ایجاد بانکی از سوال‌ها و مسئله‌ها بدون نگرانی راه حل آن

(فرشته مرادی) #536

با یک فرد معتاد چطور رفتار باید کرد؟

(leila) #543

یه سوال حرفه‌ای:
در سیستم آموزشی بازرسی یا بازدید از کلاس یا مشاهده روند کار معلم خوب است غافلگیرانه باشد یا با اطلاع قبلی؟

(leila) #544

یه سوال همینجوری:
چرا و چگونه و از کی کلاه و انواع آن نقش خاصی متفاوت از سایر لباس‌ها پیدا کرد؟
این به خاطر حضور سر در بالاترین نقطه بدنه؟

(leila) #545

یه سوال زیستی (پزشکی):
امیدوارم کسی چِندِشِش نشه، سوالم کاملاً علمیه: چرا مکانیزم عفونت سینوس و ریه با تولید یا تغلیظ اخلاط همراهه؟

(Parsa) #548

با هزار تومان چه کارهایی رو میشه انجام داد؟

(Parsa) #549

چگونه اخلاق نوجوانان سرکش و بی ادب رو اصلاح کنیم؟

(Parsa) #550

چی باعث میشه که با اینکه میدونیم کاری نادرست هست بازهم اون رو انجام میدیم؟

(لاله ملا) #551

چطور میشه تخریب حاصل از سیل یک رودخانه را کاهش داد؟

آزمایش شبیه‌سازی جالبی درباره‌ی تاثیر موانع فیزیکی در کاهش ضرب سیلاب در شبکه‌های اجتماعی دیدم که ویدیوش رو می‌تونین مشاهده کنین:

فیزیک این اتفاق رو چطور توصیف می‌کنید؟ به نظرتون چنین شبیه‌سازی کجاها میتونه کاربرد داشته باشه؟

پ.ن. لینک مرجع این شبیه‌سازی رو پیدا نکردم، ویدیوش رو در شبکه‌های اجتماعی دیدم.

دوستان ویراستار، @editors ، این آزمایش شبیه‌سازی فیزیکی به نظرم جذاب و فکردرگیر کن بود. دوست داشتم با طرح سوال یا مسئله‌ی مناسب در پادپُرس مطرحش کنم. ولی خب سوال خوبی به ذهنم نرسید. ابتدایی‌ترین سوالی که میشد مطرح کردم. پیشنهادی برای طرح سوال بهتر دارین؟ ممنون میشم با خیال راحت روی خود سوال اعمال کنین و یا در #vip:Editors گفتگویی ایجاد کنین.

(Farshid Zamani) #556

آیا در بانگ سوالات نباید به مسئله ای جواب بدهیم؟

(یوسف ) #557

فرقی نمیکنه. چون جواب شما به همراه سوال منتقل میشه. کاملا راحت باشید ولی حواستون باشه، روی دکمه پاسخ سئوال موردنظر کلیک کنید تا انتقال راحتتر باشه. شما اینکار رو انجام دادید، به طور کلی گفتم که بعدا پاسخی در بانک گم نشه.

(Fatemeh) #558

چطور ناخودآگاه خودمان رو به سطح خودآگاه بیاوریم و بررسی کنیم؟ آیا تجربه ی مفیدی در این زمینه دارید؟

(ARMAN ) #559

اره دنبال دلیل واقعی و فلسفی کارها باید بری همونا باید ملکه ذهنت شن
مثلا من یجا یکاری میکنم ظاهرا علتش یه موضوع ساده س ولی اگه پی شو بگیرم میبینم علتش چیز دیگه س البته اصل اول اینه که با خودمون رو راست باشیم

(Fatemeh) #564

ذایقه ی عموم جامعه "مدها "رو میسازه و یا "مدها "هستند که ذایقه ی جامعه رو بصورت هدفمند تغییر میدن؟
منظورم از مد، همه ی انواع مد هست: از مدهای لباس گرفته تا مدهای رفتاری و فرهنگی و سبک زندگی

(لاله ملا) #565

این سوال/ابهام رو پیشتر از @leila هم دیده بودم. به نظرم خوبه در قالب یه سوال در اتاق #howto:PP مطرح شه.

نظرتون چیه؟

و یا در قالب یه سوال جامع تر که اصلا کارکرد بانک سوال چیه؟ توش چی کار کنیم خوبه و ایا خط قرمزی/باید-نبایدی وجود داره؟ چطور ابتکار عمل رو میشه درش به دست گرفت؟ نتیجه ش چی میشه؟ اگه سوالمون از بانک درنیومد و خیلی مشتاق بودیم زودتر دربیاد چی کار کنیم؟ اگه سوالمون برا خودمون گنگ بود چی کار میتونیم بکنیم؟ از چه کسانی میتونیم برای طرح سوال بهتر کمک بگیریم؟ …؟

(علی) #568

آیا با پویش های مردمی موافقید؟! یا بایست منتظر اصلاحات بود!!
بهترین پویش های مردمی که میتونه در زمینه های متفاوت راهگشای مشکلات شود را بیان کنید!

(Fatemeh) #573

با آدمهای پرتوقع و همیشه ناراضی زندگیتون چه طور برخورد میکنید؟ خصوصا در مواردی که این افراد از اعضای خانواده و عزیزانتون باشند

(Emad) #574

میتونید چندتا ایده برای داشتن یک شب یلدای بهتر بهم بدید؟
چه پیشنهاد هایی دارید تا مراسم شب یلدا رو بهتر، شادتر، گرم تر و بیاد ماندنی تر برگذار کنیم؟!

ممکنه قرار باشه یک شب یلدای سه نفره باشه یا پنج و یا ده نفره!

شما در خانواده خودتون چه سنت ها و عادت های قشنگی دارید که میتونه یلدای بقیه رو هم زیباتر کنه؟
چه پیشنها هایی دارید که بشه یک شب یلدای متناسب با نسل جدید برگذار کرد؟
چه خوراکی های جالبی برای شب یلدا سراغ دارید؟
شما شب های یلدا بازی هم میکنید؟

(ARMAN ) #575

آدمها رو از حیث جواب دادن به سوالاتتون چجور ارزیابی میکنید؟
وقتی با افراد مختلف بحث می‌کنید، چطور به سئوالهاتون واکنش نشون میدن؟ آدمها از دیدگاه پاسخ دادن به سئوالات، چند دسته هستن؟‌بعضیها سکوت میکنن که البته نیتهاشون متفاوته، بعضیا منطقی جواب میدن و بعضیا تعصبی و…

واکنش افراد به پرسش

(leila) #577

لطفا مساله منو چکش،کاری کنید:
چرا بعضی آدما قانون و اخلاق و انسانیت رو دور میزنن؟
امیدوارم درست اومده باشم. درست فهمیدم منظورتون رو؟

در رابطه با دسته‌بندی ایستگاه پرسش
(یوسف ) #578

کمی گنگه متن پرسش برای من، بخصوص قسمت دوم. ولی

من فکر میکنم همه تمایل دارن اینکار رو انجام بدن. بحثهای خیلی زیادی در مورد قانون و اخلاق کردیم، اگر سئوال اینه که چرا این تمایل وجود داره؟ به نظرم کاملا طبیعیه چون قانون و اخلاق باید با منافع فردی در تضاد باشه، وگرنه بی‌معنی میشه. اگر مثالی موردی بیارید، میتونیم دقیقتر حرف بزنیم.