موثرتر از کف سابی نیست؟ موکت از متری ۱۲ تومن (ساده ترین موکت) تا متری ۳۰-۴۰ تومن هست.

البته به فضای در دسترس برای موکت کردن هم بستگی داره که شاید در این کلاس فضای کافی در دسترس نباشه.

3 پسندیده

با موکت کردن کل کلاس مخالفم، خیلی زود کثیف و فرسوده میشه، ولی میتونیم دو سه قطعه با رنگ و اشکال هندسی مختلف داشته باشیم، بعضی وقتا جاهای خالی کف کلاس بندازیم.

3 پسندیده